Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a 8 w całości lub selektywnie?

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a 8 w całości lub selektywnie?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

iPhone to urządzenie, które zawiera wiele informacji. Jednak informacje te mogą w dowolnym momencie ulec uszkodzeniu lub utracie. Prosta aktualizacja oprogramowania może spowodować utratę wszystkich lub części danych na urządzeniu. Problem jest jeszcze bardziej złożony, gdy nie masz możliwości odzyskania utraconych danych. Ale dlatego mamy kopie zapasowe, prawda? Być może już wiesz, że możesz utworzyć pełną kopię zapasową iPhone'a 8 w iTunes lub iCloud. Ale czy wiesz, że istnieje lepsza, bardziej wszechstronna alternatywa? Zanim przejdziemy do tej lepszej alternatywy, ponownie zahaszujmy, jak wykonać kopię zapasową urządzenia w iTunes lub iCloud.

1. Utwórz kopię zapasową iPhone'a 8 za pomocą iTunes

Tworzenie kopii zapasowej wszystkich danych z iPhone'a 8 w iTunes to stosunkowo prosty proces. Wykonaj te proste kroki.

Krok 1: Uruchom iTunes i podłącz urządzenie do komputera. Po wyświetleniu monitu „Zaufaj temu komputerowi” postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Krok 2: Gdy iPhone pojawi się w iTunes, wybierz go, a następnie kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz” i poczekaj na zakończenie procesu. Pozostaw urządzenie podłączone do komputera, aż proces się zakończy.

kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”

2. Utwórz kopię zapasową iPhone'a 8 za pomocą iCloud

Jeśli zamiast tego zdecydujesz się utworzyć kopię zapasową urządzenia w iCloud, wykonaj te proste czynności, aby to zrobić.

Krok 1: Podłącz iPhone'a do niezawodnej sieci Wi-Fi

Krok 2: Przejdź do Ustawienia> [Twoje imię], a następnie dotknij iCloud. W przypadku użytkowników systemu iOS 10.2 lub starszego wybierz kolejno Ustawienia > iCloud.

Krok 3: Wybierz „Kopia zapasowa” lub „Kopia zapasowa iCloud” i upewnij się, że kopia zapasowa iCloud jest włączona.

Krok 4: Na koniec dotknij „Utwórz kopię zapasową teraz” i utrzymuj połączenie urządzenia z siecią przez cały proces.

Utwórz kopię zapasową iPhone'a 8 za pomocą iCloud

3. Utwórz kopię zapasową iPhone'a 8 w całości lub selektywnie za pomocą D-Port Pro

Kompleksowa alternatywa, którą obiecaliśmy na początku tego artykułu, to aFoneSoft D-Port Pro, narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania, które ma na celu znacznie ułatwić ten proces. Program ma wiele dodatkowych zalet, których brakuje w iTunes i iCloud. Obejmują one następujące.

Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania iPhone'a

Kluczowe cechy:

  • Może być używany do tworzenia kopii zapasowych tylko danych Wiadomości, WhatsApp i WeChat.
  • Umożliwia użytkownikom przywracanie tylko wiadomości, danych WhatsApp, danych WeChat z iTunes, iCloud, aFoneSoft bez nadpisywania innych danych na swoich urządzeniach.
  • Może być również używany do eksportowania do 20 różnych typów danych z urządzenia iOS, iTunes lub iCloud Backup.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

1 Wykonaj pełną kopię zapasową swojego iPhone'a 8

Poniżej znajduje się prosty proces krok po kroku, który pomoże Ci wykonać pełną kopię zapasową iPhone'a za pomocą D-Port Pro. Zacznij od zainstalowania programu na swoim komputerze, a następnie uruchom go.

Krok 1: W głównym oknie programu wybierz „Kopia zapasowa i przywracanie z urządzenia”, a następnie kliknij „Utwórz pełną kopię zapasową”.

Kopia zapasowa i przywracanie z urządzenia

Krok 2: Kliknij „Utwórz kopię zapasową” w następnym oknie, a program niemal natychmiast rozpocznie proces tworzenia kopii zapasowej. Po zakończeniu procesu zostaniesz powiadomiony, że kopia zapasowa urządzenia została pomyślnie utworzona.

Wykonaj pełną kopię zapasową

2 Wykonaj częściową kopię zapasową swojego iPhone'a 8

Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz go również użyć do wykonania kopii zapasowej tylko niektórych danych na urządzeniu. Oto jak wykonać kopię zapasową wiadomości.

Krok 1: Wybierz „Utwórz kopię zapasową i eksportuj z urządzenia” w oknie głównym, a następnie kliknij „Utwórz kopię zapasową wiadomości”.

tworzyć kopie zapasowe wiadomości z urządzenia z systemem iOS

Krok 2: W następnym oknie kliknij „Utwórz kopię zapasową”, a program rozpocznie tworzenie kopii zapasowej wiadomości na urządzeniu.

tworzenie kopii zapasowej wiadomości

Krok 3: Pozostaw urządzenie podłączone do komputera, aż proces się zakończy. Możesz przywrócić kopię zapasową na swoje urządzenie, korzystając z funkcji „Przywróć kopię zapasową na urządzenie”.

pomyślnie twórz kopie zapasowe wiadomości

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Gorące artykuły