Czy jeśli odinstaluję iTunes, stracę muzykę?

STRONA GŁÓWNA > Napraw iTunes > Czy jeśli odinstaluję iTunes, stracę muzykę?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Jeśli odinstaluję iTunes, stracę moją bibliotekę muzyczną?

Właściwie nie! Nie usunie biblioteki muzycznej po odinstalowaniu iTunes. Poza tym nie usunie filmów, podcastów, domowych filmów, list odtwarzania, kopii zapasowych iOS itp. Może się jednak zdarzyć, że po ponownej instalacji iTunes będzie pusty. Chociaż biblioteka jest pusta, wszystkie pliki multimedialne są przechowywane w folderze iTunes. Musisz je ponownie dodać do iTunes lub przywrócić bibliotekę z pliku .itl.

Po zainstalowaniu iTunes automatycznie utworzy 6 nowych folderów do przechowywania plików iTunes. Ale kiedy odinstalujesz iTunes, po prostu usuwa aplikację iTunes. Oznacza to, że wszystkie dane iTunes nadal pozostają na komputerze, zajmując ogromną przestrzeń i wpływając na wydajność komputera.

Bezpieczniejszy sposób na odinstalowanie iTunes bez utraty muzyki

Możesz ręcznie odinstalować iTunes, ale nie jest on kompletny, ponieważ nadal pozostawia bezużyteczne pliki i nie jest wystarczająco bezpieczny, jeśli zrobisz to nieprawidłowo. Tutaj przedstawiamy bezpieczniejszy i kompletny sposób odinstalowania iTunes bez utraty muzyki - za pomocą aFoneSoft Narzędzie do odinstalowywania TunesFix iTunes. Przejmuje to, co chcesz robić z iTunes.

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Odinstaluj iTunes i powiązane z nim komponenty we właściwej kolejności, jednym kliknięciem
  • Wybierz, aby zachować lub usunąć wszystkie dane iTunes (muzykę, listy odtwarzania, filmy, kopie zapasowe...) podczas odinstalowywania.
  • Usuń iTunes bez pozostawiania szkodliwych fragmentów lub śladów
  • Wykryj i napraw ponad 100 problemów z iTunes

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki, aby całkowicie odinstalować iTunes i jego składniki

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aFoneSoft TunesFix. Po zakończeniu uruchom TunesFix. Zacznie wykrywać twój iTunes. To nie potrwa długo, tylko kilka sekund.

aFoneSoft Zrzut ekranu TunesFix

Krok 2: Zostaniesz poprowadzony do interfejsu domowego. Tutaj wybierz „Pełna dezinstalacja”, która jest funkcją usuwania iTunes i jego składników.
Lub pokaże, że iTunes jest uszkodzony, możesz kliknąć „z powrotem” ikonę tam do interfejsu domowego.

aFoneSoft Zrzut ekranu TunesFix

Krok 3: Gdy jesteś na stronie odinstalowywania, kliknij „Odinstaluj”, aby go uruchomić.
Uwaga: Jeśli nie chcesz zachować miejsca na iTunes, zaznacz opcję „Usuń także dane użytkownika...” przed kliknięciem Odinstaluj.

aFoneSoft Zrzut ekranu TunesFix

Kiedy to zrobisz, nie znajdziesz żadnych śladów iTunes na swoim iTunes. Jeśli chcesz ponownie zainstalować iTunes, możesz kliknąć „kliknij tutaj” na stronie Gotowe w TunesFix.

Jak wyczyścić śmieci iTunes po odinstalowaniu iTunes

Z pierwszej części powyżej wiesz, że odinstalowanie iTunes nie spowoduje usunięcia danych iTunes. Ale jeśli chcesz wyczyścić miejsce w iTunes po odinstalowaniu iTunes? Nie martw się, skorzystaj z zalet aFoneSoft TunesFix. Zapewnia 2 opcje czyszczenia do szybkiego lub głębokiego czyszczenia przestrzeni iTunes.

TunesFix skanuje i czyści przestrzeń iTunes

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Jak wyczyścić przestrzeń iTunes po odinstalowaniu iTunes?

Krok 1: Uruchom TunesFix, a zobaczysz „Szybkie czyszczenie"I"Głębokie czyszczenietryby z interfejsu domowego. Wybierz jeden z nich. Kliknij Skanowanie i proszę chwilę poczekać.

aFoneSoft Zrzut ekranu TunesFix

Krok 2: Po zakończeniu skanowania możesz dwukrotnie kliknąć typ pliku, aby wyświetlić podgląd danych. Wybierz niechciane pliki i kliknij „Czysty”. Działa bardzo szybko, aby usunąć wybrane pliki. Po zakończeniu czyszczenia pokazuje, ile miejsca zostało zwolnione.

aFoneSoft Zrzut ekranu TunesFix

Zgodnie z aFoneSoft Użytkownicy TunesFix, może obsłużyć wszystkie Twoje potrzeby z iTunes. Pobierz bezpłatnie, aby korzystać z tego kompleksowego narzędzia związanego z iTunes.

Gorące artykuły