Wyjaśnienie podszywania się pod GPS i fałszywych lokalizatorów

STRONA GŁÓWNA > Zmień lokalizację > Wyjaśnienie podszywania się pod GPS i fałszywych lokalizatorów

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021 r.

Funkcja GPS to funkcja, bez której nie możemy żyć. Jest to niezbędne dla wielu aplikacji opartych na lokalizacji, w tym Map Google, wyszukiwarek, pogody i wielu innych. Jednak, jak wszystko na tym świecie, ma też swoją cenę. Tak, płacimy naszą prywatnością. Czasami ludzie wykorzystują to, ponieważ obsesyjny partner może chcieć mieć oko na twoje miejsce pobytu. Czy jest więc jakieś rozwiązanie? Tak, i jest to fałszywy lokalizator przez fałszowanie GPS.

Część 1: Co to jest fałszywy lokalizator?

Spoofing GPS to obejście, które pozwala ukryć rzeczywistą lokalizację użytkownika. Najlepsza fałszywa aplikacja lokalizacyjna lub aplikacja GPS do fałszowania umożliwia przesyłanie fałszywej lokalizacji, gdy jesteś w innym miejscu.

Większość fałszywych aplikacji lokalizujących lub fałszujących GPS korzysta z parametrów szerokości i długości geograficznej telefonu komórkowego lub tabletu, aby emulować żądaną lokalizację. Niektóre aplikacje. Przenieś go jednak na inny poziom, zmieniając parametry wysokości, prędkości i dokładności wraz z szerokością i długością geograficzną. W rzeczywistości mamy na rynku również oprogramowanie, które może pokazać, że poruszasz się, gdy nie jesteś. 

Jest to używane z prawie wszystkimi platformami mobilnymi i innymi urządzeniami korzystającymi z aplikacji opartych na lokalizacji. Podczas gdy niektórzy ludzie używają go do celów niezgodnych z prawem, takich jak firmy przewozowe, usługi taksówkowe itp., Czasami jednak jest niezbędne i całkowicie legalne ukrycie swojej lokalizacji ze względów bezpieczeństwa. Mówiąc prościej, wielu nastolatków używa fałszywych lokalizatorów, aby swobodnie grać w Pokemony z dowolnego miejsca na świecie. Używają go również do robienia żartów swoim przyjaciołom lub zaskakiwania rodziny.

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które są używane jako fałszywe lokalizatory lub fałszywe aplikacje lokalizacyjne na Androida.

Część 2: Dlaczego udajesz lokalizator

Istnieje kilka powodów, dla których warto użyć fałszywego lokalizatora. Może to być prywatność, pokonanie niektórych ograniczeń nakładanych przez niektóre aplikacje lub dowiedzenie się więcej o nowej lokalizacji geograficznej. Masz wiele możliwości wykorzystania podszywania się pod GPS. Możesz połączyć VPN z fałszywą aplikacją lokalizacyjną lub możesz skorzystać z usługi, która łączy premium VPX z wbudowanym najlepszym fałszywym lokalizatorem GPS.

Najpierw przyjrzyjmy się różnym powodom, dla których fałszywa aplikacja lokalizatora może Ci pomóc.

1 Wyodrębnij wiadomości z kopii zapasowej iTunes selektywnieTo frustrujące, gdy Android, Facebook, Twitter lub inne aplikacje wydają nowe aktualizacje z mnóstwem ekscytujących funkcji, ale jest to ograniczone do określonych lokalizacji geograficznych. Jeśli używasz fałszywego lokalizatora we właściwy sposób, dobrze jest iść.

2 Prywatność w Internecie jest coraz większym problemem w wielu kręgach. Jednak śledzenie GPS i śledzenie ruchu to błogosławieństwo dla rodziców i rodziny, którzy chcą mieć zakładki na swoją lokalizację. Jednak obserwujemy coraz więcej przypadków nadużyć partnerów, przestępców i innych osób, które wykorzystują śledzenie GPS do ograniczania, ograniczania, porywania i naruszania granic. Fałszywe lokalizatory online mogą ogromnie pomóc ofiarom.

3 Twój ulubiony film dokumentalny Netflix nie jest dostępny w Twoim regionie. Co teraz? Tak, fałszywa lokalizacja GPS jest tutaj, aby Ci pomóc.

4 Możesz nawet rozszerzyć swój profil randkowy na całym świecie, korzystając z aplikacji GPS do podszywania się, aby znaleźć więcej dopasowań na całym świecie.

5 Wreszcie, zdobądź więcej punktów i rozszerz swoją arenę Pokemonów, aby uzyskać więcej opcji, korzystając z przydatnego fałszywego lokalizatora.

Część 3: Ogłoszenia fałszywego lokalizatora

Monitorowanie realnego wpływu GPS na gospodarkę jest raczej trudne. Widzimy jednak, że istnieje znaczący wpływ tej koncepcji na infrastrukturę krytyczną świata. Informacje o położeniu, nawigacji lub czasie (PNT) odgrywają istotną rolę w wielu dziedzinach, takich jak sektor cywilny, wojskowy, handlowy i prawniczy.

Problem polega na tym, że wiele krytycznych sektorów zależy wyłącznie od informacji PNT z satelitów GPS. Ostatnie badania pokazują, że technologie GPS przynoszą około 1.4 biliona dolarów w USA i 6.7 miliarda funtów w brytyjskim przemyśle. Dlatego fałszowanie lokalizacji może stanowić poważny problem, ponieważ w transmisjach GPS nie ma żadnej formy uwierzytelnienia ani weryfikacji, a fałszowanie miejsca jest proste. Stąd może tu powstać wiele zagrożeń i problemów kryminalnych. Przykładami mogą być firmy żeglugowe, taksówkarze i przestępcy, którzy używają przydatnego fałszywego lokalizatora, aby wprowadzić władze w błąd.

Część 4: 7 Fantastycznych fałszywych lokalizatorów

Sfałszuj lokalizację na telefonie z Androidem

Jeśli chcesz sfałszować lokalizację na telefonie z Androidem, włączysz ukryte menu opcji programisty. Aby to zrobić, przejdź do aplikacji Ustawienia i otwórz stronę menu Informacje. Teraz znajdź stronę z informacjami o oprogramowaniu i znajdź „Numer kompilacji”. Sztuczka polega na tym, że klikniesz numer kompilacji siedem razy, a zobaczysz „Jesteś teraz programistą!” pojawiają się u dołu ekranu.

Po wykonaniu tej czynności możesz przejść do opcji programisty i zezwolić na pozorowane lokalizacje, „wybierz aplikację do pozorowania lokalizacji”. Nadszedł więc czas, aby przyjrzeć się fantastycznym i najlepszym fałszywym lokalizatorom.

1 Fałszywa lokalizacja GPS – Hola

Jest to darmowa aplikacja, która pomaga zmienić lokalizację GPS bez żadnych kłopotów. Ta fałszywa aplikacja GPS może złamać ograniczenia geograficzne dla wielu aplikacji w telefonie.

Wykonaj poniższe czynności, aby użyć fałszywej lokalizacji w telefonie. Upewnij się, że masz już włączone opcje programistyczne, jak opisaliśmy wcześniej.

Krok 1: Pobierz bezpłatną lokalizację GPS - Hola na swoje urządzenie ze sklepu Google Play.

pobierz hola

Krok 2: Otwórz aplikację Hola i wybierz żądaną lokalizację w aplikacji. Możesz także wybrać lokalizację za pomocą łatwego w użyciu paska wyszukiwania.

zmień lokalizację przez hola

Krok 3: Teraz kliknij przycisk „Odtwórz” i gotowe.

2 Fałszywa lokalizacja GPS przez Lexa

Fałszywa lokalizacja GPS firmy Lexa to słynna fałszywa aplikacja GPS, ponieważ można jej używać nawet do podszywania się pod GPS, nawet bez zrootowania urządzenia. Lexa ma zestaw zaawansowanych funkcji, w tym naciśnij i idź; możesz nawet połączyć go z aplikacją do automatyzacji Tasker, aby automatycznie generować fałszywe lokalizacje.

Poniżej przedstawiono kroki, aby korzystać z najlepszych fałszywych lokalizacji GPS firmy Lexa.

Krok 1: Pobierz aplikację fałszywej lokalizacji GPS.

Krok 2: Włącz opcje programisty, jak omówiliśmy wcześniej.

Krok 3: Wybierz aplikację do symulacji lokalizacji.

Krok 4: Sfałszuj wybraną lokalizację.

Krok 5: Ciesz się!

lexa

3 Fałszywa lokalizacja GPS – joystick GPS

Krok 1: Pobierz fałszywą aplikację GPS joysticka GPS ze sklepu Google Play.

Krok 2: Uruchom aplikację i wybierz opcję, aby rozpocząć. Kliknij opcję Ustaw lokalizację.

Krok 3: Teraz otwórz opcję mapy i wybierz linię Latitude, Longitude w aplikacji GPS Joystick.

Krok 4: Na karcie startowej kliknij okno dialogowe Wymagane uprawnienia do rysowania i przejdź do Ustawienia.

Krok 5: Zezwól na rysowanie nad innymi aplikacjami.

Sfałszuj lokalizację na swoim iPhonie

Fałszowanie lokalizacji na urządzeniach Apple nie jest tak łatwe i proste jak na urządzeniach z Androidem. Być może będziesz musiał jailbreakować swoje urządzenie lub wprowadzić inne zmiany, które mogą nawet zepsuć ustawienia urządzenia. Oto cztery możliwe rozwiązania, które możesz rozważyć.

  1. Spoofing GPS iOS z symulatorem lokalizacji
  2. Fałszywa lokalizacja iPhone'a z aplikacją
  3. Fałszywy GPS iOS za pomocą programu komputerowego
  4. Fałszywy jailbreak dla systemu iOS

Zobaczymy teraz kilka opcji szczegółowego wykorzystania fałszywych lokalizacji.

1 AnyTo

aFoneSoft AnyTo może być używany zarówno na iPhone'a, jak i Androida. Dzięki AnyTo możesz nie tylko zmienić swoją lokalizację na fałszywe współrzędne, ale także skorzystać z opcji zaawansowanych. Na przykład możesz nawet stymulować ruch, gdy Twoja lokalizacja stale się zmienia, tak jak podczas podróży.

Proste kroki do korzystania z tej aplikacji są;

Krok 1: Uruchom aplikację AnyTo.

Krok 2: Podłącz urządzenie i załaduj mapę.

Krok 3: Teraz możesz zmienić swoją lokalizację, a także korzystać z wielopunktowej ścieżki swojego ruchu.

anyto

2 Cydia

Cydia to alternatywa dla sklepu Apple dla urządzenia po jailbreaku. Możesz użyć Cydii do zainstalowania innych i najlepszych fałszywych aplikacji GPS. Oto kilka kroków do naśladowania.

Krok 1: Zainstaluj Cydia Impactor w systemie Windows lub Mac.

Krok 2: Teraz podłącz iPhone'a do systemu i zaufaj komputerowi, gdy zostaniesz o to poproszony. Wybierz podłączony zestaw iPhone'a z menu rozwijanego i kliknij przycisk "Start".

Krok 3: W przypadku niektórych urządzeń może być konieczne użycie instalatora Yalu IPA. Możesz go pobrać ze strony internetowej i upuścić plik w interfejsie.

cydia jailbreak iphone

Krok 4: Teraz przejdź do Ustawienia> Ogólne> Profile> Zarządzanie urządzeniami i zaufaj programiście zainstalowanemu przez Cydia Impactor.

Krok 5: Kliknij przycisk „Go” i poczekaj, aż aplikacja jailbreakuje twoje urządzenie.

Krok 6: Teraz możesz uruchomić Cydię i przejść do strony aplikacji Location Faker, aby ją pobrać.

Krok 7: Możesz teraz wybrać cel podróży do fałszywej lokalizacji.

3 3uNarzędzia

3uTools to bezpłatne narzędzie do zarządzania danymi i jailbreakingu dla urządzeń Apple. Może być używany do tworzenia kopii zapasowych i zarządzania dokumentami, plikami multimedialnymi i kontaktami. Ze względu na funkcję jailbreakingu pomaga również w omijaniu ograniczeń. 3uTool działa tylko w systemach Windows, więc użytkownicy komputerów Mac muszą pracować na innym oprogramowaniu.

Zobaczmy, jak używać 3uTools jako przydatnego fałszywego lokalizatora.

Krok 1: Pobierz i uruchom 3uTools i podłącz swoje urządzenie.

Krok 2: Po wykryciu urządzenia z systemem iOS przejdź do Kopia zapasowa/Przywracanie >> Utwórz kopię zapasową iDevice.

Krok 3: Po utworzeniu kopii zapasowej przejdź do Kopia zapasowa/Przywracanie >> Zarządzanie kopiami zapasowymi i wybierz najnowszą kopię zapasową, a następnie kliknij przycisk Widok w prawym dolnym rogu.

Krok 4: W przeglądarce kopii zapasowej kliknij kartę Dokumenty aplikacji i przejdź do folderu AppDomain-com.apple.Maps >> Library >> Preferences.

Krok 5: Teraz otwórz plik „com.apple.Maps.plist” w edytorze plist.

Krok 6: Wstaw następujący kod przed znacznik w pliku: zapisz plik.

Zmień lokalizację GPS iPhone Fałszywy GPS

Krok 7: Teraz przejdź do Kopia zapasowa / Przywróć i wybierz Przywróć dane.

Krok 8: Wybierz najnowszą dostępną kopię zapasową i kliknij przycisk Przywróć teraz w prawym dolnym rogu.

Krok 9: Po przywróceniu wyjmij urządzenie z komputera.

Krok 10: Uruchom aplikację Mapy Apple na urządzeniu z systemem iOS i wyszukaj lokalizację, którą chcesz sfałszować, i kliknij opcję "Symuluj lokalizację" u dołu ekranu.

Krok 11: Wreszcie gotowe.

4 Turbo VPN

Ponieważ w sklepie Apple nie ma fałszywych aplikacji lokalizacyjnych, innym obejściem, którego możesz użyć, jest dowolny VPN. Dzisiaj rozważymy Turbo VPN jako przykład.

Krok 1: Otwórz App Store na swoim iPhonie i pobierz aplikację VPN, taką jak Turbo VPN w naszym przypadku.

Krok 2: Uruchom aplikację VPN na swoim iPhonie i pozwól jej modyfikować konfiguracje VPN.

Krok 3: Wybierz żądaną lokalizację serwera VPN z zakładki Lokalizacje i połącz się.

Często zadawane pytania dotyczące fałszywego lokalizatora

1 Czy fałszywy GPS naprawdę działa?

Tak. Aplikacje GPS działają na szerokości i długości geograficznej urządzenia, a istnieje wiele metod fałszowania tych liczb.

2 Jak skonfigurować fałszywą lokalizację GPS na Androidzie?

Dostępnych jest wiele aplikacji, które służą do fałszowania lokalizacji GPS w systemie Android. Jest to jednak prostsze niż iOS.

3 Dlaczego pojawia się błąd „Nie udało się wykryć lokalizacji” lub „Nie znaleziono sygnału GPS”? 

Istnieje kilka powodów, w tym;

  1. Twój telefon/tablet z Androidem nie może odbierać sygnałów GPS, ponieważ Twoja lokalizacja może nie mieć sygnałów.
  2. Opcja Mock Locations jest włączona na Twoim urządzeniu z Androidem.

4 Dlaczego jest „Odłączono od GPS” lub mapa jest niewidoczna?  

Może to oznaczać zakłócenie komunikacji GPS. Przyczyną może być lokalizacja, środowisko lub tryb samolotowy. Konieczne jest upewnienie się, że GPS jest włączony, a tryb samolotowy wyłączony.

5 Jak wyłączyć informacje o lokalizacji, nie próbując oszukać ludzi?

Różni się dla różnych platform.

W przypadku iPhone'ów przejdź do Ustawienia > Prywatność > Usługi lokalizacji. Wyłącz przycisk Usługi lokalizacyjne.
W przypadku telefonów z systemem Android przejdź do Ustawienia > Połączenia > Lokalizacja. Wyłącz usługi lokalizacyjne.

Wnioski

Wszystko ma swoją pozytywną i negatywną stronę. Podobnie, najlepsze fałszywe lokalizatory GPS mają swój pozytywny powód, a także nielegalne zamiary. Kiedy robisz to ze względów prawnych, masz różne aplikacje i obejścia, aby to zrobić. Upewnij się jednak, że znasz konsekwencje swoich działań.

Gorące artykuły