Jak wyczyścić pamięć podręczną iTunes przy minimalnym stresie

STRONA GŁÓWNA > Napraw iTunes > Jak wyczyścić pamięć podręczną iTunes przy minimalnym stresie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

iTunes zajmuje dużo miejsca. Nawet jeśli masz dużo miejsca, aby z niego zrezygnować, należy zwrócić uwagę, że bezużyteczna zajęta pamięć podręczna iTunes spowolniłaby jego działanie.

Jest wiele rzeczy, które zajmują miejsce w iTunes. Od używanych aktualizacji oprogramowania iOS i aktualizacji iTunes po pobieranie i aplikacje mobilne, miejsce na urządzeniu jest mniej niż bezpieczne w iTunes. Pamięć podręczna iTunes może być również prawdziwym kosmicznym pożeraczem, z którym musisz się zmierzyć.

Jak możesz odciążyć pamięć podręczną iTunes, aby nie marnować dużej przestrzeni i nie wpływać na wydajność iTunes? Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Co to jest pamięć podręczna iTunes?

Pamięć podręczna została wygenerowana podczas korzystania z iTunes. Zawiera dużo informacji. Za każdym razem, gdy przesyłasz strumieniowo utwory z Apple Music, iTunes dla komputerów Mac i Windows używa pamięci podręcznej do przechowywania utworów, dzięki czemu nie musisz marnować przepustowości podczas ponownego odtwarzania tych utworów.

Pamięć podręczna iTunes

Przestrzeń zajmowana przez pamięć podręczną iTunes może jednak bardzo szybko wzrosnąć. Każda piosenka, którą kiedykolwiek przesyłałeś strumieniowo, jest przechowywana w pamięci podręcznej. Inne dane, takie jak okładki albumów, zarówno dla utworów, które przesyłasz strumieniowo, jak i rekomendacje, które pojawiają się w sekcji „Dla Ciebie”. Oznacza to, że jeśli nie zarządzasz regularnie pamięcią podręczną iTunes, możesz zrezygnować z kilku megabajtów do wielu gigabajtów miejsca.

Zdecydowanie nie potrzebujesz wszystkich plików, które zajmują miejsce w pamięci podręcznej iTunes. Możesz usunąć te, których nie potrzebujesz, i zachować te, które chcesz. Jednak wykonanie tego może być łatwe lub trudne w zależności od wybranej metody.

Jak automatycznie wyczyścić pamięć podręczną iTunes?

Czy musisz ręcznie wyczyścić pamięć podręczną iTunes? Nie. Zamiast spędzać cały ten czas na poszukiwaniu plików, które są w pamięci podręcznej i tych, które nie są, możesz usiąść wygodnie, zrelaksować się i napić się kawy, jednocześnie aFoneSoft TunesFix wykonuje pracę za Ciebie.

aFoneSoft TunesFix to świetny program do naprawy i czyszczenia iTunes, który poradzi sobie ze wszystkimi problemami z iTunes. Może naprawić wszystkie błędy w iTunes i pozostawić go w doskonałym stanie. Nie musisz się już martwić o ręczne odzyskiwanie miejsca. TunesFix zapewni Ci ochronę.

Kroki, aby jednym kliknięciem wyczyścić pamięć podręczną iTunes z łatwością

Krok 1: Uruchomić aFoneSoft TunesFix. Aplikacja automatycznie wykryje iTunes i powiązane składniki oprogramowania. Jeśli Twój iTunes jest uszkodzony, TunesFix pomoże Ci naprawić błędy.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 2: Jeśli Twój iTunes jest w dobrym stanie lub po naprawie, zostaniesz przekierowany do interfejsu domowego. Kliknij "Szybkie czyszczenie” i pozwól mu przeskanować twój iTunes.
Uwaga: Jeśli chcesz wyczyścić stare kopie zapasowe iOS wykonane przez oprogramowanie innych firm, wybierz „Głębokie czyszczenie”.

Pamięć podręczna iTunes

Krok 3: Po zakończeniu skanowania pokaże wszystkie pliki iTunes. Zaznacz pliki, których nie chcesz, np. „Pamięć podręczna” w kategorii „Inne dane” i kliknij „Czysty".

Pamięć podręczna iTunes

aFoneSoft TunesFix rozpocznie czyszczenie urządzenia, a po zakończeniu zobaczysz, ile miejsca zostało zwolnione.

Jak ręcznie wyczyścić pamięć podręczną iTunes

Tak. Możesz ręcznie wyczyścić pamięć podręczną iTunes. Jednak aby to zrobić, musisz mieć dobrą wiedzę operacyjną na komputerze i jego katalogach. To nie powinno być trudne. Przynajmniej nie za mocno.

W systemie Windows:

Jeśli używasz Urządzenie z systemem Windows, wszystkie dane tworzące pamięć podręczną iTunes są przechowywane w 6 folderach. Oni są:

Pamięć podręczna iTunes

Aby zarządzać pamięcią podręczną iTunes na urządzeniu z systemem Windows, musisz wyszukać wszystkie te foldery jeden po drugim i usunąć pliki, które chcesz usunąć pojedynczo.

Dla komputera Mac:

Jeśli używasz komputera Mac, pamięć podręczna iTunes zwykle znajduje się pod adresem: „~/Library/Caches/com.apple.itunes”. Pamięć podręczna byłaby przechowywana w parze podfolderów zatytułowanych:

Uwagi
Wady ręcznego sposobu: Możesz ręcznie usunąć wszystko, co chcesz usunąć z tych folderów. Musisz jednak wiedzieć, co robisz, aby wykonywać wydajną pracę. Zwykle musiałbyś wykryć, jakie pliki są w pamięci podręcznej, co może być trudne. Jeśli usuniesz niewłaściwy plik, zwłaszcza taki, który iTunes musi działać optymalnie, możesz obniżyć wydajność iTunes.

Gorące artykuły