[Rozwiązany problem] Apple TV utknął na Home Sharing

STRONA GŁÓWNA > apple TV > [Rozwiązany problem] Apple TV utknął na Home Sharing

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021 r.

Czy masz problemy z używaniem Kolekcji domowej na swoim Apple TV? Udostępnianie domu to świetna funkcja firmy Apple, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe zdjęć, filmów, muzyki, a nawet zdjęć z biblioteki iTunes do telewizorów Apple TV i innych urządzeń z systemem iOS.

Ale często ludzie mają problemy z Home Sharing na swoich urządzeniach. Sprawdź poniższe rozwiązania bez wahania.

1. Najlepszy sposób na naprawienie Apple TV zablokowanego w Home Sharing

Widzieliśmy ludzi narzekających na to, że Apple TV utknął w Home Sharing, gdy chcieli przesyłać strumieniowo zawartość iTunes. Możesz naprawić urządzenie Apple TV zablokowane w przypadku problemu z Udostępnianiem domu bez utraty danych przy użyciu profesjonalnego narzędzia od aFoneSoft obsługiwany jest również najnowszy system tvOS 13. aFoneSoft Fixppo to niezawodny program do rozwiązywania różnych problemów z iOS, któremu zaufało już wiele profesjonalnych serwisów internetowych.

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1.Załóż aFoneSoft Fixppo na swoim komputerze i kliknij Tryb standardowy. Podłącz urządzenie do komputera. Kliknij Następny. Program automatycznie wykryje urządzenie i przejdzie do następnego kroku. Jeśli nie zostanie wykryty, przełącz urządzenie w tryb DFU lub tryb odzyskiwania. Instrukcje będą jasno podane. Postępuj zgodnie z nimi, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU lub Recovery.

wybierz tryb standardowy

Krok 2.Wszystkie wersje oprogramowania zostaną wyświetlone na ekranie. Wybierz dowolny i kliknij Pobierz.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 3.Możesz rozpocząć proces naprawy, po sprawdzeniu informacji o urządzeniu i oprogramowaniu, klikając przycisk Start. Upewnij się, że nie używasz urządzenia ani nie odłączasz go podczas procesu naprawy. Po zakończeniu procesu sprawdź, czy możesz normalnie ponownie uruchomić urządzenie.

zacznij naprawiać swoje urządzenie

Wielu użytkowników, którzy korzystali z tego narzędzia, pozostawiło wiele opinii, a oto jedna dla Ciebie.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

2. 5 innych możliwych sposobów naprawienia Apple TV zablokowanego w Home Sharing

Możesz także wypróbować 5 innych metod rozwiązania tego problemu. Pamiętaj, że są one podstawowymi rozwiązaniami tego problemu.

Sposób 1. Sprawdź ustawienia udostępniania domu na Apple TV

Jeśli chcesz, aby Kolekcje domowe działały poprawnie, musisz upewnić się, że jest ona włączona na Twoim Apple TV.

Krok 1: Otwórz iTunes na swoim komputerze. Przejdź do Plik -> Udostępnianie w domu. Na pasku menu włącz Kolekcję domową.

Krok 2: W Apple TV 4. generacji: Przejdź do Ustawienia -> Konta -> Udostępnianie domu. Włącz Kolekcję domową; w Apple TV 3. generacji i wcześniejszych: Przejdź do Ustawienia -> Komputery. Włącz Kolekcję domową.

Krok 3: Po włączeniu funkcji Home Sharing na telewizorze powinieneś być w stanie przesyłać strumieniowo zawartość iTunes.

włącz udostępnianie w domu w iTunes

Sposób 2. Sprawdź Apple ID na swoim Apple TV

Jeśli Udostępnianie domu nie działa zgodnie z przeznaczeniem, problem może dotyczyć Apple ID. Twój Apple TV powinien być zalogowany przy użyciu tego samego Apple ID, który zawiera treści, które chcesz oglądać.

Krok 1: Otwórz iTunes na swoim komputerze. Przejdź do Plik -> Udostępnianie w domu. Wyłącz Kolekcję domową, a następnie włącz ją ponownie.

Krok 2: W Apple TV 4. generacji: Przejdź do Ustawienia -> Konta -> Udostępnianie domu. Teraz zaloguj się przy użyciu tego samego Apple ID; dla użytkowników Apple TV 3. generacji i starszych: Przejdź do Ustawienia -> Komputery i zaloguj się przy użyciu tego samego Apple ID.

sprawdź-apple-id-apple-tv

Sposób 3. Sprawdź stan komputera

Czy sprawdzasz komputer, czy jest włączony? Aby Udostępnianie w domu działało, komputer powinien być włączony i wybudzony z uruchomionym iTunes. Jeśli wszystko działa poprawnie, sprawdź następne rozwiązanie poniżej.

Sposób 4. Sprawdź połączenie internetowe

Jeśli chcesz korzystać z funkcji Home Sharing, wszystkie urządzenia i Apple TV powinny znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi. Nie zadziała, jeśli Apple TV jest w jednej sieci, a komputer lub Mac w innej. Po sprawdzeniu, czy wszystkie urządzenia znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi, upewnij się, że żadne z nich nie jest w sieci VPN.

check-apple-tv-wifi

Sposób 5. Sprawdź ustawienia bezpieczeństwa

Większość użytkowników utrzymuje różne ustawienia bezpieczeństwa na urządzeniach. Jeśli jest zapora sieciowa lub inne ustawienia zabezpieczeń, Home Sharing nie będzie działać. Ustawienia zapory lub zabezpieczeń mogą być nawet powiązane z routerem bezprzewodowym.

3. Dwie alternatywy dla współdzielenia domu

Jeśli masz problem z Home Sharing, możesz użyć alternatywnych metod do strumieniowego przesyłania zawartości iTunes. Sprawdź różne metody podane poniżej.

Sposób 1. Podłącz Apple TV przez Wi-Fi

Możesz podłączyć Apple TV za pomocą sieci Wi-Fi.

Krok 1: Na iPhonie włącz komórkową transmisję danych, a następnie włącz Hotspot.

Krok 2: Podłącz Apple TV przez sieć Wi-Fi iPhone'a.

Krok 3: Zaloguj się do iTunes Store, a następnie wyłącz Hotspot.

Sposób 2. Podłącz Apple TV przez Ethernet

Wielu użytkowników próbowało Home Sharing, ale nie działa zgodnie z przeznaczeniem. Inną alternatywą jest podłączenie Apple TV przez Ethernet.

połącz-apple-tv-przez-ethernet

4. Wskazówki dotyczące udostępniania domowego iTunes na urządzeniach iDevices i Apple TV

Podczas korzystania z funkcji Home Sharing musiałeś natknąć się na pewne problemy, które nie zostały naprawione. Aby pomóc Ci uniknąć typowych błędów i problemów, podaliśmy kilka wskazówek dotyczących udostępniania domowego iTunes. Czytaj je i przesyłaj strumieniowo swoją ulubioną zawartość iTunes na wiele urządzeń.

Krok 1: Na wszystkich swoich urządzeniach zaloguj się w Kolekcji domowej. W iDevices otwórz Ustawienia -> Muzyka. Kliknij Udostępnianie domu i w razie potrzeby podpisz się za pomocą swojego Apple ID. W przypadku Apple TV (4. generacji) przejdź do Ustawienia -> Konta -> Udostępnianie domu. Wybierz Włącz Kolekcję domową. W przypadku telewizorów starszej generacji przejdź do Ustawienia -> Komputery, a następnie wybierz Włącz Kolekcję domową.

Krok 2: Użyj tego samego identyfikatora Apple ID w iTunes, wszystkich urządzeniach iDevices i Apple TV, na których będziesz korzystać z Kolekcji domowej.

Krok 3: Upewnij się, że wszystkie urządzenia są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

Krok 4: Uruchom ponownie wszystkie urządzenia.

Krok 5: Pobierz dowolny program lub film na jedno ze swoich urządzeń. Po zakończeniu pobierania Kolekcji domowej będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Dzielenie mieszkania

Wnioski

Wszystkie metody podane w artykule z pewnością pomogą Ci przesyłać strumieniowo zawartość iTunes do Apple TV. Upewnij się, że dokładnie wykonałeś wszystkie kroki. Jeśli uważasz, że coś pominęliśmy, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły