Jak utworzyć listę odtwarzania Genius iOS 13/14 na iPhone'a?

STRONA GŁÓWNA > Napraw iTunes > Jak utworzyć listę odtwarzania Genius iOS 13/14 na iPhone'a?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Co to jest lista odtwarzania Genius?

Genius to bezpłatna usługa lub funkcja iTunes, która pomaga odtwarzać utwory z biblioteki iTunes, które razem brzmią świetnie. Istnieją trzy znane sposoby korzystania z Geniusa:

Dzięki Genius Playlist iOS 13/14 iTunes wybiera utwory, które jego zdaniem uzupełniają się nawzajem. iTunes może podjąć tę decyzję na podstawie statystyk zebranych od milionów użytkowników iTunes i Apple Music, takich jak historia zakupów, oceny utworów i inne informacje.

Jak stworzyć listę odtwarzania Genius iOS 13/14

#1. Jak włączyć Geniusa w iTunes

Zanim będziesz mógł korzystać z którejkolwiek z usług Genius, musisz włączyć tę usługę przez iTunes. Oto jak włączyć usługi Genius w iTunes.

Krok 1. Uruchom iTunes na swoim komputerze.
Krok 2. Kliknij menu „Plik” u góry iTunes.
Krok 3. Kliknij zakładkę „Biblioteka”.
Krok 4. Kliknij kartę „Włącz Genius”, aby włączyć usługę. Spowoduje to przejście do okna, w którym zostaniesz poproszony o włączenie Geniusa. Kliknij ponownie „Włącz Genius”, aby potwierdzić.

Włącz Genius

Krok 5. Wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło, zaakceptuj warunki, a iTunes zbierze informacje o utworze, wyśle ​​je do Apple i dostarczy wynik Genius.

#2. Jak stworzyć listę odtwarzania Genius iOS 13/14

Jeśli pomyślnie włączyłeś usługi Genius w iTunes, możesz kontynuować tworzenie listy odtwarzania Genius iOS 13/14 dla siebie. Musimy jednak wspomnieć, że usługa Genius opiera się na łączeniu piosenek, które wzajemnie się uzupełniają. Dlatego będziesz musiał wybrać piosenkę zalążkową, a iTunes znajdzie utwory, które będą do niej pasować.

Aby wybrać utwór źródłowy, przejdź przez bibliotekę iTunes do utworu, który chcesz mieć jako podstawę dla innych utworów, a następnie wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć listę odtwarzania Genius.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy utwór w bibliotece iTunes, a wyświetli się kilka opcji. Wybierz „Sugestie Geniusa” i kliknij „Zapisz jako listę odtwarzania”.

Genialne sugestie

Krok 2. Następnie wybierz utwór i kliknij „Plik > Nowy > Lista odtwarzania Genius”. iTunes znajdzie utwory, które będą pasować do utworów źródłowych i zapisze je jako listę odtwarzania.

Część 2. Co się stanie, jeśli funkcja iTunes Genius nie działa?

1. Korzystanie aFoneSoft TunesFix

Jeśli funkcja iTunes genius nie działa lub nie możesz włączyć Genius, musisz naprawić problem w iTunes za pomocą narzędzia do naprawy iTunes o nazwie aFoneSoft TunesFix. To oprogramowanie może pomóc w naprawie każdego problemu, błędu lub problemu napotkanego w iTunes podczas próby utworzenia listy odtwarzania Genius lub korzystania z innych funkcji i usług iTunes.

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • aFoneSoft TunesFix może naprawić błędy iTunes, gdy funkcje iTunes Genius nie działają.
  • TunesFix może rozwiązać wszystkie inne błędy i problemy, które pojawiają się podczas korzystania z iTunes na komputerze z systemem Windows lub Mac.
  • TunesFix może naprawić ponad 100 błędów i problemów iTunes bez ingerencji w dane, listy odtwarzania i kopie zapasowe.
  • TunesFix może zwolnić dysk twardy komputera, usuwając stare kopie zapasowe iTunes, aby zwiększyć wydajność komputera.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki, aby naprawić błędy Genius Playlist iOS 13/14 w iTunes:

Krok 1. Pobierz aFoneSoft TunesFix od urzędnik aFoneSoft i zainstaluj go na swoim komputerze. Następnie uruchom TunesFix na swoim komputerze i automatycznie wykryje iTunes i jego składniki.

Napraw inne problemy z iTunes

Krok 2. Wybierz tryb naprawy „Napraw inne problemy z iTunes” dla TunesFix, aby naprawić iTunes. Podczas procesu naprawy utrzymuj stabilność Internetu.

napraw iTunes

Krok 3. Kliknij „Otwórz iTunes” po zakończeniu procesu naprawy.

2. Inne rozwiązania do naprawy błędów Genius Playlist iOS 13/14 w iTunes

Jeśli podczas włączania lub wyłączania programu Genius występują problemy, błędy lub problemy z programem iTunes, możesz skorzystać z tych technik rozwiązywania problemów, aby odświeżyć program iTunes i rozwiązać problem.

Rozwiązanie 1. Aktualizacja iTunes

Aktualizacja iTunes 10.3.3 odebrała użytkownikom iTunes funkcje usługi Genius. Dlatego jeśli nadal korzystasz z iTunes 10.3, zaktualizuj go do najnowszej wersji, aby zacząć korzystać z listy odtwarzania Genius. Oto jak zaktualizować iTunes na komputerach Mac i PC:

zaktualizuj iTunes

Rozwiązanie 2. Odśwież iTunes i komputer, ponownie uruchamiając iTunes i komputer

Innym rozwiązaniem naprawienia błędu genialnej listy odtwarzania iOS 13/13 jest odświeżenie, które można wyłączyć, zamykając i otwierając ponownie. Możesz powtórzyć tę wskazówkę na komputerze PC lub Mac, uruchamiając ją ponownie.


aFoneSoft TunesFix to najlepsze rozwiązanie do naprawy błędów iTunes podczas włączania lub tworzenia listy odtwarzania w usługach Genius. Pobierz i zainstaluj tę aplikację teraz, aby naprawić wszystkie błędy iTunes.

Gorące artykuły