Dlaczego mój iPhone nie tworzy kopii zapasowej? Oto poprawka

STRONA GŁÓWNA > Kopia zapasowa i przywracanie iPhone'a > Dlaczego mój iPhone nie tworzy kopii zapasowej? Oto poprawka

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 14 września 2021 r.

„Cześć, robię kopię zapasową prawie co tydzień lub rzadziej, ale tym razem się nie udało. Jestem bardzo smutny. Dlaczego moja kopia zapasowa iPhone'a nie działa?? Dlatego tu jestem. Proszę o pomoc i wyciągnij mnie z kłopotów. Moje dane są dla mnie bardzo ważne i nie mogę sobie pozwolić na ich utratę.”

Kopia zapasowa to najmądrzejszy sposób na uniknięcie utraty ważnych danych w przyszłości. Większość ludzi jest świadoma regularnego tworzenia kopii zapasowych, a użytkownicy iPhone'a korzystają z iTunes lub iCloud, aby tworzyć kopie zapasowe swoich urządzeń z systemem iOS. Ale czasami te sposoby powodują pewną usterkę, co powoduje, że użytkownicy są zdenerwowani, co ostatecznie powoduje, że myślą, dlaczego mój iPhone nie tworzy kopii zapasowej. Zapoznamy Cię z niektórymi przyczynami awarii iTunes i iCloud. Co więcej, w tym artykule otrzymasz idealną alternatywę do tworzenia kopii zapasowych iPhone'a.

Dlaczego mój iPhone nie tworzy kopii zapasowej

1. Możliwe przyczyny niepowodzenia kopii zapasowej iTunes

Gdy kopia zapasowa iPhone'a nie powiodła się za pomocą iTunes, może to wynikać z następujących powodów:

2. Możliwe przyczyny niepowodzenia kopii zapasowej iCloud

Oto przyczyny niepowodzenia kopii zapasowej iCloud:

Najlepsza alternatywa dla kopii zapasowej iPhone'a

Kiedy masz dość korzystania z iTunes lub iCloud i utknąłeś z pytaniem „dlaczego nie zrobię kopii zapasowej mojego iPhone'a”, prawdopodobnie szukasz alternatywy dla kopii zapasowej iPhone'a. Dobra wiadomość jest taka, że ​​pojawia się najlepsza alternatywa -- aFoneSoft iTransor (kompatybilny z iOS 15). Jest to imponujący program, który pomaga użytkownikom w wydajny sposób tworzyć kopie zapasowe i przywracać urządzenia z systemem iOS w całości lub częściowo. Porozmawiajmy o jego niesamowitych funkcjach.

aFoneSoft Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania iPhone'a iTransor

Kluczowe cechy:

  • iTransor ma możliwość tworzenia kopii zapasowych urządzenia iOS bez nadpisywania wcześniejszych plików kopii zapasowej.
  • Program pozwala użytkownikom na tworzenie kopii zapasowych pełnych ustawień i danych, a także tylko WhatsApp, Kontaktów, WeChat lub wiadomości.
  • Użytkownicy mogą przywracać tylko kontakty, wiadomości, WeChat lub WhatsApp z iTunes, iCloud lub aFoneSoft kopię zapasową, jeśli chcą.
  • Może łatwo wyodrębnić ponad 20 rodzajów danych z plików kopii zapasowych utworzonych za pomocą iTunes, iCloud lub aFoneSoft iTransor.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

1. Wykonaj pełną kopię zapasową bez nadpisywania poprzedniej kopii zapasowej

aFoneSoft iTransor pomaga w tworzeniu kopii zapasowych wszystkich danych i ustawień na iPhonie bez względu na to, czy korzystasz z iOS 15 lub innych wersji iOS. Program ma możliwość tworzenia różnych kopii zapasowych bez zastępowania poprzednich kopii zapasowych, czego iTunes nie może zrobić. Na plus możesz wykonać kopię zapasową w dowolnym momencie, a także wyświetlić podgląd danych po utworzeniu kopii zapasowej.

Oto jak wykonać pełną kopię zapasową iPhone'a.

Krok 1. Zacznij od pobrania programu na komputer, otwierając przeglądarkę i pobierając iTransor. Zainstaluj, a następnie uruchom. Teraz połącz iPhone'a/iPada/iPoda z komputerem.

Krok 2. Z głównego interfejsu wybierz opcję „Pobierz kopię zapasową z urządzenia i iCloud” dostępną w lewym panelu. Teraz kliknij „Urządzenie kopii zapasowej”.

zrób pełną kopię zapasową

Krok 3. Na następnym ekranie pojawi się przycisk „Utwórz kopię zapasową”. Wybierz „Utwórz pełną kopię zapasową” i naciśnij przycisk Utwórz kopię zapasową. Utrzymuj połączenie urządzenia i komputera.

tworzenie kopii zapasowej urządzenia

Zostań na kilka minut, aż otrzymasz powiadomienie. Kiedy nadejdzie, proces się kończy.

Pomyślnie utworzono kopię zapasową urządzenia

2. Utwórz kopię zapasową WeChat, WhatsApp, kontaktów lub wiadomości osobno na iPhonie 

iTransor zapewnia wyjątkową platformę, na której użytkownicy mogą indywidualnie tworzyć kopie zapasowe swoich WeChat, wiadomości, kontaktów lub danych WhatsApp, jeśli tego potrzebują. Ponadto, w przeciwieństwie do iTunes, użytkownicy mogą przywracać pliki bez problemu z nadpisywaniem. Kroki to:

Krok 1. Ponownie zacznij od pobrania, zainstalowania i uruchomienia programu. Połącz urządzenie z komputerem i przejdź do głównego interfejsu.

Krok 2. Najpierw kliknij „Uzyskaj kopię zapasową z urządzenia i iCloud”, a następnie wybierz „Utwórz kopię zapasową urządzenia”.

zrób pełną kopię zapasową

Krok 3. Wybierz preferowane dane, takie jak kliknięcie „Kontakty”, jeśli chcesz je przechowywać. Kliknij „Utwórz kopię zapasową”, a rozpocznie się proces tworzenia kopii zapasowej.

tworzyć kopie zapasowe wiadomości na urządzeniu z systemem iOS

Zostaniesz poinformowany przez program, gdy proces dobiegnie końca.

Pomyślnie utworzono kopię zapasową urządzenia

3. Elastycznie przywracaj iPhone'a z iTunes, iCloud lub aFoneSoft backup

Jeśli chcesz przywrócić częściowe dane (takie jak kontakty, wiadomości, wiadomości WeChat, wiadomości WhatsApp) z aFoneSoft, kopii zapasowej iCloud lub iTunes, możesz to łatwo zrobić również za pomocą tego programu. Dodatkowo możesz przywrócić w dowolnym momencie. Oto kroki, aby przywrócić iPhone'a z kopii zapasowej iTunes:

Krok 1. Najpierw pobierz i zainstaluj iTransor. Następnie kontynuuj uruchamianie programu. Podłącz urządzenie iOS do komputera. Następnie kliknij „Przywróć kopię zapasową na urządzenie” i wybierz kopię zapasową z wykresu. Tutaj wybieramy kopię zapasową iTunes.

wybierz przywrócenie pełnej kopii zapasowej

Krok 2. Następnym krokiem będzie kliknięcie opcji „Przywróć częściową kopię zapasową”.

wybierz przywrócenie częściowej kopii zapasowej

Następnie przejdź do wybierania wiadomości WhatsApp z typów danych.

wybierz WhatsApp

Krok 3. Następnie kliknij „Wyświetl podgląd i przywróć or Przywróć bezpośrednio”, aby rozpocząć proces przywracania. Możesz wybrać opcję Podgląd i przywracanie, aby umożliwić ukończenie skanowania, a po zakończeniu wyświetlić podgląd danych przed przywróceniem.

podgląd danych w kopii zapasowej

Na koniec naciśnij „Przywróć” i wybierz Scal i zamień or Całkowicie zastąp aby zacząć otrzymywać wiadomości WhatsApp bez zmiany innych danych w urządzeniu.

pomyślnie przywrócił dane z kopii zapasowej do urządzenia

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

iTunes i iCloud to sposoby, które po raz pierwszy przychodzą na myśl użytkownikom urządzeń z systemem iOS, aby wykonać kopię zapasową lub przywrócić swoje urządzenie. Jednak te dwa sposoby mogą z różnych powodów utrudnić nasz proces. Kiedy skończysz czytać ten artykuł, mamy nadzieję, że następnym razem, gdy utkniesz z pytaniem, dlaczego nie będzie kopii zapasowej mojego iPhone'a, będziesz w stanie rozwiązać problem za pomocą najlepszej alternatywy -- aFoneSoft iTransor (kompatybilny z iOS 15).

Gorące artykuły