Jak naprawić problemy z „iMessage nie synchronizuje się na Macu”?

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Jak naprawić problemy z „iMessage nie synchronizuje się na Macu”?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021 r.

Korzystając z tego samego Apple ID, dane iMessage mogą synchronizować się na wielu urządzeniach, takich jak iPhone, Mac, iPad itp. Ale ten proces nie jest pozbawiony problemów. Z jakiegoś powodu, takiego jak aktualizacja iOS 15, dane iMessages mogą nie synchronizować się między komputerem Mac a iPhonem.

W tym artykule podzielę się kilkoma skutecznymi metodami rozwiązania „iMessage nie synchronizuje się na Macu” wydanie. Zobaczmy, jak to działa!

wiadomość nie synchronizuje się na Macu

Metoda 1. Wyłącz iMessages i włącz go ponownie

Jeśli nie możesz synchronizuj wiadomości z komputerem Mac z iPhone'a, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłączyć iMessage na Macu i iPhonie, a następnie włączyć go ponownie.

Na iPhonie przejdź do "Ustawienia"> "Wiadomości" i wyłącz iMessage.

Na komputerze Mac otwórz aplikację iMessage, a następnie kliknij „Wiadomości” w górnym menu. Kliknij „Preferencje”, a następnie wybierz Konta. Odznacz „Włącz to konto” pod swoim Apple ID.

Poczekaj kilka minut, a następnie włącz iMessage na obu urządzeniach. Możesz też sprawdzić, czy wiadomości synchronizują się prawidłowo.

wyłącz wiadomość

Metoda 2. Sprawdź ustawienia iMessage

Jeśli metoda 1 nie działa, musisz sprawdzić „Ustawienia”, aby upewnić się, że jesteś zalogowany na obu urządzeniach przy użyciu tego samego Apple ID. Po wydaniu iOS 15 niektóre osoby zauważają, że ich ustawienia iMessage zmieniły się po aktualizacji.

Wykonaj poniższe czynności, aby sprawdzić stan swojego identyfikatora:

Na iPhonie: wybierz Ustawienia > Wiadomości > Wyślij i odbierz. W sekcji „Możesz się z Tobą skontaktować przez iMessage pod adresem” upewnij się, że Twój numer telefonu i identyfikator Apple ID są listami ze znacznikiem wyboru.

Na Macu otwórz aplikację Wiadomości, kliknij „Wiadomości” > „Preferencje”. Wybierz „Konto” i w sekcji „Możesz uzyskać wiadomości pod adresem” upewnij się, że numer telefonu i identyfikator Apple ID są zgodne z ustawieniami na Twoim iPhonie.

sprawdź ustawienia wiadomości

Metoda 3. Wyślij wiadomość z urządzenia, które nie odbiera wiadomości

czasami iMessage nie aktualizuje się na Macu tylko dlatego, że jedno z urządzeń nie odbiera wiadomości na czas.

Aby to naprawić, możesz wysłać wiadomość z opóźnionego urządzenia. Spowoduje to, że wszystkie inne wiadomości, które nie zostały zsynchronizowane z tym urządzeniem, zaczną napływać.

Na przykład, jeśli iPhone odbiera wiadomości, ale komputer Mac nie, spróbuj wysłać wiadomość z komputera Mac. Po wykonaniu tej czynności Mac zacznie odbierać inne wiadomości, których wcześniej nie udało się zsynchronizować.

Metoda 4. Lepszy sposób na synchronizację iMessages między iPhonem a komputerem Mac

Zwykle powyższe rozwiązania powinny działać dobrze, aby naprawić „iMessages nie synchronizują się na Macu” wydanie. Ale w rzadkich przypadkach robisz wszystko, co nie działa, możesz wypróbować alternatywny sposób synchronizacji wiadomości między iPhonem a komputerem Mac.

Tutaj gorąco polecamy aFoneSoft iTransor (obsługiwane iOS 15), aby zsynchronizować iMessage. Umożliwi to wyeksportowanie wszystkich niezsynchronizowanych wiadomości z iMessage na iPhone'a lub Maca.

produkt itransor

Jak przenieść iMessages z iPhone'a na Maca za pomocą iTransor

Aby użyć iTransor do przesyłania wiadomości iMessages na komputer Mac, pobierz i zainstaluj program na komputerze, a następnie wykonaj te proste czynności.

Krok 1: Uruchom iTransor na komputerze Mac i połącz urządzenie z komputerem. Wybierać „Eksportuj dane z urządzenia i kopii zapasowej”. Wybierać „Eksportuj z urządzenia”.

eksportuj dane z urządzenia

Krok 2: Wybierz typ danych, które chcesz wyeksportować. W tym przypadku wybieramy Wiadomość następnie kliknij "Skandować".

wybierz wiadomości

Krok 3: Po zakończeniu skanowania możesz zobaczyć listę wszystkich wiadomości i wiadomości iMessages na tym urządzeniu w następnym oknie. Wybierz te, które chcesz wyeksportować na Maca i kliknij "Eksport".

eksportuj wiadomości z urządzenia

Następnie możesz wybrać format eksportowanych plików i lokalizację ich przechowywania. Po chwili wiadomości iMessages zsynchronizują się z komputerem Mac.

pomyślnie wyeksportowane wiadomości

Wiadomości będą teraz dostępne zarówno na Macu, jak i na iPhonie.

Często zadawane pytania dotyczące braku synchronizacji iMessage między komputerami Mac i iPhone

1 Dlaczego mój iMessage na Macu nie synchronizuje się z iPhonem?

Najpierw sprawdź swój komputer Mac. Otwórz „Message” i wybierz go na komputerze Mac, a następnie wybierz „Preferencje”>„iMessage”. Upewnij się, że logujesz się przy użyciu tego samego Apple ID na Macu i iPhonie.

Po tej operacji wróć do ekranu i zaznacz „Przekazywanie wiadomości tekstowych”, aby upewnić się, że wybrano komputer Mac.

Wszystko to, odznacz komputer Mac i uruchom ponownie iPhone'a, a iMessage na Macu może zsynchronizować się z iPhonem.


2 Jak zsynchronizować mój iPhone i Mac iMessage?


3 Dlaczego moje wiadomości tekstowe nie aktualizują się na moim Macu?

Powinieneś sprawdzić swoje urządzenia iPhone i Mac. otwarty "Oprawa" na iPhonie i kliknij "Wiadomość". A następnie zmień opcję na "Wyłączony" w przełączniku dla wiadomości. Poczekaj kilka sekund, a następnie włącz go. Musisz wykonać ten sam krok na komputerze Mac. Po tym wiadomość tekstowa zostanie zaktualizowana na komputerze Mac.


4 Jak zsynchronizować iPhone'a z komputerem Mac?

Możesz użyć Wi-Fi, aby zsynchronizować iPhone'a z komputerem Mac.

  1. Podłącz iPhone'a do komputera Mac, a następnie otwórz iTunes, aby wybrać urządzenie.
  2. Stuknij w „Podsumowanie” i wybierz „Synchronizuj z tym [urządzeniem] przez Wi-Fi”, a następnie kliknij "Zastosować".

Wnioski

Powyższe rozwiązanie może pomóc zsynchronizować iMessage z komputerem Mac. Jednym z najskuteczniejszych środków jest użycie aFoneSoft iTransor do tworzenia kopii zapasowych, a następnie zsynchronizować z komputerem Mac. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

Gorące artykuły