[Aktualizacja 2021] Czy tryb samolotowy zatrzymuje śledzenie GPS?

STRONA GŁÓWNA > Zmień lokalizację > [Aktualizacja 2021] Czy tryb samolotowy zatrzymuje śledzenie GPS?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 16 września 2021 r.

Część 1: Czy tryb samolotowy wyłącza lokalizację?

czy tryb samolotowy zatrzymuje śledzenie GPS?

Nie, telefon można śledzić w trybie samolotowym. GPS to oddzielna technologia, która wysyła i odbiera sygnały bezpośrednio z satelity. W ogóle nie zależy od usługi komórkowej i dlatego osoba trzecia może łatwo śledzić Twoją lokalizację, nawet gdy masz włączony tryb samolotowy.

Na szczęście istnieje sposób na ukrycie swojej lokalizacji GPS przed innymi. Oprócz włączenia trybu samolotowego musisz: wyłącz GPS w swoim urządzeniu. Gdy GPS jest wyłączony, nikt nie będzie w stanie śledzić Twojej lokalizacji. Gdy chcesz ukryć swoją lokalizację, wystarczy wyłącz GPS i włącz tryb samolotowy na smartfonie w tym samym czasie. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do Część 4: jak zapobiec śledzeniu telefonów?

Część 2: Czy Twoja lokalizacja może być śledzona w trybie samolotowym?

Krótka odpowiedź brzmi tak. Włącz tryb samolotowy nie jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na zatrzymanie śledzenia GPS.

Nikt nie lubi śledzenia ruchu GPS przez osoby trzecie, ludzie chcą skutecznego rozwiązania, aby ukryć swoją lokalizację przed innymi. Jednak włączenie trybu samolotowego nie jest jednym z tych rozwiązań. Prawda jest taka, że ​​tryb samolotowy wyłącza tylko usługi komórkowe i Wi-Fi. W prostych słowach odłącza smartfona od sieci komórkowej, ale nie wyłącza lokalizacji.

Część 3: Czy iPhone może być śledzony, gdy jest wyłączony?

Nie, nie można śledzić iPhone'a, gdy jest wyłączony. Ponieważ Twój smartfon potrzebuje połączenia GPS, aby określić Twoją lokalizację. Gdy smartfon jest wyłączony, GPS nie jest aktywowany.

Część 4: Jak zapobiec śledzeniu telefonów?

Teraz, gdy znasz już prawdę o śledzeniu GPS i trybie samolotowym, zrozummy, jak wyłączyć usługi lokalizacyjne na różnych urządzeniach.

Jak zatrzymać śledzenie GPS na iDevices?

Jeśli używasz iDevice, takiego jak iPhone lub iPad, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby ukryć swoją lokalizację na smartfonie.

Krok 1. Wyjmij Centrum sterowania iPhone'a, przesuwając palcem od dołu ekranu. Jeśli używasz iPhone'a X lub nowszego, przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu, aby wyświetlić "Centrum Kontroli".

Krok 2. Zlokalizuj i wyłącz „Komórka” i „WIFI” lub możesz po prostu włączyć tryb samolotowy w smartfonie. Możesz też po prostu przejść do ustawienia > Tryb samolotowy aby przełączyć przełącznik

włącz tryb samolotowy w centrum sterowania

Krok 3.Wyłącz radio GPS. Niektóre telefony mają to osobne ustawienie. Iść do ustawienia > prywatność na iPhonie i iPadzie. Zobaczysz szereg aplikacji korzystających z usług lokalizacji. Przesuń suwak u góry.

usługi lokalizacyjne

Jak zatrzymać orientację GPS na urządzeniach z Androidem?

Jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem, proces wyłączania usług lokalizacyjnych może się różnić w zależności od marki smartfonów, ponieważ wielu producentów dodaje swoją niestandardową skórkę do czystego Androida. Jednak w większości przypadków poniższe wskazówki pomogą Ci zablokować lokalizację na smartfonie z Androidem.

Włącz tryb samolotowy za pomocą szuflady powiadomień Androida

Krok 1.Przesuń palcem w dół z górnej części ekranu.

Krok 2. Poszukaj ikony samolotu i dotknij jej, aby włączyć "Tryb samolotowy".

włącz tryb samolotowy przez szufladę powiadomień

Krok 3. Otwórz App Drawer i wybierz Ustawienia > lokalizacja. Następnie wyłącz go.

lokalizacja android

Uwagi

Niektóre aplikacje, takie jak Mapy Google, Foursquare naprawdę opierają się na usługach lokalizacyjnych. W szczególności nie możesz uzyskać dostępu do niektórych funkcji smartfona, wyłączając lokalizację.

Część 5: Fałszywa lokalizacja, aby zatrzymać śledzenie GPS bez włączania trybu samolotowego

Właśnie tak to powstrzyma cię przed śledzeniem.Ale jeśli nadal nie możesz przestać udostępniać swojej lokalizacji, możemy Ci pomóc. W tym przewodniku podzielimy się pewnymi spostrzeżeniami na temat fałszowania lokalizacji, aby zatrzymać śledzenie GPS bez wyłączania usług lokalizacyjnych. Przyjrzyjmy się teraz najlepszej aplikacji do podszywania się pod lokalizację.

Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS lub Android, zalecamy aFoneSoft AnyTo , przydatna i wspaniała aplikacja do geospoofingu. Narzędzie ma specjalny tryb „Teleport”, który pomoże Ci wybrać fizyczną lokalizację na mapie i użyć jej jako bieżącej lokalizacji. W rezultacie usługi innych firm nie będą w stanie śledzić Twojej prawdziwej lokalizacji.

1,000,000 + Pliki do pobrania

Niektóre główne cechy aFoneSoft AnyTo są wymienione poniżej:

  • Zmień swoją lokalizację GPS na dowolne miejsce na świecie jednym kliknięciem.
  • Zatrzymaj śledzenie GPS bez wyłączania usług lokalizacyjnych.
  • Chroń swoją prywatność dzięki wirtualnej lokalizacji.
  • Obsługuje zarówno urządzenia Apple, jak i Android.

Wypróbuj za darmo

Może ci się spodobać również:
Jak zapobiegać śledzeniu między witrynami >>>
Jak zachować bezpieczeństwo w Life360 >>>

Wnioski

Czy tryb samolotowy wyłącza lokalizację?? To jedno z najczęściej zadawanych pytań, odkąd Google i Facebook zostały oskarżone o śledzenie lokalizacji użytkownika. Jeśli zależy Ci również na swojej prywatności, możesz włączyć tryb samolotowy i wyłączyć funkcję GPS, aby ukryć swoją lokalizację.

Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby użycie aplikacji do fałszowania lokalizacji, ponieważ nie ograniczy ona korzystania z niektórych funkcji gadżetów.

Gorące artykuły