[Naprawiono] iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej lub przywrócić iPhone'a, ponieważ wystąpił błąd podczas czytania lub pisania na iPhonie

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > [Naprawiono] iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej lub przywrócić iPhone'a, ponieważ wystąpił błąd podczas czytania lub pisania na iPhonie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 2 września 2021 r.

Możemy całkowicie zrozumieć ból i frustrację, której doświadczasz, gdy próbujesz wykonać kopię zapasową danych urządzenia iOS (w tym iOS 15) na komputerze lub przywrócić kopię zapasową iTunes na iPhone'a, ale nagle iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej lub przywrócić iPhone'a, ponieważ wystąpił błąd podczas odczytu lub zapisu. Ten problem występuje również u użytkowników korzystających z iOS 15. Ten problem występuje głównie podczas tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych za pomocą iTunes. Nie martw się teraz, ponieważ chcielibyśmy pomóc Ci rozwiązać problem za pomocą następujących rozwiązań.

1. Wypróbuj alternatywę dla iTunes (obsługiwany iOS 15)

Aby znaleźć szybkie i łatwe rozwiązania, aby rozwiązać ten irytujący błąd iTunes, który uniemożliwia iPhone'owi tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, zalecamy najlepszą alternatywę dla iTunes do tych samych celów bez otrzymywania błędów.  aFoneSoft iTransor to niesamowite narzędzie obsługujące wiele typów danych podczas wykonywania pełnych lub selektywnych kopii zapasowych lub przywracania danych.

Jest to bezpłatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych dla urządzeń z systemem iOS. Możesz go nie tylko używać do oddzielnego tworzenia kopii zapasowych kontaktów, WeChat, wiadomości, WhatsApp bez tworzenia kopii zapasowej całego iPhone'a, ale także przywracać te aplikacje osobno zamiast całej kopii zapasowej na iPhonie. Możesz także selektywnie przywracać dane z iTunes lub kopii zapasowej iCloud na iPhone'a. Najlepszą częścią tego narzędzia jest to, że bieżące dane na urządzeniu można połączyć z danymi w plikach kopii zapasowej podczas przywracania. Obsługuje wszystkie urządzenia z systemem iOS, w tym iPhone 8 i iPhone X. Obecnie obsługiwany jest również system iOS 15.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Samouczek krok po kroku

Pamiętaj, aby pobrać aFoneSoft Oprogramowanie iTransor za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. Zainstaluj i uruchom oprogramowanie na komputerze z systemem Windows lub Mac.

Musisz dotknąć Uzyskaj kopię zapasową z urządzenia i iCloud zakładka z lewego panelu w oknie głównym ekranu aFoneSoft iTransor. Następnie wybierz Utwórz kopię zapasową urządzenia opcja.

wybierz urządzenie kopii zapasowej

Następnie zostaniesz poproszony o podłączenie urządzenia. System automatycznie wykryje iPhone'a po podłączeniu go do komputera za pomocą kabla błyskawicy. Następnie możesz wykonać pełną kopię zapasową lub po prostu wykonać kopię zapasową określonego typu danych. Następnie możesz wybrać ścieżkę do przechowywania plików kopii zapasowej. Na koniec po prostu kliknij Kopię zapasową przycisk.

wybierz jeden lub więcej typów danych

Następnie program rozpocznie proces tworzenia kopii zapasowej i wkrótce go zakończy.

pomyślnie utwórz kopię zapasową

Z głównego ekranu aFoneSoft iTransor, uderz w Przywróć kopię zapasową na urządzenie zakładka z lewego panelu, a następnie wybierz kopię zapasową iTunes. Kliknij 'Dalej' następnie. Jeśli potrzebujesz przywrócić z kopii zapasowej iCloud, musisz kliknąć Zaloguj Się aby dostać się na swoje konto iCloud i pobrać kopię zapasową iCloud, którą chcesz przywrócić.

wybierz kopię zapasową

Możesz wybrać przywrócenie pełnej lub częściowej kopii zapasowej. Tutaj bierzemy Przywróć częściową kopię zapasową jako przykład.

przywrócić częściową kopię zapasową

Jeśli zdecydujesz się przywrócić częściową kopię zapasową, zostaniesz poproszony o wybranie typu danych do przywrócenia i podłączenie urządzenia do komputera. Wtedy będziesz miał 2 możliwości Wyświetl podgląd i przywróć or Przywróć bezpośrednio. Jeśli chcesz wyświetlić podgląd danych z kopii zapasowej iTunes, wybierz Wyświetl podgląd i przywróć.

wybierz typ danych

Wtedy będziesz mógł zobaczyć szczegóły wybranego typu danych.

dane podglądu

Jeśli chodzi o przywracanie, nadal masz 2 opcje. Możesz połączyć dane na urządzeniu i w plikach kopii zapasowej lub po prostu zastąpić dane na urządzeniu danymi w plikach kopii zapasowej. Na przykład, jeśli chcesz przywrócić dane WhatsApp z kopii zapasowej iTunes i wybierzesz Łączyć, program prześle dane WhatsApp z kopii zapasowej iTunes, a także zachowa bieżące dane WhatsApp na Twoim iPhonie. Jeśli wybierzesz zastąpić, program zastąpi bieżące dane WhatsApp na Twoim iPhonie danymi z kopii zapasowej iTunes.

scal lub zamień.jpg

Po podjęciu decyzji program rozpocznie przywracanie danych, a proces ten nie potrwa długo.

pomyślnie przywróć dane

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Upewnij się, że iPhone i komputer są połączone przez cały czas, aby zapobiec przypadkowej utracie danych lub awarii systemu. Po zakończeniu procesu tworzenia kopii zapasowej lub przywracania zobaczysz komunikat na aFoneSoft Główny ekran iTransor z napisem „Dane zostały przywrócone pomyślnie”. Kliknij odpowiednio Gotowe, aby zakończyć proces i możesz już iść.

2. Inne rozwiązania do naprawy iTunes nie mogą tworzyć kopii zapasowych ani przywracać

Oprócz aFoneSoft iTransor chcielibyśmy przedstawić Państwu następujące rozwiązania w celu rozwiązania problemów z iTunes. Ponieważ iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej ani przywrócić iPhone'a, ponieważ wystąpił błąd podczas czytania lub pisania na iPhone'a, te rozwiązania pomogłyby w znacznym stopniu zminimalizować wszelkie niedogodności podczas przywracania lub tworzenia kopii zapasowej danych iPhone'a.

2.1. Zaktualizuj iTunes

Gdy iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej lub przywrócić iPhone'a, przyczyną może być nieaktualny iTunes. Ergo, radzimy sprawdzić, czy iTunes jest zaktualizowany. Jeśli nie, zaktualizuj go od razu, aby proces tworzenia kopii zapasowej i przywracania przebiegał sprawnie. Oto jak możesz to zrobić. Postępuj zgodnie z instrukcjami dla posiadanego komputera.

Użytkownicy systemu Windows:

zaktualizuj iTunes w systemie Windows

Użytkownicy komputerów Mac:

zaktualizuj iTunes na Macu

2.2. Usuń lub przenieś stare kopie zapasowe iTunes

Możesz usunąć lub przenieść stare pliki kopii zapasowej z iTunes, aby rozwiązać ten problem. Usunięcie uszkodzonych kopii zapasowych sprawi, że iTunes będzie dla Ciebie działał.

usuń kopię zapasową iTunes

Jeśli nie chcesz usuwać plików, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy plik kopii zapasowej i kliknij opcję „Pokaż w Finderze” i po prostu przenieś ten konkretny plik kopii zapasowej w inne miejsce.

2.3. Wypróbuj inny komputer

Może komputer, którego używasz, jest winowajcą. Możesz wypróbować proces tworzenia kopii zapasowej na innym komputerze. Powinno to zadziałać, jeśli problem dotyczy systemu. Skorzystaj z pomocy znajomego, pożyczając jego komputer.

wypróbuj inny komputer

2.4. Oczyść przestrzeń swojego komputera

Jeśli nadal pojawia się wyskakujący komunikat „iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej iPhone'a, ponieważ wystąpił błąd podczas odczytu z iPhone'a lub pisania na nim”, pamiętaj, że kopie zapasowe iOS zajmują co najmniej 1 lub 2 GB miejsca. Biorąc to pod uwagę, chcielibyśmy zasugerować zwolnienie miejsca w systemie. Upewnij się, że zwolniłeś co najmniej 5 GB miejsca w systemie.

2.5. Korzystanie z iCloud

Oto ostatnia rekomendacja. Możesz wypróbować iCloud do tworzenia kopii zapasowych i przywracania, jeśli iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej lub przywrócić iPhone'a z powodu błędu odczytu i zapisu. Jednak iCloud oferuje tylko 5 GB pamięci, co może również ograniczyć możliwość tworzenia kopii zapasowych danych przekraczających ten rozmiar. Rozwiązaniem jest to, że możesz kupić więcej miejsca, jeśli masz więcej danych niż 5 GB. Ta metoda jest trochę czasochłonna. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że proces tworzenia kopii zapasowej iCloud będzie wymagał stabilnego i wydajnego połączenia internetowego. Dlatego powinieneś skorzystać z pomocy iCloud w ostateczności, jeśli iTunes nie utworzy kopii zapasowej z powodu błędu odczytu / zapisu.

kopia zapasowa iPhone'a za pomocą iCloud

Gorące artykuły