Kontakty nie zostały przeniesione na nowy iPhone, jak to naprawić?

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Kontakty nie zostały przeniesione na nowy iPhone, jak to naprawić?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 26 września 2021 r.

Pytanie
Po zakupie nowiutkiego iPhone'a spróbowałem skorzystać z funkcji transferu iCloud. Wszystko poszło świetnie, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że nie wszystkie kontakty zostały przeniesione na nowy iPhone. Czy ktoś może mi powiedzieć, co mam zrobić, jeśli kontakty nie zostały przeniesione na nowy iPhone 12? Jak mogę je odzyskać na moim nowym iPhonie? – Andreas

Rozumiemy, jak frustrujące może być to, że przejście na nowy iPhone nie przebiega płynnie, zwłaszcza gdy kontakty nie są przenoszone. Ale na szczęście istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu.

W tym artykule przedstawimy szereg metod, które pomogą Ci rozwiązać problem polegający na tym, że kontakty nie zostały przeniesione do nowego iPhone'a i jak przenieść kontakty na nowy iPhone bez żadnych kłopotów. Zacznijmy teraz!

1. Upewnij się, że używasz tego samego konta iCloud

Jeśli masz nowego iPhone'a, będziesz korzystać z systemu iOS 15, co oznacza, że ​​będziesz logować się do iCloud, App Store i innych przy użyciu jednego konta. Jeśli więc okaże się, że kontakty nie zostały przeniesione na nowy iPhone ze starego urządzenia, musisz upewnić się, że używasz tego samego konta iCloud.

Oto metoda sprawdzania konta iCloud na iPhonie.

sprawdź konto iCloud na urządzeniu

2. Włącz kontakty w iCloud

Jedną z rzeczy, które mogą blokować proces przesyłania, jest wyłączenie przycisku przełączania kontaktów iCloud. W takim przypadku kontakty nie zostaną automatycznie przeniesione z konta iCloud na nowy iPhone. Więc musisz go włączyć; jeśli już go masz, spróbuj go wyłączyć i ponownie włączyć.

Wykonaj następujące proste czynności:

włącz kontakty w iCloud zachowaj kontakty na iPhonie połącz kontakty iCloud z iPhonem

3. Upewnij się, że Twoim domyślnym kontem kontaktów jest iCloud

Przeszkodą, której być może nie brałeś pod uwagę, jest wybranie aplikacji innych firm, z którymi wcześniej zdecydowałeś się zsynchronizować kontakty jako domyślne konto.

Jeśli dotyczy to Ciebie, musisz odznaczyć aplikacje innych firm i ustawić iCloud jako domyślne konto. W przeciwnym razie Twoje informacje będą nadal przesyłane do aplikacji, a nie do iPhone'a.

Oto jak to zrobić:

wybierz domyślne konto kontaktów

4. Zresetuj ustawienia sieciowe

Jeśli nadal nie możesz przenieść kontaktów na nowy telefon iPhone, może to być spowodowane Twoją siecią. Spróbuj więc zresetować ustawienia sieciowe i spróbuj ponownie.

Wykonaj poniższe czynności, aby zresetować iPhone'a:

Zrestartować ustawienia sieci

5. Wykorzystaj zewnętrzne oprogramowanie do przesyłania kontaktów iPhone'a

Jeśli wszystkie powyższe metody zawiodą, a Twoje kontakty nadal nie zostały przeniesione na nowy iPhone, możesz polegać na oprogramowaniu, które specjalizuje się w problemach z iOS.

Polecamy aFoneSoft iTransor Tobie! Możesz przesyłać kontakty do swojego iPhone'a bez żadnych przeszkód i lepkich sytuacji. Jest kompatybilny z iPhone 12/12 Pro/11 Pro Max/11 Pro/11/X/8/7 z najnowszymi systemami iOS 15/14 i starszymi iOS.

Transfer danych z iPhone'a na iPhone'a, w tym kontakty z łatwością nawet scalaj kontakty na dwóch urządzeniach. Ponadto możesz selektywnie przesyłać dane ze starych kopii zapasowych na nowy iPhone.

Spróbuj teraz
produkt itransor

Jak korzystać aFoneSoft iTransor przenieść kontakty?

Krok 1.Pobierz i uruchom aFoneSoft iTransor, a następnie kliknij „Eksportuj z urządzenia i kopii zapasowej” opcję na lewej karcie i wybierz „Eksportuj z kopii zapasowej”.

eksport z kopii zapasowej

Wskazówki

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie pliki kopii zapasowej, w tym wiadomości, kontakty, WhatsApp itp. Wybierz pliki kopii zapasowej, które chcesz przenieść, i kliknij "Kolejny".

Krok 2.Możesz wybrać typ danych, które chcesz wyeksportować. Wybierz jeden lub wiele typów i kliknij „Skanuj”, aby kontynuować.

wybierz dane do wyeksportowania

Krok 3.Będziesz mógł zobaczyć szczegóły po zakończeniu skanowania. Wybierz, co chcesz wyeksportować i kliknij " Eksport" w prawym dolnym rogu.

eksport danych

Krok 4.Wszystkie wyeksportowane pliki będą dostępne na Twoim komputerze po zakończeniu procesu.

Wnioski

Wymienione powyżej metody mogą pomóc w rozwiązaniu problemów „Kontakty nie zostały przeniesione do nowego iPhone'a 12/11/XS/XR/X/8”. Najbardziej praktyczny sposób, który zalecamy nadal używa aFoneSoft iTransor, który jest łatwiejszy w obsłudze. Zostaw swój komentarz, jeśli nadal napotykasz inne kłopoty!

Gorące artykuły