Jak przenieść kopię zapasową iTunes na inny komputer?

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Jak przenieść kopię zapasową iTunes na inny komputer?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Kupiłeś nowy komputer i zastanawiasz się teraz, jak przenieść na niego kopie zapasowe iTunes? W rzeczywistości nie jest to trudny proces i można go wykonać w ciągu zaledwie kilku minut na większości rodzajów komputerów. Oto kilka instrukcji i wskazówek, jak przenieść kopię zapasową iTunes na inny komputer, w zależności od rodzaju posiadanego systemu:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, gdzie przechowywane są dane kopii zapasowej na komputerze (ścieżka do pliku). Będzie się to różnić w zależności od systemu operacyjnego, którego używasz. Na przykład, jeśli używasz:

Windows XP

Ścieżka do folderu będzie znajdować się w: Dokumenty i ustawienia(nazwa użytkownika)Dane aplikacjiApple KomputerMobileSyncBackup

Windows Vista i nowsze

Ścieżka do folderu będzie znajdować się w: Users(username)AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup

Mac OSX

Twoja ścieżka kopii zapasowej będzie w: ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/

Jeśli używasz systemu Windows i chcesz szybko uruchomić folder danych aplikacji, możesz przejść do Start > Uruchom (lub po prostu przejść do paska wyszukiwania w systemie Windows Vista i nowszych), a następnie wpisać „%appdata%”.

Po zlokalizowaniu folderu, w którym znajduje się kopia zapasowa, będziesz musiał zainstalować iTunes na innym komputerze (tym, do którego przenosisz kopię zapasową iPhone'a). W końcu nie możesz użyć kopii zapasowej, jeśli nie masz zainstalowanego iTunes.

Następnie możesz ręcznie przenieść kopię zapasową iPhone'a na nowy komputer za pomocą zewnętrznego dysku twardego lub możesz użyć jakiejś usługi przesyłania plików online, aby wysłać pliki na nowy komputer. WeTransfer i Uploaded.net dobrze się do tego nadają. Możesz także skorzystać z DropBox usług Google. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał umieścić plik kopii zapasowej w tym samym folderze na nowym komputerze, co na starym komputerze.

Jak przeglądać i używać plików kopii zapasowych na nowym komputerze?

Może się zdarzyć, że będziesz chciał wyświetlić pliki w kopii zapasowej, a nawet przywrócić jej części. Ale jak to robisz? Cóż, ponieważ nie możesz tego zrobić za pomocą iTunes (możesz przywrócić tylko całą kopię zapasową), będziesz musiał użyć potężnej aplikacji innej firmy o nazwie aFoneSoft iTransor, wcześniej nazwany aFoneSoft D-Port Pro.

aFoneSoft Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania iPhone'a iTransor

iTransor może Ci pomóc na wiele sposobów

  • Wybiórcze lub całkowite tworzenie kopii zapasowych urządzeń z systemem iOS.
  • Podgląd i przywracanie kopii zapasowych w celu scalenia kopii zapasowej z danymi iPhone'a lub zastąpienia danych iPhone'a kopią zapasową.
  • Przywracanie kopii zapasowych jako całości lub wybiórczo (Kontakty, Wiadomości, WhatsApp i WeChat), wszystko zależy od Ciebie.
  • Podgląd i eksport danych z kopii zapasowych lub bezpośrednio z urządzeń iOS.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Jeśli wydaje Ci się to przydatne, możesz zapoznać się z pełną instrukcją obsługi dla aFoneSoft iTransor w Internecie. Możesz dowiedzieć się, co iTransor może dla Ciebie zrobić:

Selektywne tworzenie kopii zapasowych lub eksportowanie danych z telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch.

Przeglądaj i wyodrębniaj dane ze starych kopii zapasowych iTunes lub iCloud na komputerze.

Selektywnie przywracaj dane z kopii zapasowej na urządzenia z systemem iOS bez wpływu na inne dane.

Jeśli chcesz przenieść kopię zapasową iPhone'a na nowy komputer, zajmuje to tylko kilka minut i potrzebujesz tylko prostego dysku USB (lub usługi online, która może przesyłać pliki). Jeśli jednak chcesz cieszyć się i wykorzystywać dane w kopiach zapasowych, dobrym pomysłem jest spróbowanie aFoneSoft iTransor. Dzięki temu oprogramowaniu możesz robić z kopiami zapasowymi praktycznie wszystko, co chcesz.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Gorące artykuły