Jak łatwo naprawić „Nie znaleziono sygnału GPS Pokemon Go”?

STRONA GŁÓWNA > Zmień lokalizację > Jak łatwo naprawić „Nie znaleziono sygnału GPS Pokemon Go”?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Minęły prawie 4 lata od premiery Pokemon Go i wyjątkowo dobrze spisał się w podbiciu naszych serc. Jednak, jak wszyscy wiemy, Pokemon Go to aplikacja oparta na lokalizacji i opiera się na GPS twojego urządzenia. Częstym problemem, który może sprawić, że gracze nie będą zainteresowani, jest „Nie znaleziono sygnału GPS Pokemon Go".

Nie znaleziono sygnału GPS w Pokemon Go

Jeśli doświadczasz tego samego, ten artykuł jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Rozwiążemy Twoje wątpliwości i pomożemy łatwo rozwiązać problem z sygnałem GPS w Pokemon Go. Czytaj dalej!

Część 1: Dlaczego sygnał GPS Pokemon Go nie został znaleziony?

Zanim przejdziemy do rozwiązań, które pomogą Ci naprawić nieznaleziony GPS Pokemon Go, chcielibyśmy wyjaśnić powody, które mogą powodować problem. Oto lista, którą musisz przeczytać, jeśli nie masz pojęcia, co dokładnie powoduje problem.

Przede wszystkim musisz sprawdzić swoją aplikację Pokemon Go. Być może nie aktualizowałeś go od dłuższego czasu i dlatego pojawia się problem. W pierwszej kolejności spróbuj zaktualizować go do najnowszej wersji, aby naprawić błędy, które mogą być przyczyną i utrudniać zabawę.

Innym powodem jest nieaktywny internet lub wyblakły GPS lub usługi lokalizacyjne w Twoim urządzeniu. Powinniśmy wiedzieć, że najpierw internet i GPS idą w parze, ponieważ Pokemon Go jako aplikacja lokalizacyjna powinna współpracować z Internetem, aby zapewnić użytkownikom wspaniałe wrażenia z gry.

Oznacza to, że w celu naprawienia błędu nie znaleziono sygnału GPS Pokemon Go, oprócz aktualizacji aplikacji Pokemon Go, pomocne może być sprawdzenie usług lokalizacyjnych i ustawień sieciowych. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić je na swoim iPhonie i telefonie z Androidem.

Część 2: Jak naprawić błąd nie znaleziono sygnału Pokemon Go na iPhonie?

Oto kilka przydatnych sposobów, które pomogą Ci naprawić Nie znaleziono sygnału GPS w Pokemon Go na iPhonie .

1 Sprawdź usługi lokalizacyjne

Aby rozwiązać problem związany z lokalizacją w telefonie, pierwszym sposobem, w jaki powinieneś spróbować, jest sprawdzenie funkcji usług lokalizacyjnych na iPhonie. Oto jak włączyć usługi lokalizacyjne na iPhonie:

Krok 1: Przejdź do „Ustawienia” > „Prywatność” > „Usługi lokalizacyjne”.

Krok 2: Upewnij się, że „Usługi lokalizacyjne” są włączone/zielone.

włącz usługi lokalizacyjne na iPhonie

Krok 3: Przewiń w dół i znajdź opcję „Pokemon Go”. Upewnij się, że wybrana jest opcja „Podczas korzystania z aplikacji” lub „Zapytaj następnym razem”.

zezwól na dostęp do lokalizacji w aplikacji Pokemon Go


2 Włącz i wyłącz tryb samolotowy

Drugim sposobem rozwiązania problemu GPS na iPhonie jest włączenie i wyłączenie trybu samolotowego na iPhonie w celu odświeżenia ustawień sieci. Oto jak to zrobić:

Krok 1: Najpierw przejdź do "Centrum sterowania", po prostu podciągając, dotknij przycisku kształtu samolotu, aby wyłączyć "Tryb samolotowy" na iPhonie i dotknij go ponownie, aby go włączyć. Po wykonaniu tej czynności sieć zacznie się odświeżać.

włącz tryb samolotowy w centrum sterowania iPhone'a

Krok 2: Innym sposobem włączania i wyłączania trybu samolotowego na iPhonie jest przejście do „Ustawienia”, a następnie zobaczysz opcję „Tryb samolotowy”, dotknij suwaka, aby go włączyć lub wyłączyć.

włącz tryb samolotowy w ustawieniach iPhone'a


3 Sprawdź ustawienia Wi-Fi

Oprócz włączania i wyłączania trybu samolotowego możesz także sprawdzać i odświeżać ustawienia sieciowe, włączając i wyłączając Wi-Fi na iPhonie. Oto przewodnik, jak to zrobić:

Krok 1: Przejdź do „Centrum sterowania” i dotknij ikony „Wi-Fi”, aby włączyć i wyłączyć Wi-Fi na iPhonie, a sieć natychmiast rozpocznie odświeżanie.

włącz i wyłącz Wi-Fi w centrum sterowania

Krok 2: Istnieje inny sposób włączania i wyłączania ustawień Wi-Fi na iPhonie. Przejdź do „Ustawienia” > „Wi-Fi”, stuknij suwak, aby włączyć lub wyłączyć Wi-Fi.

włącz i wyłącz Wi-Fi w ustawieniach iPhone'a


4 Zrestartować ustawienia sieci

Spróbuj zresetować ustawienia sieci na iPhonie jest również przydatnym sposobem na zresetowanie sieci iDevice, aby pomóc rozwiązać błąd „Nie znaleziono sygnału GPS” w Pokemon Go. Oto przewodnik krok po kroku, jak zresetować konfigurację sieci na iPhonie:

Krok 1: Przejdź do „Ustawienia” > „Ogólne” > „Resetuj” > „Resetuj ustawienia sieciowe”.

zresetuj ustawienia sieciowe na telefonie iPhone

Krok 2: Wprowadź hasło ekranu swojego iPhone'a, aby rozpocząć resetowanie ustawień sieciowych na iPhonie.

wprowadź swoje hasło do iPhone'a


5 Wymuś zamknięcie aplikacji Pokemon Go

Wymuszone zamknięcie aplikacji Pokemon Go to także sposób na odświeżenie aplikacji, jeśli włączenie usług lokalizacyjnych i zresetowanie ustawień sieci nie działa, spróbuj odświeżyć aplikację. Oto jak to zrobić:

Krok 1: Dwukrotne dotknięcie przycisku strony głównej.

Krok 2: Znajdź aplikację Pokemon Go i przesuń ją w górę, aby wymusić zamknięcie aplikacji Pokemon Go na iPhonie.


6 Zrestartuj iPhone'a

Jeśli te metody wymienione powyżej nie działają w rozwiązywaniu błędu Pokemon Go GPS nie znaleziono, możesz spróbować ponownie uruchomić iPhone'a, aby pomóc Ci pozbyć się tego problemu, oto jak ponownie uruchomić iPhone'a:

Krok 1: Naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aż pojawi się suwak.

Na iPhonie pojawia się suwak wyłączania

Krok 2: Przeciągnij suwak, aby wyłączyć iPhone'a i poczekaj około 30 sekund.

Krok 3: Po wyłączeniu urządzenia ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aż na ekranie pojawi się logo Apple, aby odwrócić iPhone'a.


Część 3: Jak naprawić błąd nie znaleziono sygnału Pokemon Go na Androidzie?

Gra Pokemon Go jest popularna nie tylko wśród użytkowników iPhone'a, ale także użytkowników Androida. Dla użytkowników Androida zapewniamy również kroki, aby naprawić Nie znaleziono sygnału GPS w Pokemon Go na urządzeniu z Androidem.

1 Wyłącz funkcję pozorowanej lokalizacji

W przeciwieństwie do iPhone'a, urządzenie z Androidem ma wbudowaną funkcję o nazwie Mock lokalizacje. Jeśli włączysz funkcję Mock Locations na telefonie z Androidem, aby naprawić problem z nieznalezieniem sygnału GPS Pokemon Go, możesz spróbować wyłączyć funkcję Mock Locations w telefonie, oto jak to zrobić:

Krok 1: Przejdź do „Ustawienia”, przewiń w dół i znajdź opcję „Informacje o telefonie” i dotknij jej.

Krok 2: Znajdź opcję „Numer kompilacji” i kliknij ją 7 razy, aby włączyć opcję programisty na telefonie z Androidem. Otrzymasz wiadomość „Jesteś teraz programistą” na swoim urządzeniu z Androidem.

włącz opcję programisty na telefonie z Androidem

Krok 3: Wróć do „Ustawienia”, przewiń w dół i znajdź „Opcje programisty”.

Krok 4: Otwórz „Opcje programisty”, znajdź opcję „Zezwalaj na pozorowane lokalizacje”, dotknij suwaka, aby ją wyłączyć.

wyłącz opcję zezwalaj na symulowanie lokalizacji


2 Zresetuj ustawienia lokalizacji

Oto jak sprawdzić ustawienia lokalizacji na urządzeniu z Androidem:

Krok 1: Przejdź do „Ustawienia” > „Lokalizacja” > „Użyj lokalizacji”.

Krok 2: Dotknij suwaka, aby odświeżyć ustawienia lokalizacji na telefonie z Androidem.

zresetuj ustawienia lokalizacji na urządzeniu z Androidem


3 Włączanie i wyłączanie trybu samolotowego

Podobnie jak iPhone, wyłączanie trybu samolotowego jest jednym z najszybszych sposobów na odświeżenie ustawień sieciowych na urządzeniu. Oto jak włączać i wyłączać tryb samolotowy na telefonie z Androidem:

Krok 1: Przesuń w dół panel powiadomień i znajdź ikonę „Tryb samolotowy”. Po prostu dotknij go, aby go wyłączyć i włączyć.

włączać i wyłączać tryb samolotowy na panelu powiadomień

Krok 2: Możesz także przejść do „Ustawień” i znaleźć tam opcję „Tryb samolotowy/samolotowy”. Dotknij „Tryb samolotowy”, aby go włączyć. Poczekaj kilka sekund i dotknij go ponownie, aby go wyłączyć.

włączać i wyłączać tryb samolotowy w ustawieniach Androida


4 Zrestartować ustawienia sieci

Oto przewodnik krok po kroku, jak zresetować ustawienia sieciowe na telefonie z Androidem:

Krok 1: Otwórz „Ustawienia” na swoim urządzeniu z Androidem, a następnie przejdź do opcji „Połączenie i udostępnianie”. Tutaj poszukaj opcji „Zresetuj Wi-Fi, telefon komórkowy i Bluetooth” i dotknij jej.

Krok 2: Dotknij „Zresetuj ustawienia” podane na dole ekranu.

zresetuj ustawienia sieciowe na Androidzie


5 Sprawdź ustawienia Wi-Fi

Krok 1: Spróbuj wyłączyć Wi-Fi w swoim urządzeniu. Rozwiń pasek powiadomień, a następnie stuknij ikonę „Wi-Fi”. Poczekaj i dotknij go ponownie, aby go włączyć.

włącz i wyłącz Wi-Fi na pasku powiadomień na telefonie z Androidem

Krok 2: Możesz także przejść do „Ustawienia” > „Sieć i Internet”. Następnie kliknij suwak, aby włączyć i wyłączyć Wi-Fi oraz odświeżyć ustawienia sieciowe na telefonie z Androidem.


6 Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli powyższe metody okażą się bezużyteczne, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie. Spowoduje to zakończenie wszystkich procesów działających w tle, dzięki czemu pozbędziesz się problemu z sygnałem GPS Pokemon Go. Oto jak to zrobić:

Krok 1: Po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk „Zasilanie” urządzenia, a zobaczysz na nim kilka opcji.

Krok 2: Wybierz opcję „Uruchom ponownie”/„Uruchom ponownie”, aby kontynuować. Poczekaj na ponowne uruchomienie urządzenia.

uruchom ponownie telefon z Androidem

Wnioski

Mamy nadzieję, że wszystkie powyższe rozwiązania pomogą Ci się pozbyć Nie znaleziono sygnału GPS Pokemon Go błąd na urządzeniach iPhone i Android. Jeśli nadal otrzymujesz błąd Nie znaleziono sygnału GPS Pokemon Go po wypróbowaniu wszystkich dostarczonych sposobów, może to być problem z serwerami Niantic. W takim przypadku po prostu bądź cierpliwy i daj im trochę czasu na naprawienie błędu.

Gorące artykuły