3 fantastyczne sposoby na ukrycie IP

STRONA GŁÓWNA > Zmień lokalizację > 3 fantastyczne sposoby na ukrycie IP

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2021 r.

W cyfrowym świecie każdemu urządzeniu przypisano tożsamość, którą nazywamy adresem protokołu internetowego (IP); pozwala nam jednoznacznie zidentyfikować urządzenie, a tym samym pomaga w komunikacji.

co to jest IP

Podobnie jak fizyczny adres osoby może zostać nadużyty, to samo dotyczy adresu IP. Twój adres IP jest ważny i może zostać wykorzystany do działań przestępczych, jeśli hakerzy uzyskają do niego dostęp. Cóż, nie ma co wpadać w panikę, ponieważ w tym artykule uzyskasz istotne informacje dotyczące ukrywania adresu IP i sposobu zapobiegania podszywaniu się pod adresem IP. Zacznijmy od samych podstaw.

Co to jest adres IP

Protokół internetowy, jak zdefiniowano wcześniej, to unikalny adres nadawany każdemu urządzeniu podłączonemu do sieci lokalnej lub Internetu. Adres IP to co umożliwia komunikację ponieważ zawiera unikalne informacje o identyfikatorze każdego urządzenia, niezależnie od tego, czy jest to router, witryna internetowa czy komputer podłączony do Internetu. Można więc powiedzieć, że adresy IP służą dwóm głównym celom, a mianowicie adresowaniu i identyfikacji.

jaki jest adres ip?

Sam adres IP to ciąg liczb oznaczonych jako zestaw czterech liczb oddzielonych kropką. Każda liczba ma określony zakres, który wynosi od 0 do 255.

Chociaż wydaje się, że otrzymujemy adres IP automatycznie, mózg za nim jest znany jako Internetowa Korporacja ds. Nadanych Nazw i Numerów (ICANN). Jest to organizacja, która opracowuje zasady i protokoły w celu zapewnienia bezpieczeństwa i użyteczności Internetu.

adres ip

Jeśli chodzi o przydzielanie adresów IP, zajmuje się nim podwydział ICANN znany jako Internet Assigned Numbers Authority (IANA).

Czym są IPv4 i IPv6?

Jak już wiemy, że adres IP ma określony zakres limitów, a ze względu na rosnącą liczbę urządzeń podłączonych do internetu, trudno było każdemu urządzeniu przypisać inny adres. Widząc redukcję adresów IPv4, IPv6 został wprowadzony, aby zaspokoić potrzeby. Zasadniczo są to dwie wersje adresu IP, ale jaka to różnica? Dowiedzmy się poniżej.

IPv4 IPv6

IPv4

IPv4 to 32-bitowa liczba, a biorąc pod uwagę ograniczenia, może wygenerować nawet 4.3 miliarda adresów. Poza tym IPv4 jest reprezentowany w systemie dziesiętnym i ma nagłówek o długości 20-60 bajtów. Chociaż protokół IPv4 jest nadal używany, nie zapewnia funkcji szyfrowania i uwierzytelniania, co sprawia, że ​​bezpieczeństwo jest w pełni zależne od aplikacji. Poza tym identyfikacja przepływu pakietów również nie jest obsługiwana przez IPv4. 

IPv6

Zauważając rosnącą liczbę użytkowników, IPv6 został po raz pierwszy wprowadzony pod koniec XX wieku, a po tym, jak został zatwierdzony do użytku przez organ ds. Inżynierii Internetu, jest teraz używany jednocześnie z IPv1900.

IPv6 to 128-bitowa liczba reprezentowana w systemie szesnastkowym, a biorąc pod uwagę zasięg, może wymyślić aż 3.4×1038 adresów. W przeciwieństwie do IPv4, adresy IPv6 są oznaczone jako osiem grup po cztery cyfry szesnastkowe, gdzie każda grupa jest oddzielona dwukropkami.

Ponieważ jest to zaawansowana wersja protokołu IP, ma wbudowaną funkcję bezpieczeństwa IP i zapewnia integralność, uwierzytelnianie i szyfrowanie.

Dlaczego musimy ukrywać IP

Ponieważ nie udostępniamy nikomu naszego adresu domowego, to samo dotyczy adresu IP. Bezpieczeństwo w Internecie jest koniecznością dla wszystkich, ponieważ w przeciwnym razie Twój adres IP może zostać wykorzystany do nielegalnych działań i ostatecznie przeciwko Tobie.

dlaczego musimy ukrywać ip

Poza tym mamy kilka powodów, dla których ukrywanie IP staje się ważne. Omówmy niektóre z nich poniżej.

1 Prywatność i niewłaściwe wykorzystanie danych osobowych

To, co robisz online, jest dostępne dla hakera, jeśli wie o Twoim adresie IP, zagrażając nie tylko prywatności, ale także bezpieczeństwu. Twoje dane osobowe mają ogromne znaczenie dla gigantów, a jeśli zostaną pożyczone w niepowołane ręce, mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów. Jest to jeden z najważniejszych punktów, dla których musisz ukryć swoje IP.


2 Bariery geograficzne

Musimy ukryć IP nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i prywatność, ale także czasami musimy uzyskać dostęp do zablokowanych treści. Niektóre strony internetowe blokują dostęp do swoich treści w pewnych granicach geograficznych. Aby uzyskać dostęp do tych treści, musisz użyć fałszywego adresu IP lub użyć ukrywacza adresu IP i uzyskać dostęp do zablokowanych treści.


3 Blokuj śledzenie

Jeśli hakerzy uzyskają dostęp do Twojego adresu IP, mogą go użyć do pobrania nielegalnych treści, za co zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności, ponieważ Twój adres IP jest używany. Podobnie, mając pod ręką Twój adres IP, mogą wyśledzić Cię do Twojego domu, co może okazać się niepokojącą i niebezpieczną sytuacją.

Jak ukryć adres IP

Teraz, gdy wiemy, jak ważne są adresy IP, powinniśmy zdawać sobie sprawę ze sposobów, w jakie możemy ukryć adresy IP, aby zapobiec ich niewłaściwemu użyciu i aby nie dostały się w ręce hakerów. Bez marnowania ruchu, dowiedzmy się, jak najlepiej ukryć adresy IP.

jak ukryć ip

1 Wirtualne sieci prywatne (VPN)

Oprogramowanie VPN to jedna z najskuteczniejszych metod ukrywania adresów IP. Służy jako serwer pośredniczący i szyfruje połączenie i ruch do internetu. Dzięki VPN możesz sprawić, że wygląda na to, że jesteś połączony z siecią z innej wybranej lokalizacji.

ukryj IP VPN

Znajdziesz wiele dostępnych programów VPN, niektóre oferujące bezpłatne usługi. Tutaj pojedziemy z Express VPN ponieważ jest najbardziej godny zaufania i niezawodny.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, jaki jest Twój aktualny adres IP i możesz go łatwo znaleźć, wpisując „jaki jest mój adres IP” w pasku wyszukiwarki, a pokaże Ci Twój adres IP.

Aby korzystać z Express VPN, możesz również pobrać i zainstalować jego aplikację. Po zarejestrowaniu się w Express VPN przejdź do lokalizacji serwera i wybranego kraju.

ekspresowy VPN

Następnie wyświetli listę serwerów, z których możesz wybrać w tym konkretnym kraju. Wybierz żądaną opcję i połącz się z VPN. Teraz, jeśli sprawdzisz swój adres IP, pokaże ci inny adres. 


2 Serwer proxy

Korzystanie serwer proxy to kolejna skuteczna metoda ukrywania adresów IP. Proxy pełni rolę zabezpieczenia i kieruje ruchem z serwerów, można też powiedzieć, że służy jako brama między klientem a internetem.

Innymi słowy, mówi się, że serwer proxy działa na czele w imieniu klienta. W ten sposób Twój adres IP nie zostanie wykorzystany; zamiast tego ruch będzie kierowany przez serwer proxy.

ukryj proxy


3 Tor

Tor to oprogramowanie typu open source, które ukrywa Twój adres IP poprzez szyfrowanie połączenia i tożsamości na trzech lub więcej warstwach. Proces szyfrowania przechodzi przez różne węzły serwera prowadzone przez wolontariuszy.

Możesz też powiedzieć, że komputery sprawiają, że przechwycenie i zhakowanie twojego identyfikatora jest prawie niemożliwe. Najprostszym i najczęstszym sposobem korzystania z usługi Tor jest użycie własnej przeglądarki Tor.

Porównanie

Chociaż trzy wymienione powyżej sposoby są szeroko stosowane, trudno powiedzieć, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, ponieważ stan i środowisko są różne dla każdego. Jednak dzięki poniższej tabeli będziesz mógł to lepiej przeanalizować. Pokazuje porównanie trzech sposobów ukrywania adresu IP w odniesieniu do różnych parametrów.

VPN

pełnomocnik

Tor

Szyfrowanie

TAK

NIE

TAK

niezawodność

Niezawodne

Mniej niezawodny

Niezawodność

Prędkość

Ultra szybki

pompatyczność

Zwolnij

Okres czasu

Long Term

Krótkoterminowe

Long Term

Koszty:

Bezpłatne + Płatne

Darmowe

Darmowe

Łatwość użycia

Łatwo

Łatwo

Ciężko

Zgodność z urządzeniami mobilnymi

Wysoce kompatybilny

Zgodny

Tylko Android

Często zadawane pytania

1 Czy ukrywanie adresu IP naprawdę działa?

Jeśli używasz skutecznego i niezawodnego sposobu na ukrycie swojego adresu IP, z pewnością zadziała i ważne jest, aby Twój identyfikator był bezpieczny.

2 Czy ukrywanie adresu IP jest nielegalne?

Ukrywanie adresu IP jest legalne w prawie każdym kraju; jednak manipulowanie i reklamowanie go jest uważane za nielegalne.

3 Czy policja może śledzić VPN?

Chociaż policja nie może śledzić sieci VPN, ponieważ jest ona zaszyfrowana, jednak na podstawie orzeczenia sądowego może zwrócić się do dostawcy usług internetowych i poprosić go o dostarczenie logo użytkowania.

4 Czy możesz ukryć swój adres IP w telefonie?

Tak, możesz ukryć swój adres IP w telefonie, instalując i łącząc się z aplikacją VPN.

Wnioski

Łączność z Internetem stała się potrzebą dla wszystkich, ale należy ją chronić, ponieważ hakerzy mogą nadużywać Twoich informacji i mogą śledzić wszystkie Twoje działania. Jednak ukrywanie adresu IP jest jednym z najbardziej niezawodnych sposobów zapobiegania temu, a w tym artykule wspomniano o najlepszej technice, której możesz użyć do ukrycia swojego adresu IP.

Gorące artykuły