Jak zmienić lokalizację w Google na iPhone'a, Androida, PC lub Maca

STRONA GŁÓWNA > Zmień lokalizację > Jak zmienić lokalizację w Google na iPhone'a, Androida, PC lub Maca

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Musisz mieć świadomość, że Twoja lokalizacja jest śledzona na telefonie z Androidem, iPhonie, komputerze PC lub Macu. Jednym z wielu powodów, dla których śledzą Twoją lokalizację, jest to, że niektóre firmy (aplikacje i strony internetowe) działają w sposób specyficzny dla lokalizacji, aby dostarczać treści na podstawie tego, gdzie się znajdujesz. Dlatego możesz chcieć wiedzieć – jak zmienić swoją lokalizację w Google w przypadku podróży do innej lokalizacji lub jeśli chcesz uniemożliwić Google śledzenie Twojej lokalizacji. Są na to sposoby, ale wszystkie są trudne. Poczekaj, a damy Ci znać idealny sposób na zmianę ustawień lokalizacji Google.

Część 1: Skąd Chrome wie, gdzie jesteś?

Istnieje wiele sposobów śledzenia Twojej lokalizacji przez Google. Te informacje nie dotyczą konkretnego urządzenia. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że Google Chrome działa również na twoim komputerze, laptopie, smartfonie i tabletach. Nawet jeśli nosisz smartwatch, będzie on również śledzić Twoją lokalizację, gdy jest podłączony do smartfona lub tabletu. Zanim przejdziemy do – jak zmienić lokalizację w Google, powinieneś wiedzieć, jak to się robi. Oto trzy sposoby, w jakie Google Chrome śledzi Twoją lokalizację.

Wi-Fi:

Jeśli masz bezprzewodowe połączenie internetowe, być może znasz termin Basic Service Set Identifier lub BSSID. To nic innego jak token, który pomaga zidentyfikować tożsamość punktu dostępowego lub routera w kręgu sieci. Nie oznacza to jednak, że BSSID. Nie posiada żadnych informacji o Twojej lokalizacji. Poza adresem IP router nie wie, gdzie fizycznie się znajduje. Ale każdy może znać lokalizację Twojego BSSID. Dzieje się tak głównie dlatego, że wszystkie zawarte w nim informacje są publiczne. Gdy uzyskujesz dostęp do routera z dowolnego urządzenia, wpis zostaje zapisany w Google i jest skorelowany z lokalizacją GPS Twojego smartfona. Gdy chrome uzyska dostęp do dowolnego routera, użyje BSSID, aby uzyskać swoją lokalizację za pomocą interfejsu API geolokalizacji HTML5.

Adres IP

Dostęp do lokalizacji urządzenia poprzez adres IP jest znany wszystkim. Wszyscy dostawcy usług internetowych dokonują korelacji między zakresem adresu IP a konkretnymi regionami kraju. Mówiąc prościej, automatyczne zapytanie do konkretnego dostawcy usług internetowych, który następnie żąda lokalizacji urządzenia, co ułatwia każdemu poznanie rzeczywistej lokalizacji urządzenia lub przynajmniej może przyczynić się do tego. Gdy ktoś zidentyfikuje stan Twojego urządzenia, może szybko określić miasto, w którym się znajdujesz.

GPS

Smartfon lub tablet, którego używasz, ma sprzęt, który krzyżuje się z ogromną siecią GPS lub Global Positioning System, który ma 30 satelitów do 2016 roku. Wszystkie te satelity przesyłają aktualny czas na Ziemię. Odbywa się to za pomocą nadajnika radiowego i zegara przymocowanego do satelitów. Odbiornik GPS, który znajduje się w tablecie, smartfonie, laptopie lub komputerze, odbiera ten sygnał z satelity krążącego wokół Ziemi, który znajduje się stosunkowo blisko tego konkretnego urządzenia. Następnie odbiornik próbuje obliczyć znaczniki czasu i siłę ze wszystkich innych satelitów. Może uzyskać dostęp do określenia swojej fizycznej lokalizacji na ziemi.

Smartfon, którego używasz, może podać dokładną lokalizację dla około dwudziestu do dziesięciu stóp rzeczywistej lokalizacji, Chrome ma dostęp do GPS i używa go do śledzenia Twojej lokalizacji.

Część 2: Jak zmienić lokalizację w Google Chrome na iPhonie?

Niektórzy ludzie mogą czuć, że Google narusza ich prywatność, śledząc ich lokalizację. Podczas gdy niektóre osoby mogą wykonywać jakąkolwiek poufną pracę i nie chcą, aby Chrome śledził lokalizację. Oto jak możesz zmienić ustawienia lokalizacji Google:

Metoda 1. Zmień swoją lokalizację w Google Chrome na iPhone'a za pomocą aFoneSoft AnyTo

Jeśli obecnie nie możesz się dowiedzieć – zmień moją lokalizację w Google, to jest to doskonała aplikacja, która Ci w tym pomoże. Bez względu na powód zmiany lokalizacji, ta aplikacja pomoże Ci to zmienić w jakiś fajny sposób, aby sfałszować Twoją lokalizację. Proces jest tak prosty, jak 1-2-3 rzeczy. Co więcej, dzięki temu narzędziu możesz również uzyskać dostęp do treści zabronionych geograficznie, po prostu podszywając się pod swoją lokalizację w czasie rzeczywistym.

1,000,000 + Pliki do pobrania

Oto kilka kluczowych funkcji, które powinieneś sprawdzić:

  • aFoneSoft AnyTo umożliwia błyskawiczną zmianę lokalizacji w dowolnym miejscu.
  • Działa wydajnie z grami AR opartymi na śledzeniu lokalizacji.
  • Umożliwia dostęp do treści zabronionych geograficznie.
  • W pełni obsługuje urządzenia z systemem iOS z najnowszą wersją oprogramowania układowego iOS 14.
  • Działa płynnie w systemie Windows 7, 8 lub 10.

Wypróbuj za darmo

Oto jak możesz zmienić swoją lokalizację za pomocą aFoneSoft AnyTo

Krok 1: Rozpocznij

Zainstaluj i uruchom aFoneSoft AnyTo na swoim komputerze, kliknij "Rozpocznij".

uruchom aplikację anyto

Krok 2: Podłącz iPhone'a

Możesz połączyć iPhone'a z komputerem za pomocą kabla USB. Odblokuj urządzenie i kliknij „Zaufaj”. Wprowadź kod PIN ekranu i zaakceptuj komunikat „Zaufaj temu komputerowi”.

połącz się z komputerem!

Krok 3: Włącz tryb teleportacji

Kliknij „Tryb teleportacji” w prawym górnym rogu (3.) mapy. Teraz możesz powiększyć lub pomniejszyć i wybrać lokalizację.

wybierz lokalizację

Krok 4: Zmień lokalizację

Po wybraniu miejsca docelowego pojawi się pasek boczny. Kliknij opcję „Przenieś”. I to wszystko. Twoja lokalizacja zostanie zmieniona.

Lokalizacja wyświetlana w aFoneSoft AnyTo

udawaj lokalizację z powodzeniem

Twoja lokalizacja w Google Chrome została zmieniona na Twoim iPhonie

wyświetlanie lokalizacji w iphone

Metoda 2. Jak zmienić lokalizację w Google Chrome na iPhone'a w zwykły sposób?

Krok 1: Kliknij „Ustawienia” na swoim iPhonie i przewiń w dół, aż dojdziesz do „Chrome”, a następnie dotknij go.

Krok 2: Teraz kliknij „Lokalizacja” i wybierz dowolną z opcji – „Nigdy”, „Pytaj następnym razem” lub „Podczas korzystania z aplikacji”.

Ustawienie lokalizacji Chrome

Część 3: Jak zmienić swoją lokalizację w Google Chrome na Androida?

Możesz łatwo znaleźć rozwiązanie dla swojego – zmień moją lokalizację w google za pomocą tej aplikacji o nazwie Fake GPS. Ma zarówno płatną, jak i bezpłatną wersję. Dzięki tej aplikacji możesz zmienić swoją lokalizację, kiedy i gdzie chcesz. Oto jak możesz to zrobić.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aplikację. Na początku pokaże twoją rzeczywistą lokalizację.

Zauważysz, że na ekranie znajduje się niebieska kropka. Możesz go przenieść i wybrać lokalizację.

Możesz też kliknąć „trzy pionowe kropki”. Przejdź do „Szukaj” i przełącz na „Lokalizacja” z „Współrzędnej”. Teraz wpisz miejsce, w którym chcesz ustawić swoją lokalizację.

wybierz lokalizację

Krok 2: Teraz przejdź do „Opcji programisty”, klikając przycisk „Strona główna” w ustawieniach telefonu i kliknij „ustaw symulowaną lokalizację”, a następnie wybierz „Fałszywy GPS”.

wybierz aplikację

Krok 3: Wróć do aplikacji Fake GPS i kliknij przycisk „Start”.

Część 4: Jak zmienić swoją lokalizację w Google Chrome na PC lub Mac?

Oto sposób, w jaki możesz zmienić moją lokalizację w Google na komputerze PC lub Mac:

Krok 1: Otwórz „przeglądarkę Chrome”. Kliknij kartę „Dostosuj i kontroluj”, a następnie „Ustawienia”.

wybierz ustawienia w przeglądarce chrome

Krok 2: Przewiń w dół do zakładki „Zaawansowane” i wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo”, a następnie wybierz „Ustawienia witryny”.

wybierz ustawienia witryny

Krok 3: Wybierz „Lokalizacja”, a następnie włącz lub wyłącz przełącznik „Zapytaj przed uzyskaniem dostępu”.

pomyślnie włączaj i wyłączaj lokalizację w google chrome

Wnioski

Wiesz już, jak pomyślnie zmienić ustawienia lokalizacji Google na swoim urządzeniu. Jednak przed zezwoleniem na korzystanie z aplikacji należy zapoznać się ze wszystkimi Warunkami korzystania z aplikacji.

Gorące artykuły