Jak ewoluować Drakloak w Pokémon Sword and Shield

STRONA GŁÓWNA > Zmień lokalizację > Jak ewoluować Drakloak w Pokémon Sword and Shield

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2021 r.

Drakloak jest popularnym Pokémonem w Sword and Shield, ponieważ jest środkowym etapem ewolucji Dragapult, który jest jednym z najlepszych Pokémonów do dodania do konkurencyjnej drużyny. Jednak wielu graczy ma trudności z łapaniem Drakloak w grze, a jeszcze trudniej dostrzec lśniący Drakloak. A nawet kiedy to robią, nie wiedzą, jak ewoluować Drakloak.

pokémon drakloak

W tym artykule dowiesz się, na jakim poziomie ewoluuje Drakloak, a także gdzie możesz złapać Drakloaka w Pokémon Sword. Gdy to zrobisz, ewolucja Drakloak jest prostym procesem i możesz dowiedzieć się wszystkiego o tym poniżej.

Poznaj Drakloak i Shiny Drakloak

Drakloak jest unikalnym Pokémonem podwójnego typu smoka i ducha. W rzeczywistości jego linia ewolucyjna jest jedynym smoczym Pokémonem, którego drugim typem jest duch. To pisanie sprawia, że ​​drakloak jest słaby przeciwko duchom, lodowi, wróżce, ciemności i smokom, a także odporny na trucizny, robaki, ogień, wodę, trawę i elektryczne Pokémony.

drakloak

Co więcej, będąc typem ducha, ma tę zaletę, że jest odporny na normalne i walczące typy, które nie mogą zadać mu żadnych obrażeń.

Forma Drakloaka przypomina jaszczurka. Ma szeroką i wydłużoną głowę z pionowym rogiem z każdej strony. Jego głowa jest czarna i ozdobiona czerwonymi trójkątnymi kształtami. Jego oczy są jasnożółte, a reszta ciała jest jasnoniebieska z żółtym brzuchem, ozdobionym czerwonym wzorem w kształcie litery V. Oprócz tego ma długi ogon, krótkie ręce i nogi, a na głowie nosi Dreepy.

lśniąca smoczyca

Shiny Drakloak ma inny schemat kolorów, co czyni go jednym z najlepiej zaprojektowanych błyszczących Pokémonów w grze. Mianowicie czarną głowę Drakloaka zastąpiono królewskim niebieskim kolorem, a jego czerwone wzory zmieniają się na jasnożółty, podobnie jak jego oczy.

Mimo że Drakloak jest średnią ewolucją, ma świetne statystyki. Jego maksymalne statystyki IV są następujące:

Co więcej, ten Pokémon ma dostęp do wielkiej puli ruchów, takich jak Dragon Rush, Draco Meteor, Phantom Force i Psychic Fangs. Ma jednak również charakterystyczny ruch o nazwie Dragon Darts. Jest to jeden z niewielu ruchów, które mają inną animację, gdy Pokémon jest błyszczący.

smocze rzutki drakloak ekskluzywny ruch

Wykres ewolucji Drakloak

Jeśli zastanawiasz się, jak ewoluować Drakloak, musisz dowiedzieć się więcej o jego linii ewolucji. Przede wszystkim Drakloak to środkowa ewolucja podstawowego Pokémon Dreepy. Trzecia i ostatnia ewolucja nazywa się Dragapult i jest to jeden z najpotężniejszych Pokémon w regionie Galar. Z tego powodu Dragapult często można spotkać w wielu konkurencyjnych zespołach.

ponury wykres ewolucji drakloak dragapult

Drakloak ma dwie zdolności, Clear Body i Infiltrator, a jego ukrytą zdolnością jest Cursed Body. Ponadto należy do grup amorficznych i smoczych jaj, co daje elastyczność w jego hodowli.

Zdobycie lśniącego Drakloaka nie jest łatwym zadaniem, ponieważ jest niezwykle rzadkie. Orientacyjnie, niektórzy gracze musieli spotkać tysiące Drakloaks, zanim znaleźli lśniący. Kiedy jednak uda Ci się złapać błyszczącego Drakloaka, możesz być pewien, że Dragapult dostaniesz po ewolucji będzie również błyszczeć.

błyszcząca dragapult błyszcząca ewolucja drakloak

Jaki poziom ewoluuje Drakloak?

Istnieje wiele sposobów na zdobycie Drakloak. Przede wszystkim możesz podnieść poziom swojego Dreepy i pozwolić mu ewoluować, gdy osiągnie poziom 50. Ta metoda wymaga dużo szlifowania, aby uzyskać doświadczenie potrzebne do osiągnięcia tego wysokiego poziomu.

Niemniej jednak możesz również złapać Drakloak na wolności. Zaoszczędzi to wielu kłopotów, ponieważ ewolucja Drakloak zajmie ci tylko 10 poziomów więcej. Bardziej szczegółowo, Drakloak ewoluuje w Dragapult od poziomu 60.

smoczy drepy

W tej chwili Dragapult nie pojawił się w Pokémon GO. Jednak popularna gra często aktualizuje swój pokédex, aby zawierał wszystkie popularne Pokémony.

Z tego powodu Dreepy, Drakloak i Dragapult będą jednymi z pierwszych Pokémonów z regionu Galar, które pojawią się w Pokémon GO. Kiedy staną się dostępne, prawdopodobnie będziesz potrzebować 25 cukierki, aby ewoluować Dreepy w Drakloak, i 100 kandyzowany, by ewoluować Drakloak w Dragapult.

Jak złapać Dreepy'ego i przekształcić go w Drakloak

Jak złapać i ewoluować Dreepy na Pokémon Sword and Shield

Złapanie Dreepy i Drakloak na Pokémon Sword and Shield nie jest łatwym przedsięwzięciem, ponieważ istnieje tylko kilka miejsc, w których Pokémon jest dostępny. Bardziej szczegółowo, możesz złapać Dreepy na Lake of Outrage z 1% szansą na spotkanie przy pochmurnej pogodzie i 2% szansą na spotkanie podczas burzy lub mgły.

Podobnie możesz złapać Drakloak na Lake of Outrage z 1% szansą na spotkanie w pochmurną lub deszczową pogodę i 2% szansą na spotkanie podczas burzy lub mgły.

jezioro oburzenia pokemon drakloak

Kiedy złapiesz swojego Dreepy lub Drakloak, musisz go wyrównać, aby go ewoluować. Jeśli masz dużo rzadkich cukierków, proces ten może stać się znacznie szybszy niż wyrównywanie go przez mielenie.

Co więcej, Pokémon Sword i Shield mają różne cukierki doświadczenia, które zapewnią twojemu Drakloak wystarczająco dużo doświadczenia, aby awansować. Kiedy osiągnie poziom 60, możesz ewoluować w Dragapult.

ostateczna ewolucja dragapult drakloak


Jak złapać i ewoluować Dreepy w Pokémon GO

Jak wspomnieliśmy powyżej, teraz Dreepy, Drakloak i Dragapult nie są zawarte w pokédeksie Pokémon GO. Jednak Niantic regularnie dodaje nowe Pokémony, które możesz złapać i ewoluować. Z tego powodu istnieje duża szansa na włączenie linii ewolucji Dragapult.

drakloak pokemon miecz tarcza

Ponieważ jest to popularny Pokémon, będzie to rzadkie spotkanie i będziesz musiał dużo chodzić, dopóki go nie zdobędziesz. Oprócz tego możesz potrzebować przynajmniej 100 cukierki do ewolucji Drakloak. Oczywiście Pokémon GO oferuje rzadkie cukierki, aby ułatwić ewolucję.

Często zadawane pytania dotyczące Drakloak

1 Jaki kamień może ewoluować Drakloak?

Drakloak nie wymaga kamienia ewolucyjnego, aby ewoluować, ponieważ ewoluuje tylko poprzez zdobywanie kolejnych poziomów. Bardziej szczegółowo, możesz ewoluować swojego Dreepy na poziomie 50, a Drakloak na poziomie 60. Nawet jeśli będziesz musiał poświęcić dużo czasu na podniesienie poziomu swojego Drakloak, twoje wysiłki są tego warte, ponieważ Dragapult jest potężnym Pokémonem.


2 Czy lepiej jest awansować przed ewolucją w Pokémon Sword and Shield?

Nie ma znaczących korzyści w podnoszeniu poziomu twojego Pokémona przed jego ewolucją. Zwykle nierozwinięte Pokémon uczą się niektórych ruchów szybciej iz tego powodu możesz opóźnić ewolucję tylko po to, aby uzyskać pożądany ruch.


3 W jakiej grupie jaj jest Drakloak?

Drakloak należy do grup jaj Amorficznych i Smoków.

Wnioski w

Drakloak jest jednym z najbardziej poszukiwanych Pokémonów w regionie Galar. To jest powód, dla którego może wkrótce pojawić się w Pokémon GO. Kiedy tak się stanie, musisz użyć potężnego spoofera Pokémon GO, aby schwytać Drakloak i dodać potężnego Pokémona do swojej drużyny. aFoneSoft AnyTo to najlepsze narzędzie do fałszowania Pokémon GO, które może zmienić Twoją lokalizację w tę, w której możesz złapać Drakloaka bez wychodzenia z domu.

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły