Jak przesyłać wiadomości z iPhone'a na iPhone'a bez iCloud?

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Jak przesyłać wiadomości z iPhone'a na iPhone'a bez iCloud?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 3 września 2021 r.

Co robisz, gdy musisz przenieść wiadomości z jednego iPhone'a na drugi? Bez odpowiedniej wiedzy lub odpowiedniego narzędzia przenoszenie danych z jednego iPhone'a na drugi może być trudne. Nawet z oficjalnymi kanałami iTunes i iCloud nie można przesyłać tylko wiadomości z jednego iPhone'a na drugi. W tym artykule przyjrzymy się 2 sposobom przesyłania wiadomości z jednego iPhone'a na drugi bez korzystania z iCloud. Te 2 metody obsługują również urządzenie z systemem iOS 15.

1. Przenieś wiadomości z iPhone'a na iPhone'a za pomocą iTunes

Jeśli wolisz nie używać iCloud do przesyłania wiadomości z jednego iPhone'a na drugi, jedyną inną alternatywą jest użycie iTunes. Możesz po prostu wykonać kopię zapasową wiadomości z jednego iPhone'a w iTunes, a następnie przywrócić wiadomości na drugim iPhonie. Jego głównym brakiem jest to, że nie można po prostu przywrócić wiadomości. Aby przesłać wiadomości, musisz przywrócić wszystkie dane na swoim urządzeniu, co może być problematyczne, gdy wszystko, co musisz przesłać, to wiadomości.

Kopia zapasowa wiadomości z iPhone'a A do iTunes

Aby wykonać kopię zapasową wiadomości z iPhone'a do iTunes, wykonaj te proste czynności.

Krok 1: Uruchom iTunes na komputerze, a następnie podłącz iPhone'a A do komputera.

Krok 2: Jeśli na urządzeniu pojawi się komunikat z prośbą o zaufanie do tego komputera, postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 3: Wybierz iPhone'a, gdy pojawi się w iTunes i kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”. Pozostaw urządzenie podłączone do komputera do czasu zakończenia tworzenia kopii zapasowej.

Kopia zapasowa wiadomości z iPhone'a A do iTunes

Przywróć kopię zapasową iTunes do iPhone'a B przez iTunes

Teraz wystarczy przywrócić kopię zapasową, którą utworzyliśmy powyżej, na iPhone B, aby przesłać wiadomości. Wykonaj te proste kroki, aby to zrobić.

Krok 1: Podłącz iPhone'a B do komputera i po wyświetleniu monitu „Zaufaj temu komputerowi” postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Krok 2: Wybierz iPhone'a, gdy pojawi się w iTunes, a następnie wybierz „Przywróć kopię zapasową” w iTunes.

Krok 3: Wybierz kopię zapasową utworzoną za pomocą iPhone'a A i kliknij „Przywróć”. Poczekaj na zakończenie procesu i odłącz urządzenie po zakończeniu synchronizacji.

Przywróć kopię zapasową iTunes do iPhone'a B przez iTunes

2. Przesyłaj wiadomości z iPhone'a na iPhone'a za pomocą narzędzia innej firmy

Korzystanie z narzędzia innej firmy, takiego jak aFoneSoft iTransor eliminuje ten problem, pozwalając po prostu wybrać wiadomości, których potrzebujesz, a tym samym przesyłać tylko wiadomości. Z aFoneSoft iTransor (obsługiwane iOS 15), możesz utworzyć pełną lub częściową kopię zapasową telefonu iPhone A na komputerze, a następnie użyć tego samego programu do selektywnego przywracania potrzebnych wiadomości na telefonie iPhone B. Oto niektóre funkcje programu.

Kopia zapasowa tylko wiadomości z iPhone'a A za pomocą iTransor

Krok 1: Zacznij od pobrania i zainstalowania aFoneSoft iTransor do komputera, a następnie wykonaj te proste czynności, aby wykonać kopię zapasową wiadomości z iPhone'a A.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Krok 2: Otwórz narzędzie po zainstalowaniu i kliknij Uzyskaj kopię zapasową z urządzenia i iCloud zakładka podana na lewym panelu. Teraz uderzaj Utwórz kopię zapasową urządzenia płyta.

wybierz urządzenie kopii zapasowej

Krok 3:Teraz nawiąż połączenie między urządzeniem iOS a komputerem za pomocą kabla USB. Zaufaj komputerowi, aby Twoje urządzenie zostało wykryte przez program. Po udanym połączeniu spójrz na prawą kolumnę. Musisz wybrać Wybierz jeden lub więcej typów danych . Po jej wybraniu zaznacz pole obok Wiadomości z listy. Następnie uderz w Kopię zapasową a wiadomości zaczną być archiwizowane.

wybierz wiadomości

W ciągu kilku minut zostaniesz poinformowany o zakończeniu procesu.

pomyślnie utwórz kopię zapasową

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Przywróć tylko wiadomości do iPhone'a B za pomocą iTransor

Aby przenieść kopie zapasowe wiadomości do iPhone'a B, wykonaj następujące proste czynności.

Krok 1: Załóż aFoneSoft iTransor i przejdź do głównego interfejsu programu. Wybierać Przywróć kopię zapasową na urządzenie a następnie wybierz kopię zapasową wiadomości, którą właśnie utworzyłeś.

wybierz kopię zapasową do przywrócenia

Krok 2: Następnie poprosi Cię o podłączenie drugiego iPhone'a (iPhone'a B) do komputera i poczekanie, aż iTransor go rozpozna. Teraz powinieneś wybrać pomiędzy Wyświetl podgląd i przywróć i Przywróć bezpośrednio. Możesz wybrać pierwszą opcję, która pozwoli Ci wyświetlić podgląd wiadomości przed przywróceniem.

podgląd lub bezpośrednio przywróć

Po zeskanowaniu będziesz mógł wyświetlić podgląd wiadomości, a teraz możesz nacisnąć przywracać przycisk.

podgląd wiadomości

Krok 3: Wreszcie musisz podjąć decyzję między Łączyć i zastąpić. Jeśli wybierzesz Łączyć, istniejące dane zostaną połączone z wiadomościami, które mają zostać przywrócone. I zastąpić opcja nadpisze dane w twoim urządzeniu. Wybierz więc zgodnie ze swoimi preferencjami i przywróć wiadomości. Program (obsługiwany iOS 15) natychmiast rozpocznie proces i powiadomi Cię, gdy proces się zakończy.

połącz lub zamień

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

3. Często zadawane pytania dotyczące przenoszenia wiadomości z iPhone'a na iPhone'a bez iCloud

Jak przenieść wiadomości z iPhone'a na iPhone'a?

  1. Utwórz kopię zapasową wiadomości (Kopię zapasową można wykonać za pośrednictwem iCloud: przejdź do Ustawienia > kliknij swój Apple ID, a następnie kliknij iCloud).
  2. Zaloguj się na to samo konto i możesz przywrócić swoje wiadomości.

Gorące artykuły