Mój iTunes działa tak wolno (Windows 10/8/7)? Naprawiony!

STRONA GŁÓWNA > Napraw iTunes > Mój iTunes działa tak wolno (Windows 10/8/7)? Naprawiony!

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

aFoneSoft Zrzut ekranu TunesFix

Możesz intuicyjnie odnieść wrażenie, że iTunes działa wolniej w systemie Windows niż Mac. Nawet po aktualizacji do najnowszej wersji 12.8 wielu użytkowników wciąż narzeka, że ​​iTunes trwa wiecznie, aby otworzyć plik (jako odzwierciedlenie społeczności Apple). Ale dlaczego iTunes działa tak wolno w systemie Windows 10?

iTunes działa wolno w różnych systemach, ponieważ zarządza plikami pamięci za pomocą różnych metod. Istnieją zasadniczo trzy główne przyczyny spowolnienia działania iTunes:

 1. Zbyt wiele starych plików kopii zapasowych zajmuje dysk twardy;
 2. Synchronizowanie plików pochłania Twoje miejsce, a iTunes zajmuje mniej miejsca;
 3. Zgadzam się domyślnie i włącz niektóre nieużywane ustawienia.

Skieruj się na te powody, wprowadzimy metody 3, które pomogą Ci pozbyć się iTunes działającego wolno w tym problemie. Starannie, te rozwiązania, szczególnie w celu naprawiania powolnego iTunes w systemie Windows 10/8/7.

iTunes działa wolno? 3 sposoby, aby to naprawić!

Rozwiązanie 1: Wyczyść wszystkie stare kopie zapasowe i niepotrzebne pliki iTunes

iTunes generuje wiele kopii zapasowych, niepotrzebnych plików itp. Podczas używania te pliki nie tylko zajmują miejsce, ale także spowalniają działanie iTunes. Z tego powodu 90% użytkowników ma problem z bólem głowy. Powiedziałbym, że czyszczenie iTunes to zadanie techniczne, podczas gdy musisz zachować najnowszą kopię zapasową. Możesz spróbować usunąć starą kopię zapasową, usuwając cały folder, ale wszystkie najnowsze również zostaną usunięte.

Zwykle możesz uzyskać dostęp do kopii zapasowych w „C: UsersusernameAppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup”. Ale oprogramowanie innych firm utworzy ukryte kopie zapasowe, które mogą być przechowywane w dowolnym miejscu na twoim komputerze. Poza tym, nawet jeśli masz dostęp do kopii zapasowych, nie masz pojęcia, które kopie zapasowe chcesz usunąć, ponieważ nazwa kopii zapasowej jest bardzo dziwna.

Tutaj zalecamy skorzystanie z aFoneSoft Narzędzie do czyszczenia iTunes TunesFix aby usunąć bezużyteczne pliki z iTunes bez dezinstalacji, możesz również ominąć te ręczne problemy.

1,000,000 + Pliki do pobrania

TunesFix dba o wydajność iTunes:

 • Automatyczne wykrywanie plików kopii zapasowej zamiast ręcznego wyszukiwania jeden po drugim.
 • Jedno lekkie dotknięcie, aby szybko wyczyścić całą pamięć podręczną wygenerowaną przez iTunes, pliki cookie, dzienniki, uszkodzone pliki, pliki tymczasowe i inne śmieci
 • Usuń również używane pliki aktualizacji iTunes i iOS selektywnie lub wszystkie naraz
 • Wyświetl podgląd i wybierz kopie zapasowe iOS do usunięcia z iTunes (w tym ukryte kopie zapasowe pozostawione przez oprogramowanie innych firm)
 • W razie potrzeby usuń także multimedia iTunes, takie jak muzyka, filmy, dźwięki, podcasty itp.
 • Napraw wszystkie błędy i problemy z iTunes w jednym miejscu, bez utraty danych.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki, aby wyczyścić śmieci iTunes, aby je przyspieszyć

 1. Otwórz TunesFix na swoim komputerze i automatycznie wykryje twój iTunes. Następnie poprowadzi Cię do swojego interfejsu domowego.
 2. Wybierz "Szybkie czyszczenietryb z interfejsu. Kliknij "Skanowanie” i zacznie analizować twój iTunes.

  aFoneSoft Zrzut ekranu TunesFix

 3. Pod koniec skanowania pokaże 4 typy plików przechowywanych w iTunes: iTunes Media, kopie zapasowe iOS, pliki aktualizacji oprogramowania i inne dane. Wszystkie pliki kopii zapasowej są podzielone na „iOS zapasowa" Kategoria. Możesz dwukrotnie kliknąć każdy typ pliku, aby wyświetlić więcej szczegółów i sprawdzić niepotrzebne pliki, które chcesz wyczyścić. Kliknij „Wyczyść”, aby rozpocząć proces. Poczekaj chwilę. Działa bardzo szybko do czyszczenia.

  aFoneSoft Zrzut ekranu TunesFix

Rozwiązanie 2: Zatrzymaj synchronizację automatycznie

Synchronizowanie i zarządzanie urządzeniem iOS w iTunes może być jedną z przyczyn powolnego działania iTunes. Możesz wyłączyć automatyczną synchronizację urządzenia z systemem iOS, zapobiegając w ten sposób przesyłaniu danych lokalnych bez zajmowania miejsca w iTunes. Oto kroki, aby zatrzymać synchronizację iPhone'a, iPoda lub iPada z automatyczną synchronizacją w iTunes:

 1. Uruchom iTunes na swoim komputerze.
 2. Wybierz "Edycja > Preferencje".
 3. Stuknij urządzenia. Sprawdzać "Wyłącz automatyczną synchronizację iPoda, iPhone'a i iPada". Kliknij OK , aby zapisać ustawienia.

  Zatrzymaj synchronizację automatycznie

Przypomnienie

Prawdą jest, że zatrzymanie synchronizacji może zmniejszyć liczbę najnowszych plików kopii zapasowych, ale dla tych użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do udostępniania plików na wielu urządzeniach przez iTunes, ta metoda wydaje się bardzo nieprzyjazna. Ponadto ta funkcja może uchronić Cię przed utratą danych, jeśli jeden z dysków twardych zaginie lub zostanie uszkodzony jako zabezpieczenie. Z jednej strony sugerujemy, że możesz lepiej zachować funkcję automatycznej synchronizacji. Z drugiej strony regularnie czyść stare kopie zapasowe za pomocą iMyfone TunesFix. Jest to korzystne rozwiązanie bez spowalniania iTunes, bez konieczności wycinania tej funkcji.

Rozwiązanie 3: Wyłącz niektóre niektóre funkcje

Jest tak wiele usług, które zalewają iTunes, ale w rzeczywistości można je nazwać „rzadko używanym”. Niektóre z nich to: funkcja Genius, inteligentne listy odtwarzania, automatyczne pobieranie itp. Możesz wyłączyć te niepotrzebne usługi, aby przyspieszyć działanie iTunes.

Wyłącz funkcję Genius (dla użytkowników Apple Music lub iTunes Match)

Funkcja iTunes Genius pomaga odkrywać więcej muzyki i porównywać listy odtwarzania z listami innych miłośników muzyki. To również wykorzystuje wiele zasobów, które mogą spowolnić działanie iTunes. Wyłączenie tej funkcji może przyspieszyć powolne działanie iTunes.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz iTunes na komputerze podłączonym do Internetu.
 2. Kliknij "Menu iTunes > Preferencje".
 3. Na Ogólne warunki odznacz pole obok Biblioteki muzycznej iCloud, a następnie kliknij OK.
 4. Kliknij "filet >Biblioteka >Wyłącz geniusza"

  wyłącz-geniusz-itunes

Przypomnienie

Spowoduje to wyłączenie biblioteki muzycznej iCloud, gdy będziesz kontynuować wyłączanie geniuszu. Nie wpłynie to na muzykę już dodaną do konta biblioteki muzycznej iCloud (tj. nie zostanie usunięta), ale nie będziesz mieć do niej dostępu, dopóki nie włączysz jej ponownie.

Usuń inteligentne listy odtwarzania

Aby iTunes spełniał i przekraczał Twoje oczekiwania, generuje inteligentne listy odtwarzania, które zajmują dużo zasobów pamięci systemowej. Usunięcie używanych inteligentnych list odtwarzania może przyspieszyć działanie iTunes na komputerze.

 1. Uruchom iTunes i kliknij prawym przyciskiem myszy inteligentną listę odtwarzania.
 2. Wybierz "Usuń z biblioteki”. Powtórz ten proces dla każdej inteligentnej listy odtwarzania, którą chcesz usunąć.
 3. Powtórz ten proces, aby usunąć inne listy inteligentne.

  Usuń inteligentne listy odtwarzania

Wyłącz automatyczne pobieranie

Automatyczne pobieranie działa w iTunes w momencie, gdy komputer jest podłączony do Internetu. Na przykład kupiona muzyka z iTunes jest automatycznie pobierana zamiast pozostawać w chmurze. Możesz zatrzymać to ustawienie, aby przyspieszyć działanie iTunes po otwarciu.

 1. Uruchom iTunes i kliknij „Edycja > Preferencje > Sklep".
 2. Odznacz opcje w sekcji Automatyczne pobieranie, takie jak muzyka, programy telewizyjne i filmy.

  Usuń inteligentne listy odtwarzania

Wnioski:

Teraz w tym artykule przedstawiono 3 ogólne metody, które w zasadzie podsumowują wszystkie zwykłe metody od innych. Najskuteczniejszym z nich jest wyczyszczenie starych kopii zapasowych, a następnie poczujesz, że iTunes wyraźnie przyspieszy. Oczywiście, możesz zatrzymać synchronizację lub zablokować niektóre funkcje, aby poprawić wydajność iTunes, ale wpłynęłoby to również na poczucie użytkowania i byłoby niewygodne, gdy je wyłączysz. Obawiam się, że nie są to zgodne z oczekiwaniami użytkowników wyłączając niektóre funkcje w celu zwiększenia wydajności iTunes.

Tak więc najbardziej idealnym rozwiązaniem jest pobranie aFoneSoft TunesFix ten opiekun iTunes, pomagający od czasu do czasu pozbyć się śmieci za pomocą bardzo łatwej obsługi jednym kliknięciem. Doświadcz teraz i wypuść swój iTunes!

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły