Jak naprawić iTunesHelper, który nie działa w systemie Windows 10, 8 lub 7 PC?

STRONA GŁÓWNA > Napraw iTunes > Jak naprawić iTunesHelper, który nie działa w systemie Windows 10, 8 lub 7 PC?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

„Mój iTunes Helper nie działa na moim komputerze HP z systemem Windows 10 Pro, gdy próbuję utworzyć kopię zapasową iPada Air 2 i/lub iPhone'a 6+ na koncie iCloud. Pomóż mi z pomysłami, jak rozwiązać ten problem”.

iTunes to oficjalny menedżer muzyki dla urządzeń Apple iOS i komputera macOS, który umożliwia kupowanie muzyki i utworów na urządzenia Apple. iTunes jako oprogramowanie komputerowe może działać wydajnie na komputerach z systemem Windows 10/8/7 i Mac. Jednak, aby iTunes działał wydajnie, potrzebuje komponentu oprogramowania o nazwie plik iTunesHelper.exe. Ale najczęściej ten plik .exe jest uszkodzony lub nie działa.

Dlatego omówimy, czym jest plik iTuneshelper.exe, jakie funkcje pełnią, dlaczego pomocnik iTunes nie działa i jak to naprawić.

Co to jest Pomocnik iTunes?

Plik iTunes Helper lub iTuneshelper.exe to składnik oprogramowania w tle programu iTunes, który został opracowany przez firmę Apple Computer Inc. w celu bezproblemowego uruchamiania programu iTunes po podłączeniu iPhone'a, iPada lub iPoda touch do komputera PC.

Jaka jest funkcja pliku iTunesHelper.exe?

Jako plik „.exe” (tj. plik wykonywalny), iTunesHelper jest oprogramowaniem/plikiem zawierającym instrukcje krok po kroku, które system operacyjny Windows wykonuje, aby uruchomić oprogramowanie iTunes na komputerze. Stąd, nie będziesz mógł korzystać z iTunes na komputerze, jeśli Brak pliku iTunesHelper.exe lub jest on uszkodzony.

Dlaczego i kiedy iTunesHelper nie będzie działać?

Jeden z głównych możliwych powodów, dla których plik iTunesHelper.exe nie działa, ponieważ pliki .exe są uszkodzone przez wirus/złośliwe oprogramowanie, które nie zostały prawidłowo przeskanowane w poszukiwaniu wirusów przed otwarciem na komputerze.

Niektóre z najczęstszych komunikatów o błędach iTunesHelper, które mogą pojawić się podczas uruchamiania iTunes na komputerze z systemem Windows, obejmują:

 1. Błąd aplikacji iTunesHelper.exe
 2. iTunesHelper.exe nie jest prawidłową aplikacją Win32
 3. Plik iTunesHelper.exe napotkał problem i musi zostać zamknięty Przepraszamy za niedogodności
 4. Nie można znaleźć pliku iTunesHelper.exe
 5. Nie znaleziono pliku iTunesHelper.exe
 6. Błąd podczas uruchamiania programu: iTunesHelper.exe
 7. iTunesHelper.exe nie jest uruchomiony
 8. Niepowodzenie iTunesHelper.exe
 9. Ścieżka aplikacji powodującej błąd: iTunesHelper.exe

Na pytanie „kiedy pojawiają się błędy iTunesHelper”, powiedzielibyśmy, że te komunikaty o błędach pojawiają się głównie podczas uruchamiania komputera, uruchamiania iTunes lub podczas próby użycia określonej funkcji w iTunes.

Uwaga: w miejscu, w którym występuje błąd iTunesHelper.exe, jest kluczową informacją w jego naprawie.

Najlepszy sposób, aby naprawić iTunesHelper, który nie działa

aFoneSoft TunesFix to narzędzie do naprawy iTunesHelper.exe dla komputerów z systemem Windows 7, 8 i 10. To narzędzie nie ma konkurencji, ponieważ jest to jedyne oprogramowanie do naprawy iTunesHelper.exe, które jest dostępne dla wszystkich, którzy mają do czynienia z tym błędem. TunesFix ma na celu naprawienie wszystkich błędów oprogramowania składowego iTunes i iTunes, które mogą wystąpić podczas uruchamiania, aktualizowania, uruchamiania, instalowania lub odinstalowywania iTunes.

TunesFix może naprawić wszystkie problemy z „iTunesHelper nie działa”, aby zapewnić bezstresowe korzystanie z iTunes do zarządzania muzyką i innymi plikami multimedialnymi na komputerze z systemem Windows.

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

 • Nieznane błędy (np. iTunesHelper nie działa), które występują podczas korzystania z iTunes do tworzenia kopii zapasowych, przywracania lub zarządzania zawartością na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch można łatwo naprawić
 • Wybierz konkretny problem z oprogramowaniem iTunes lub iTunes, z którym się borykasz, i napraw go
 • Napraw inne kopie zapasowe iTunes, odinstaluj, ponownie zainstaluj i zaktualizuj błędy i problemy za pomocą kilku kliknięć.
 • TunesFix jako narzędzie do naprawy iTunesHelper.exe może rozwiązać wszystkie problemy i błędy iTunes Helper za pomocą kilku kliknięć.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki, aby naprawić „iTunesHelper nie działa” za pomocą aFoneSoft TunesFix:

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aFoneSoft TunesFix na komputerze. Uruchom TunesFix, a automatycznie wykryje iTunes i jego niezbędne komponenty.

automatycznie wykrywa

Krok 2: Po wyświetleniu konkretnego statusu iTunes możesz kliknąć kartę „Napraw”, aby rozwiązać problem.

Napraw inne problemy z iTunes

Krok 3: Spróbuj ponownie użyć iTunes, jeśli błąd „iTunesHelper nie działa”, musisz wybrać opcję „Napraw inne problemy z iTunes”, aby rozwiązać ten problem.

napraw iTunes

Krok 4: Kliknij „Napraw”, aby rozpocząć proces. Po zakończeniu problem „iTunesHelper nie działa błąd” zostałby rozwiązany.

Inne rozwiązania, aby naprawić iTunesHelper nie działa

1. Przeprowadź pełne skanowanie Twojego komputera pod kątem złośliwego oprogramowania

Zawsze istnieje duże prawdopodobieństwo, że błąd iTunesHelper nie działa jest spowodowany infekcją złośliwego oprogramowania i programów na komputerze. To złośliwe oprogramowanie może usunąć, uszkodzić lub uszkodzić plik iTunesHelper.exe, uniemożliwiając jego uruchomienie. Aby uruchomić pełne skanowanie antywirusowe komputera:

Krok 1: Przejdź do paska zadań systemu Windows 10 i kliknij „Pokaż ukryte ikony”. Zobaczysz ikonę Windows Defender w menu, kliknij ją.
Krok 2: Kliknij „Wykrywanie wirusów i zagrożeń”, a gdy jesteś na stronie, kliknij „Zaawansowane skanowanie”.
Krok 3: Pogrub okrąg dla „Pełne skanowanie” i kliknij „Skanuj teraz”, aby przeskanować w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na komputerze.

Wykrywanie wirusów i zagrożeń

2. Zaktualizuj sterowniki komputera

Nieaktualne sterowniki PC mogą być przyczyną braku działania iTunesHelper. Ale dobrą wiadomością jest to, że możesz łatwo zaktualizować sterowniki komputera.

Krok 1: Przejdź do paska wyszukiwania systemu Windows 10 i wpisz „Menedżer urządzeń”. Kliknij opcję Menedżer urządzeń w wynikach.
Krok 2: Kliknij poszczególne sterowniki w oknie „Menedżer urządzeń”, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ten, który chcesz zaktualizować, i wybierz Aktualizuj sterownik.

Gorące artykuły