Metody 3 do konwersji plików PDF na HTML5 – szybkie, lekkie i łatwe

STRONA GŁÓWNA > Konwersja PDF > Metody 3 do konwersji plików PDF na HTML5 – szybkie, lekkie i łatwe

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Jak przekonwertować PDF na HTML5? Jesteś we właściwym miejscu, aby rozwiązać ten problem. W tym artykule omówimy 3 metody konwersji plików PDF na HTML5. Po prostu przeczytaj i zdobądź umiejętności, aby być na bieżąco z nowymi technologiami i swobodnie poruszać się w cyfrowym świecie biznesu, ponieważ HTML5 to nowa i niezbędna wersja HTML, która obsługuje najnowsze multimedia.

Część 1. Metody 3 dotyczące konwertowania plików PDF na HTML5

Istnieje wiele sposobów konwersji plików PDF na HTML5. Może jesteś zdezorientowany, który wybrać. Lekka bryza. Sprawdziliśmy najlepsze wybory. Po prostu przejdź dalej i wybierz ten, który Ci się podoba.

Metoda 1. Konwertuj PDF na HTML5 za pomocą Adobe Acrobat Pro DC (dla Windows i Mac)

Cóż, oczywistym wyborem byłoby użycie oprogramowania, które było pionierem tego formatu, Adobe Acrobat. Adobe Acrobat Pro jest dostępny dla systemów Windows i Mac jako aplikacja komputerowa z wysoką ceną. Jedną z głównych zalet korzystania z Adobe Acrobat Pro jest to, że jest to w pełni funkcjonalna aplikacja z obsługą online. Jego konstrukcja jest intuicyjna i oferuje użytkownikom prosty układ, który jest łatwy w nawigacji.

pdf html5 Adobe Acrobat Pro

Oto kroki, aby przekonwertować PDF na HTML5 przez Adobe Acrobat Pro.

Krok 1. Kliknij "Przybory" z górnego paska narzędzi znajdź i otwórz „Eksportuj PDF” w „Utwórz i edytuj” Sekcja. Ekran z Eksportuj swój plik PDF do dowolnego formatu pojawi.

Krok 2. Wybierz pliki PDF, które chcesz przekonwertować z lewej strony i wybierz „Strona internetowa HTML” format wyjściowy od środka.

Krok 3. Wybierz „Pojedyncza strona HTML” or „Wiele stron HTML” po prawej stronie.

Krok 4. Zakończ, naciskając "Eksport" na dole i wybierając lokalizację, do której mają zostać wyeksportowane pliki.

Plusy:

Wady:

Metoda 2. Konwertuj PDF na HTML5 online za darmo bez poczty e-mail

Konwersja pliku PDF na plik HTML5 online jest łatwa i szybka. Oto bezpłatne narzędzie online pdftohtml.net, które nie wymaga Twojego adresu e-mail. Na wszelki wypadek unikaj stron proszących o podanie adresu e-mail przed konwersją. Te informacje są sprzedawane reklamodawcom, a Twoja skrzynka odbiorcza zostanie zalana. Pamiętaj, że wszelkie przesłane pliki są zapisywane na serwerach witryny przez maksymalnie sześć godzin. Po sześciu godzinach są usuwane.

pdf na html5

Po prostu wykonaj poniższe czynności, dostaniesz to, czego chcesz.

Krok 1. Otwórz powyższy link. Przeciągnij i upuść swoje pliki na niebieski prostokąt. Lub kliknij "Wgrywać" i przejdź do lokalizacji swojego pliku.

Krok 2. Po przesłaniu pliku PDF do witryny poczekaj, aż zostaną przekonwertowane.

Krok 3. Tworzy plik Zip do pobrania. Otwierasz go w przeglądarce.

Krok 4. Kliknij "Pobieranie", a następnie wybierz, gdzie chcesz wyeksportować pliki.

Plusy:

Wady:

Metoda 3. Konwertuj PDF na HTML5 za pomocą Dokumentów Google

Dokumenty Google, jako opcja bezpłatna, są idealne. Jest to internetowy serwer WWW zawierający pliki, które przesyłasz do przechowywania, które można pobrać w innym formacie. Możesz łatwo uzyskać dostęp do plików i konwertować je bezpośrednio z dokumentu.

pdf do html5 dokument google

Krok 1. Otwórz swój Dysk Google, logując się najpierw.

Krok 2. Znajdź plik PDF, który chcesz przekonwertować. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz w Dokumentach Google.

Krok 3. Stąd plik jest otwierany w Dokumentach Google. Kliknij "Plik" w lewym górnym rogu paska menu.

Krok 4. Przewiń w dół do "Pobieranie" a następnie wybierz "Strona internetowa". Wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik.

Plusy:

Wady:

Część 2. Dowiedz się więcej o PDF i HTML5

1. Co to jest PDF?

PDF to skrót od Portable Document Format, stworzony przez firmę Adobe w latach 1990. XX wieku. Szybko stało się standardem konwertowania dokumentów do tego formatu w celu łatwego udostępniania. W przeciwieństwie do zwykłego dokumentu tekstowego, pliki PDF zawierają grafikę, logiczne elementy strukturyzujące, elementy interaktywne, takie jak adnotacje i pola formularzy, warstwy, bogate media (w tym treści wideo) i trójwymiarowych obiektów za pomocą U3D or PRCi różne inne formaty danych.

Siła PDF polega na tym, jak bardzo jest wszechstronny. Może zawierać wszystkie rodzaje projektów i pozwala na późniejszą modyfikację zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Możesz zaprojektować plik, wysłać go do kogoś e-mailem, poprosić o zwrot podpisanego pliku i żadne z was nie musi wychodzić z biura.

2. Co to jest HTML5?

HTML to skrót od HyperText Markup Language, który jest najbardziej podstawowym budulcem sieci. Podobnie jak PDF, HTML jest wytyczną dla Internetu. Strony internetowe są projektowane zgodnie z zasadami HTML, które obejmują dodawanie elementów podobnych do PDF. Te elementy obejmują multimedia i elementy interaktywne.

HTML5 to najnowsza wersja języka HTML, a cała zawartość musi być zgodna w trybie online, aby użytkownicy mieli jak najlepsze wrażenia z korzystania z Internetu. Ponieważ przeglądarki internetowe stale się aktualizują, podobnie jak formaty plików, które są do nich przesyłane. Dlatego treści muszą zostać przekonwertowane na HTML5 przed dodaniem ich do witryny.

Te dwa formaty plików są najczęstsze, a następna jest konwersja z formatu PDF na HTML5. Przyjrzysz się 3 różnym sposobom konwersji plików PDF na HTML5, a każda recenzja powinna dać ci wyobrażenie, czy ta metoda będzie dla Ciebie odpowiednia.

Wnioski

Pokazaliśmy 3 metody konwersji plików PDF na HTML5. Jeden dokument na raz ze sklepu internetowego to zadanie dla Dokumentów Google. Wiele plików z pulpitu byłoby lepiej przekonwertowanych z aplikacji online. Jeśli edytujesz pliki PDF, które mają zostać później przekonwertowane, opłacanie subskrypcji Adobe może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Należy wziąć pod uwagę, czy potrzebujesz stałego połączenia z Internetem. Metoda Adobe Acrobat jest jedyną, która nie wymaga aktywnego połączenia.

Gorące artykuły