Jak włączyć przekazywanie wiadomości tekstowych w systemie iOS 15?

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Jak włączyć przekazywanie wiadomości tekstowych w systemie iOS 15?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Czy masz problemy z włączeniem przekazywania wiadomości tekstowych w systemie iOS 15? Czy wydaje się, że ta prosta funkcja po prostu nie działa dla Ciebie, mimo że była to jedna z obiecujących nowych funkcji dla nowego iOS? Możliwość przeglądania wiadomości tekstowych na różnych urządzeniach może być naprawdę wygodna, więc nie chcesz przegapić. Na szczęście istnieje kilka prostych rozwiązań, aby rozwiązać problem z przekazywaniem SMS-ów na iPhone'a, które mogą ci pomóc:

Kroki, aby włączyć przekazywanie wiadomości tekstowych w systemie iOS 15

Oto jak włączyć przekazywanie wiadomości tekstowych na iOS 15:

(1) Na iPhonie z systemem iOS 15 lub starszym wybierz Ustawienia > Wiadomości > Wyślij i odbierz.

(2) Stuknij miejsce, w którym jest napisane „Użyj swojego Apple ID dla iMessage”, a następnie wprowadź swój Apple ID i hasło.

(3) Teraz możesz wybrać adres e-mail do powiązania z Twoim Apple ID. Po wybraniu tego, którego chcesz użyć, kliknij Dalej.

(4) Ponownie przejdź do Ustawienia > Wiadomości, a następnie stuknij Przekazywanie wiadomości tekstowych.

(5) Twój iPad lub Mac otrzyma kod weryfikacyjny w Wiadomościach. Aby to zweryfikować, musisz wprowadzić ten kod na swoim iPhonie.

przekazywanie wiadomości tekstowych


Nie można aktywować opcji iMessage i bez opcji przekazywania wiadomości tekstowych?

Jeśli nie możesz aktywować iMessage, spróbuj kilku rzeczy:

Możesz przeczytać o tych metodach rozwiązywania problemów bardziej szczegółowo tutaj: Jak naprawić błąd występujący podczas aktywacji iMessage?

błąd aktywacji wiadomości


WSKAZÓWKA: Przenieś stare wiadomości iPhone'a na iPhone'a 13/12

Możesz użyć narzędzia o nazwie aFoneSoft iTransor do łatwego przesyłania wiadomości ze starego iPhone'a na nowy, jeśli to właśnie próbujesz osiągnąć poprzez przekazywanie. aFoneSoft iTransor umożliwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie wszelkiego rodzaju danych z urządzeń z systemem iOS. Oto niektóre ze wspaniałych funkcji tej aplikacji, które ułatwiają przesyłanie danych, nawet jeśli używasz iOS 15:

Kluczowe funkcje (obsługiwane iOS 15):

  • Przesyłaj wiadomości z iPhone'a na iPhone'a, Windowsa lub mak.
  • Oprócz wiadomości obsługuje 17 innych typów danych, takich jak Co słychaćzauważaNotatki głosowe i wiele więcej.
  • Twórz kopie zapasowe danych na urządzeniu całkowicie lub selektywnie bez nadpisywania starych kopii zapasowych i BEZPŁATNIE.
  • Podobnie, przywróć urządzenie częściowo (np. przez przywracanie tylko twoich wiadomości) lub całkowicie, w zależności od potrzeb.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Jak przenieść wiadomości / iMessages ze starego iPhone'a na iPhone'a iPhone'a 13/12

Najpierw musisz wykonać kopię zapasową wiadomości na swoim starym iPhonie:

(1) Zainstaluj i uruchom iTransor na swoim komputerze i podłącz swój stary iPhone. Zauważ, że program obsługuje nie tylko iOS 15, ale także wcześniejsze wersje, takie jak iOS 14/13/12/11.

(2) Kliknij miejsce, w którym jest napisane Utwórz kopię zapasową urządzenia na ekranie głównym po wybraniu Pobierz kopię zapasową z urządzenia i iCloud.

wybierz urządzenie kopii zapasowej

(3) Sprawdź opcję Wiadomości, która znajduje się w obszarze Wybierz jeden lub więcej typów danych. W razie potrzeby możesz wybrać inne dane. Kliknij Utwórz kopię zapasową, aby kontynuować.

wybierz kopię zapasową wiadomości

(4) Poczekaj, aż wiadomości ze starego iPhone'a zostaną zarchiwizowane, zanim odłączysz iPhone'a.

pomyślnie utworzyłeś kopię zapasową wiadomości z iPhone'a

Teraz przywrócisz wiadomości do swojego nowego iPhone'a:

(5) Odłącz stary iPhone i podłącz nowy do komputera i kliknij miejsce, w którym jest napisane Przywróć kopię zapasową do urządzenia na lewym pasku bocznym. Wybierz kopię zapasową wiadomości z wyświetlonej listy, a następnie kliknij Dalej.

wybierz kopię zapasową wiadomości do przywrócenia

(6) Kliknij Przywróć bezpośrednio po upewnieniu się, że opcja Wiadomości jest zaznaczona i nowy telefon jest podłączony. Następnie możesz scalić wiadomości z kopii zapasowej z wiadomościami na nowym iPhonie, klikając Scal, lub zastąpić wiadomości na iPhonie, klikając Zamień.

scal wiadomości w kopii zapasowej z tymi na urządzeniu

(7) Następnie po prostu czekasz na zakończenie procesu. Nie odłączaj urządzenia do czasu zakończenia przywracania.

przywrócić kopię zapasową wiadomości

Pewnego razu aFoneSoft iTransor pomyślnie przesłał wiadomości, możesz je wyświetlić na swoim nowym iPhonie.

Przekazywanie wiadomości tekstowych może być bardzo przydatne dla użytkowników iOS, ale jeśli nie możesz go uruchomić lub po prostu chcesz przenieść swoje wiadomości na nowy telefon, to aFoneSoft iTransor może być dobrym narzędziem do użycia. W ciągu zaledwie kilku minut możesz wygodnie przenieść wszystkie wiadomości na nowy iPhone 13, nawet jeśli działa na nim iOS 15.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Gorące artykuły