Jak wybrać, co przywrócić z kopii zapasowej iPhone'a?

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Jak wybrać, co przywrócić z kopii zapasowej iPhone'a?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 10 września 2021 r.

Wierz lub nie, ale dzięki odpowiednim narzędziom możesz wybrać, co chcesz przywrócić z kopii zapasowej iPhone'a, zamiast tylko przywracać to wszystko. Jak jednak możesz wybrać, co chcesz przywrócić? Jakie są kroki i czy możesz używać zwykłego oprogramowania Apple?

Odpowiedź na ostatnie pytanie brzmi... nie do końca. Możesz przywrócić całą kopię zapasową za pomocą oprogramowania Apple: klikając tutaj aby przywrócić iPhone'a z kopii zapasowej. Będziesz jednak mógł przywrócić tylko całą kopię zapasową i nie będziesz mógł wybrać, co chcesz przywrócić. Na szczęście istnieje dobre rozwiązanie tego problemu.

Narzędzie, którego będziesz potrzebować: aFoneSoft D-Port Pro

aFoneSoft D-Port Pro to program, który pozwala przejąć kontrolę nad kopiami zapasowymi, umożliwiając wybór tego, co tworzysz i przywracasz na urządzeniu z systemem iOS. Ma wiele funkcji, których nie mają narzędzia Apple:

Kluczowe cechy:

  • Może robić to, czego nie mogą iTunes i iCloud: tworzyć kopie zapasowe i przywracać częściowe dane na iPhonie / iPadzie / iPodzie touch. Możesz także twórz kopie zapasowe tylko WhatsApp na iPhonie.
  • Możesz wyświetlić podgląd swoich danych przed ich przywróceniem, aby potwierdzić, czy dane, które zamierzasz przywrócić, są tym, czego potrzebujesz.
  • Możesz przeglądać dane w kopiach zapasowych iTunes lub iCloud bez konieczności przywracania ich na urządzeniu z systemem iOS.
  • Jest to nowoczesne oprogramowanie, które działa z iPhone'em 8 i iPhone'em X i jest kompatybilne z iOS 11.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

1. Jak wybrać, co przywrócić z kopii zapasowej iTunes

(1) Po pierwsze, potrzebujesz aFoneSoft D-Port Pro. Możesz to pobrać z aFoneSoft oficjalną stronę internetową i zainstaluj ją na swoim komputerze.

(2) Otwórz D-Port Pro i kliknij miejsce, w którym jest napisane Przywróć kopię zapasową do urządzenia. Zostanie wyświetlona lista kopii zapasowych, w tym kopie zapasowe iTunes. Wybierz żądaną kopię zapasową i kliknij Dalej.

wybierz przywrócenie pełnej kopii zapasowej

(3) Wybierz typ danych, które chcesz przywrócić, a następnie kliknij Dalej, aby zeskanować dane w kopii zapasowej iTunes.

wybierz przywrócenie częściowej kopii zapasowej

(4) Teraz możesz wyświetlić podgląd określonych danych, które chcesz przywrócić, z listy dostępnych danych. Następnie kliknij Przywróć.

podgląd danych w kopii zapasowej

(5) Poczekaj na zakończenie przywracania danych.

pomyślnie przywróć dane z kopii zapasowej na urządzenie

2. Jak wybrać, co przywrócić z kopii zapasowej iCloud

Możesz selektywnie przywracać dane z kopii zapasowej iCloud w bardzo podobny sposób. Jednak najpierw — po kliknięciu miejsca, w którym jest napisane Przywróć kopię zapasową na urządzenie — musisz kliknąć łącze, aby pobrać kopie zapasowe iCloud. Będziesz musiał podać swój Apple ID i hasło. Po tym kroki są jednak takie same, jak przywracanie z kopii zapasowej iTunes.

zaloguj się na konto iCloud

Jeśli chcesz przywrócić określone dane z kopii zapasowej iTunes lub iCloud, jest to z pewnością możliwe! Może to nie być możliwe z natywnym oprogramowaniem Apple, ale z aFoneSoft D-Port Pro, możesz łatwo tworzyć kopie zapasowe i wyodrębniać dane w dowolny sposób. Daje o wiele większą kontrolę i zdecydowanie warto go pobrać do oceny.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Gorące artykuły