2021 Jak powstrzymać rodziców przed śledzeniem telefonu [obsługiwane iOS 15]

STRONA GŁÓWNA > Zmień lokalizację > 2021 Jak powstrzymać rodziców przed śledzeniem telefonu [obsługiwane iOS 15]

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Szukasz sposobu na uniemożliwić śledzenie telefonu przez rodziców? Dla tych, dla których odpowiedź brzmi tak. Ten artykuł zawiera informacje na temat czterech metod, które można wykorzystać jako narzędzia antyszpiegowskie.

Dlaczego powinniśmy uniemożliwiać rodzicom śledzenie Twojego telefonu?

Wraz z rozwojem technologii istnieje wiele aplikacji, które są przeznaczone do monitorowania aktywności innych ludzi, takich jak ich ruch, zdrowie, sen, a nawet to, co oglądają i robią. W związku z tym istnieje wiele aplikacji zaprojektowanych dla rodziców do monitorowania aktywności dzieci, takich jak ich lokalizacja, połączenia i wiadomości.

Ale istnieje potencjalne ryzyko związane z tymi aplikacjami śledzącymi, które rozprzestrzeniają się jak woda pod dywan i to nic innego jak bezpieczeństwo Twoich danych osobowych. Dlatego ważne jest, aby uniemożliwić rodzicom śledzenie Twojego telefonu z następujących powodów:

uniemożliwić śledzenie telefonu przez rodziców

Zapobiegaj śledzeniu dla zysku i unikaj wycieku prywatnych danych

Aplikacje śledzące dzieci są przeznaczone nie tylko do inwigilacji dzieci, ale także do czerpania zysków przez określone firmy z gromadzenia poufnych informacji i sprzedawania ich innym firmom. Kiedy rodzice monitorują aktywność swoich dzieci, informacje związane z Twoimi dziećmi będą w rękach firmy bez Twojej wiedzy. Ponadto wiele badań i badań przeprowadzonych przez wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem, takich jak Symantec, dało szokujące wyniki związane z wyciekiem danych z powodu korzystania z aplikacji śledzących. Kiedy próbujemy uzyskać dane osobowe od ludzi, jest bardzo jasne, że są to dane wysoce poufne, a korzystając z tych aplikacji, te prywatne dane będą w rękach firm, które zaprojektowały i opracowały aplikacje.

Zapobiegaj utracie zaufania

Nigdzie nie jest to związane z żadną stroną technologiczną, ale z czynnikami zaufania między rodzicami a dziećmi. Badanie z 2019 r. wykazało, że nadzór nad dziećmi korzystającymi z tych aplikacji podkopał zaufanie między rodzicami a dziećmi, co stanowi większe ryzyko w porównaniu z tym, jakie dzieci oglądają złe rzeczy w telefonach komórkowych.

Dlatego bardzo ważne jest, aby rodzice przestali korzystać z tych aplikacji, aby zapobiec wyciekom danych i zminimalizować zaufanie między rodzicami a dziećmi.

Jak zatrzymać śledzenie telefonu przez rodziców?

Jeśli podejrzewasz, że Twój telefon jest monitorowany przez rodziców, możesz spróbować skorzystać z poniższych metod, aby chronić swoją prywatność.

Metoda 1: Wyłącz usługę lokalizacji w telefonie

Jak wyłączyć usługę lokalizacji na iPhonie?

Wyłączenie usługi lokalizacyjnej w telefonie może być lepszym rozwiązaniem, ale istnieją aplikacje, które potrzebują dostępu do Twojej lokalizacji, aby mogły działać i zapewniać doskonałe wyniki. Na szczęście możesz wyłączyć usługę lokalizacji dla niektórych konkretnych aplikacji w zaledwie kilku krokach. Teraz wystarczy wykonać poniższe kroki, aby to zrobić:

Krok 1: Przejdź do „Ustawienia” > „Prywatność” > „Usługi lokalizacyjne”.

Krok 2: Stuknij w aplikację i wybierz następujące opcje:

 • Nigdy: blokuje dostęp do Twojej lokalizacji.
 • Zapytaj następnym razem: Zapewnia opcję zezwolenia lub odmowy dostępu.
 • Podczas korzystania z aplikacji: Umożliwia dostęp do lokalizacji podczas korzystania z aplikacji.
 • opcje lokalizacji

  Krok 3: Możesz także dotknąć opcji "Usługi lokalizacyjne" u góry, aby wyłączyć cały dostęp do lokalizacji dla wszystkich aplikacji na iPhonie.

  wyłącz usługi lokalizacyjne dla wszystkich aplikacji w iPhonie

  Jak wyłączyć usługi lokalizacyjne na telefonie z Androidem?

  Gdy usługi lokalizacyjne są włączone, informacje takie jak lokalizacja, pobliskie restauracje i inne informacje zostaną ujawnione i mogą być rejestrowane przez dowolne aplikacje innych firm. Dlatego sugerowane jest wyłączenie lokalizacji, w tym celu należy wykonać poniższe czynności:

  Krok 1: W telefonie z Androidem otwórz aplikację „Ustawienia”.

  Krok 2: Stuknij w „Lokalizacja” > „Użyj lokalizacji”. Wyłącz to.

  wyłącz usługi lokalizacyjne na telefonie z Androidem


  Metoda 2: Fałszywa lokalizacja GPS, aby uniemożliwić rodzicom śledzenie telefonu z systemem iOS/Android

  Wyłączenie usług lokalizacyjnych pomoże, ale uniemożliwi dostęp do wielu funkcji aplikacji opartych na lokalizacji, takich jak WhatsApp i Messenger. Dlatego zalecamy następującą opcję dla tych, którzy potrzebują dostępu do usługi lokalizacji.

  Zastosowanie aFoneSoft AnyTo, aby zatrzymać śledzenie lokalizacji przez rodziców w telefonie

  aFoneSoft AnyTo to najlepsza aplikacja do fałszowania lokalizacji dostępna zarówno dla użytkowników iPhone'a, jak i Androida, która pozwala im natychmiast sfałszować lokalizację GPS w dowolne miejsce. Jest to specjalnie zaprojektowane i działa dobrze z grami opartymi na lokalizacji i platformami społecznościowymi, takimi jak Co słychać, Facebook Messenger i odpowiada na twoje „jak powstrzymać rodziców przed śledzeniem mojego iPhone’a” pytanie.

  Obejrzyj samouczek wideo, aby uniemożliwić śledzenie telefonu przez rodziców

  (Uwaga: jeśli zainstalowałeś aFoneSoft AnyTo na komputerze, przeciągnij pasek wideo do 0:28 aby pominąć część pobierania i instalacji.)

  Wypróbuj za darmo

  Zobaczmy, jak z niego korzystać, aby uniemożliwić rodzicom śledzenie Twojego telefonu.

  Krok 1: Uruchom aFoneSoft AnyTo

  Pobierz i zainstaluj aFoneSoft AnyTo na komputerze/Mac. Uruchom go i kliknij „Rozpocznij”.

  pobierz i uruchom imyfone anyto na swoim komputerze

  Podłącz telefon do komputera/Maca, odblokuj telefon, stuknij „Zaufaj”, aby nawiązać połączenie z komputerem/Mac.

  podłącz telefon do komputera

  Krok 2: Wybierz miejsce docelowe na mapie

  Klikając trzecią ikonę dostępną w prawym górnym rogu ekranu, wybierz tryb Teleport. W polu tekstowym dostępnym w lewym górnym rogu wprowadź cel, który udajesz, że jest wyświetlany.

  wybierz tryb teleportacji i ustaw cel podróży na mapie

  Krok 3: natychmiast zmień lokalizację GPS

  Wyświetlone zostanie wyskakujące okienko, które pokazuje szczegóły Twojej lokalizacji, takie jak imię i nazwisko, współrzędne i odległość. Potwierdź miejsce docelowe i kliknij „Przenieś”, aby przejść do nowej lokalizacji.

  kliknij przenieś i zmieniono lokalizację

  Jeśli chcesz wrócić do pierwotnej lokalizacji, po prostu uruchom ponownie urządzenie, aby uzyskać dokładną lokalizację.

  W tej chwili Twój rodzic nie będzie mógł śledzić Twojej lokalizacji w czasie rzeczywistym. Niesamowite, co? Po prostu kliknij przycisk „Wypróbuj za darmo” poniżej i wypróbuj aFoneSoft AnyTo za darmo!

  anyto

  1,000,000 + Pliki do pobrania

  Co sprawia, że ​​AnyTo jest najlepszym spooferem lokalizacji GPS dla urządzeń z systemem iOS/Android:

  Wypróbuj za darmo

  Metoda 3: Użyj prywatnej przeglądarki

  W przypadku przeglądania prywatnego pliki cookie, historia przeglądania, rekordy wyszukiwania i inne informacje nie będą rejestrowane przez przeglądarkę. Aby zapobiec śledzeniu Twojej prywatności przez rodziców, zaleca się korzystanie z prywatnej przeglądarki w telefonie. Większość przeglądarek ma własny tryb prywatny, taki jak incognito w Google Chrome i InPrivate w Microsoft Edge.

  Możesz także użyć przeglądarek innych firm, takich jak DuckDuckGo i Dolphin w telefonie, aby uniemożliwić śledzenie Twojej aktywności online.


  Często zadawane pytania dotyczące postępowania z rodzicami śledzącymi mój telefon

  P: Jak się dowiedzieć, czy moi rodzice śledzą mój telefon?

   O: Jeśli Twój telefon ma następujące znaki, powinieneś zdawać sobie sprawę z możliwości, że Twój telefon jest pod obserwacją:


  P: Czy moi rodzice mogą śledzić mój telefon, jeśli jest wyłączony?

  Tak, niektóre programy szpiegowskie mogą uniemożliwić wyłączenie telefonu, jednocześnie sprawiając, że tak wygląda. Jeśli telefon ma powyższe symbole, rozważ wykonanie twardego resetu.

  Może Ci się spodobać:
  Jak powstrzymać rodziców przed śledzeniem mnie przez Life360 bez ich wiedzy? >>>


  Wnioski

  Powyższe rozwiązania mogą być najlepiej wykorzystane przez dzieci do: uniemożliwić rodzicom monitorowanie telefonu. Upewnij się, że korzystasz z rozwiązań i aplikacji omówionych w tym artykule, aby bezpiecznie i przyjemnie surfować po telefonie komórkowym. Bardzo ważne jest również przestrzeganie pewnych zasad i nie otwieranie żadnych szkodliwych aplikacji, które zakłócą Twoje życie.


  Może Ci się spodobać:
  Jak powstrzymać rodziców przed śledzeniem mnie przez Life360 bez ich wiedzy? >>>

  Gorące artykuły