Jak zsynchronizować / przywrócić dane zdrowotne Apple na iCloud?

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Jak zsynchronizować / przywrócić dane zdrowotne Apple na iCloud?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 22 czerwca 2021 r.

Apple w końcu włączyło dane dotyczące zdrowia do informacji, które można odzyskać i przekazać przez iCloud. Ta aktualizacja iOS z 14 do 11 umożliwia użytkownikom: przywróć dane aktywności z iCloud. Jest to prosty proces, za pomocą którego możesz zachować wszystkie ważne dane.

W tym artykule dowiesz się, jak synchronizować i zapisywać swoje dane zdrowotne na iCloud. Dowiedz się również, jak odzyskać kopię zapasową iCloud bez konieczności resetowania iPhone'a.

synchronizacja-danych-zdrowia-do-icloud.jpg

Spis treści [Ukryć]

1. Jak zsynchronizować / wykonać kopię zapasową danych zdrowotnych Apple na iCloud?

Od wersji iOS 11 możesz rozpocząć przywracanie danych aktywności z iCloud. Aby to osiągnąć, musisz najpierw zapisać lub zsynchronizować aplikacje Zdrowie i Aktywność w kopiach zapasowych iCloud. Po przygotowaniu kopii zapasowej zawsze możesz odzyskać swoje informacje i mieć do nich dostęp, nawet jeśli oryginalne urządzenie Apple uległo zniszczeniu lub zostało utracone.

Konfiguracja synchronizacji aplikacji medycznej jest przydatna, jeśli chcesz korzystać z większej liczby urządzeń Apple, takich jak zegarek Apple. Gdy Twoje informacje są już dostępne w kopii zapasowej iCloud, wystarczy pobrać je na nowe urządzenie.

Oto kroki, aby zsynchronizować lub przygotować kopię zapasową danych Apple Health z iCloud:

icloud-settings.jpg

iphone-settings-apple-id-icloud-1.jpg

2. Jak przywrócić dane zdrowotne z kopii zapasowej iCloud / iTunes / Mac?

Jeśli już przygotowałeś kopię zapasową danych dotyczących zdrowia, możesz ją od razu przywrócić z danych iCloud. Równie dobrze możesz użyć iTunes i kopii zapasowej komputera stacjonarnego do przywracania danych aktywności z iCloud. Każda alternatywa ma swoje plusy i minusy. Który z nich wybierzesz dla swoich danych, zależy od tego, co wolisz. Tutaj przygotujemy szczegółowy przewodnik dotyczący przywracania danych o aktywności z trzech różnych źródeł:

2.1 Przywróć dane o stanie zdrowia z kopii zapasowej iCloud

Korzystanie z kopii zapasowej iCloud do odzyskiwania danych dotyczących zdrowia jest dość niezawodnym sposobem, można to zrobić bezpośrednio za pomocą urządzenia i potrzebujesz tylko przyzwoitego połączenia internetowego. Możesz użyć tej alternatywy, jeśli Twoje urządzenie jest nowe i chcesz je zsynchronizować z danymi innego urządzenia.

Głównym zwrotem jest to, że przed przywróceniem kopii zapasowej iCloud musisz całkowicie zresetować urządzenie. Oznacza to, że wszelkie konfiguracje lub poprzednie ustawienia na urządzeniu zostaną usunięte.

Jeśli nie masz nic przeciwko odstawieniu urządzenia, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz menu Ustawienia i wybierz ustawienia „Ogólne”. Tam przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Resetuj”.
  2. W sekcji „Resetuj” zobaczysz jedną z pierwszych opcji: Usuń całą zawartość i ustawienia. Stuknij w tę opcję. Aby kontynuować, musisz wprowadzić hasło użytkownika.
  3. Po zakończeniu resetowania urządzenia możesz rozpocząć przywracanie kopii zapasowej iCloud. Zaloguj się do iCloud przy użyciu swojego Apple ID i przeszukaj listę dostępnych kopii zapasowych. Możesz wybrać według rozmiaru i daty kopii zapasowej.
  4. icloud-backup-iPhone.jpg

  5. Teraz wystarczy poczekać, aż kopia zapasowa zostanie ukończona i będzie zawierała wszystkie dane z kopii zapasowej, w tym dane dotyczące zdrowia.

2.2Przywróć dane o stanie zdrowia z kopii zapasowej iTunes / pulpitu

Zawsze możesz zachować kopię zapasową swojego iPhone'a na komputerze Mac lub PC. Zajmie miejsce z komputera stacjonarnego. Jest to jednak kolejna opcja tworzenia kopii zapasowych, która nie wymaga połączenia z Internetem.

  1. Otwórz iTunes na swoim komputerze.
  2. Podłącz również iPhone'a lub urządzenie do komputera.

itunes-settings.jpg

  1. Wprowadź swoje hasło i wskaż, że urządzenie może ufać temu komputerowi.
  2. Znajdź swoje urządzenie w iTunes i kliknij „Przywróć iPhone'a”. Tam będziesz mógł wybrać kopię zapasową, którą chcesz przywrócić, i będzie zawierała Twoje dane zdrowotne.
  3. Nie odłączaj urządzenia, dopóki proces się nie zakończy.

3. Co jeśli chcę przywrócić inne dane na iCloud?

Jeśli nie chcesz resetować urządzenia w celu odzyskania kopii zapasowej iCloud, możesz użyć narzędzia takiego jak aFoneSoft D-Back aby szybko odzyskać dowolny plik lub dane, których potrzebujesz. Jest to przydatne, jeśli nie chcesz pobierać całej kopii zapasowej, ale tylko dane dotyczące zdrowia.

100,000 XNUMX+ pobrań

aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie danych iOS

Dzięki ponad 25 zaawansowanym technologiom analizy oszczędzającym miejsce, iPhone Cleaner Free może całkowicie przeskanować i przeanalizować iPhone'a, aby rozpoznać używane i wolne miejsce na iPhonie i dowiedzieć się, ile może zostać uwolnione.

Wypróbuj za darmo

Możesz ręcznie odzyskać dowolną kopię zapasową iCloud. Może to być przydatne do przesyłania danych między urządzeniami Apple bez regularnego usuwania wszystkich informacji i ustawień. Równie dobrze możesz użyć inteligentnego odzyskiwania, aby odzyskać swoje ostatnie pliki. Inną przydatną funkcją jest kopia zapasowa iTunes, dzięki której wszystkie informacje są zapisywane i dostępne w kilku źródłach.

Jeśli chcesz przywróć dane aktywności z iCloud za pomocą aFoneSoft D-back, wystarczy zalogować się do iCloud za pomocą swojego identyfikatora. Następnie narzędzie przeskanuje i wyświetli wszystkie dostępne kopie zapasowe, a Ty będziesz mógł od razu przywrócić dane. Nie wymaga przywracania iPhone'a.

Możesz nawet wyświetlić podgląd wszystkich plików i danych, które przywracasz z kopii zapasowej iCloud. Ta funkcja nie jest dostępna w oficjalnym procesie przywracania kopii zapasowej.

4. Pytania, które możesz mieć na uwadze

Gorące artykuły