Jak wstawić plik PDF do programu Excel: 3 NAJLEPSZE sposoby, z których możesz skorzystać już teraz

STRONA GŁÓWNA > Konwersja PDF > Jak wstawić plik PDF do programu Excel: 3 NAJLEPSZE sposoby, z których możesz skorzystać już teraz

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Kiedy chcesz edytować, organizować, przenosić i wyświetlać dane, Excel to najlepsze oprogramowanie, które spełnia wszystkie wymagania. Ma mnóstwo funkcji, które sprawiają, że obsługa danych jest wygodna. Większość plików, które pobieramy z Internetu lub udostępniamy online, jest w formacie PDF, ponieważ pliki PDF nie są zniekształcane podczas otwierania za pomocą różnych przeglądarek plików PDF.

Pliki PDF mogą być bardzo trudne do edycji, dlatego do łatwej edycji potrzebne będą wszystkie dane przeniesione do ulubionego formatu. Aby edytować pliki w Excelu, wstawianie PDF do Excela jest koniecznością. Szczególnie, gdy łączysz dane z różnych źródeł, możesz chcieć wstawić kilka dokumentów PDF w jednym pliku Excel. Oto 3 proste sposoby wstawiania plików PDF do programu Excel ze szczegółowymi przewodnikami:

Sposób 1: Dołącz plik PDF bezpośrednio do programu Excel

Tak to prawda. Możesz dołączyć plik PDF bezpośrednio do programu Excel. Aby bezpośrednio osadzić plik PDF w programie Excel, wykonaj poniższe czynności.

Jak osadzić plik PDF w programie Excel

Krok 1: Otwórz Excel i kliknij zakładkę "Wstaw". W grupie „Tekst” kliknij „Obiekt”.

wybierz obiekt

Krok 2: Gdy otworzy się okno dialogowe Obiekt, wybierz "Utwórz nowy" z zakładki. Z listy wybierz „Dokument Adobe Acrobat”.

okno obiektu

Krok 3: Po kliknięciu „Dokument Adobe Acrobat”, gdy opcja zostanie wybrana, zaznacz przycisk „Wyświetl jako ikonę” po prawej stronie, a następnie kliknij „OK”.

wyświetl jako ikonę

Krok 4: Następnie musisz wybrać plik, który chcesz osadzić w programie Excel, więc wybierz plik i kliknij „Otwórz”. Następnie Twój plik zostanie przeniesiony i osadzony w arkuszu Excel.

załącz PDF do Excela

Teraz plik PDF otworzy się również domyślnie w przeglądarce plików PDF. Możesz zamknąć okno, aby wznowić pracę w programie Excel.

Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić osadź PDF w Excelu jeśli masz więcej niż jeden plik, możesz powtórzyć powyższy proces, aby osadzić tyle plików, ile chcesz.


Jak naprawić osadzony plik PDF w komórce?

Jeśli zastosujesz się do powyższego procesu, będziesz mógł załącz PDF do Excela. Ale osadziłeś plik PDF tylko jako obiekt lub ikonę w komórce programu Excel. Nie będzie można wykonywać zwykłych funkcji w komórce, w której plik PDF osadzony jest jako ikona. Ikona PDF nie zmieni się po zmianie położenia komórek, sortowaniu i filtrowaniu komórek lub ukrywaniu komórek. Nawet jeśli ukryjesz komórki zawierające plik PDF, po prostu nie zniknie.

Jeśli chcesz zarządzać komórkami zawierającymi PDF tak jak innymi podczas sortowania, filtrowania lub ukrywania komórek, musisz naprawić osadzony plik PDF w komórce.

Krok 1: W arkuszu programu Excel spróbuj wstawić ikonę pliku. Jeśli nie możesz wstawić ikony pliku do komórki, po prostu spróbuj zmienić rozmiar ikony PDF, aby pasowała do rozmiaru komórki. Powiększ komórkę lub dodaj więcej komórek, aby cała ikona była widoczna.

Krok 2: Aby ikona była widoczna, konieczne może być powiększenie rozmiaru komórki. Gdy komórka ma odpowiedni rozmiar, kliknij komórkę prawym przyciskiem myszy, a pojawi się lista. Z listy wybierz „Formatuj obiekt”. Jeśli w komórce osadziłeś więcej niż jeden plik, zaznacz wszystkie pliki i kliknij "Formatuj obiekt".

Formatuj obiekt

Krok 3: Pojawi się kolejna lista. Z listy wybierz; wybierz „Właściwości”, a następnie wybierz „Przenieś i rozmiar z komórkami”.

Przesuń i zmień rozmiar za pomocą komórek

Krok 4: Kliknij „OK”, aby zapisać ustawienia. Teraz będziesz mógł filtrować, sortować i ukrywać osadzoną komórkę PDF wraz z innymi komórkami.


Jak zmienić nazwę osadzonego pliku PDF?

Osadzenie pliku PDF w programie Excel nadaje mu nazwę „Dokument Adobe Acrobat”. Jeśli chcesz usunąć tę nazwę i zmienić jej nazwę, wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Otwórz plik Excel i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę PDF. Wybierz „Acrobat Document Object”, a następnie kliknij „Konwertuj”.

kliknij konwertuj

Krok 2: W oknie dialogowym Konwertuj wybierz "Zmień przycisk ikony", a następnie zmień podpis. Spowoduje to zmianę nazwy pliku PDF osadzonego w komórce.

przycisk zmiany ikony

Krok 3: Po zakończeniu kliknij „OK”, a zmiany zostaną trwale zapisane.

zmień nazwę pliku pdf

Sposób 2: Konwertuj PDF na Excel za pomocą aFoneSoft MintPDF

Chociaż możesz wstawić plik PDF bezpośrednio do programu Excel, ale możesz go edytować za pomocą powyższej metody. Dla tych, którzy chcą wstawić edytowalny plik Excela, najlepszym i bezpiecznym sposobem jest użycie oprogramowania do konwersji PDF offline. Tutaj chcę przedstawić aFoneSoft MintPDF.

aFoneSoft MintPDF

Jako niezawodny konwerter offline, aFoneSoft MintPDF umożliwia konwersję plików PDF na różne typy plików, takie jak Word, Excel, PPT, JPG, PNG, HTML itp. Jeśli szukasz konwertera PDF na Excel, jestem prawie pewien, że aFoneSoft MintPDF to najlepszy wybór.

Co zrobić aFoneSoft MintPDF NAJLEPSZY konwerter plików PDF na Excel

Wiedząc, jak niesamowite aFoneSoft MintPDF to, spójrzmy, jak to zrobić jak osadzić plik PDF w arkuszu kalkulacyjnym Excel za pomocą aFoneSoft MintPDF.

Obejrzyj samouczek wideo, aby przekonwertować pliki PDF do programu Excel za pomocą aFoneSoft MintPDF

YouTube Video
[Transkrypcja wideo]

Krok 1: Aby wstawić plik PDF w programie Excel, najpierw pobierz i uruchom aFoneSoft Oprogramowanie MintPDF. Po pomyślnym pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania otwórz aplikację w oknie głównym.

Krok 2: Z kolumny po lewej stronie wybierz „Do Excela”.

Przycisk Kliknij do Excela

Krok 3: W lewym górnym rogu poszukaj opcji "Dodaj pliki", aby dodać pliki PDF, które chcesz przekonwertować do programu Excel, lub przeciągnij pliki bezpośrednio na środek, klikając przycisk "Przeciągnij pliki" na środku ekranu.

dodaj plik PDF

Krok 4: Po skonfigurowaniu wszystkich plików i kliknięciu „Konwertuj” konwersja rozpocznie się automatycznie. Zostaniesz powiadomiony, gdy konwersja zostanie zakończona, a nowy plik lub pliki Excel zostaną zapisane w wybranym miejscu docelowym.

konwersja wykonana

Otóż ​​to! Już teraz możesz rozpocząć pracę z edytowalnym plikiem Excel.

przekonwertować plik PDF na plik Excel

W jaki sposób możesz użyć aFoneSoft MintPDF do konwersji plików PDF na Excel, całkiem proste, prawda. Rozpocznij swoją doskonałą pracę z aFoneSoft MintPDF teraz! Nie zapomnij się podzielić aFoneSoft Strona główna MintPDF do Facebooka i innej platformy mediów społecznościowych, aby uzyskać 1-dniową bezpłatną licencję.

Wypróbuj za darmo

Sposób 3: Konwertuj plik PDF na obraz za pomocą aFoneSoft MintPDF i wstaw obraz w Excelu

Oprócz konwersji PDF do Excela, możesz wstawić plik PDF do Excela, konwertując go na obrazy za pomocą aFoneSoft Najpierw MintPDF. Zobaczmy, jak to zrobić.

Krok 1: Załóż aFoneSoft MintPDF.

Krok 2: W kolumnie po lewej stronie kliknij opcję „Do obrazów”. Następnie dodaj pliki lub przeciągnij pliki PDF, które chcesz przekonwertować na obrazy. Kliknij „Konwertuj”, aby rozpocząć konwersję.

przekonwertuj plik PDF na obraz za pomocą aFoneSoft MintPDF

Krok 3: Po przekonwertowaniu plików zostanie wyświetlone zakończone okno, kliknij „OK”, aby zakończyć proces. W tej chwili pomyślnie przekonwertowałeś już plik PDF na obraz.

przeliczone

W ten sposób możesz przekonwertować plik PDF na obraz za pomocą aFoneSoft MintPDF. Jeśli już wiesz jak wstawić plik PDF do Excela i chcesz dowiedzieć się, jak wstawić plik obrazu w programie Excel, oto krótki przewodnik:

Krok 1: Otwórz arkusz Excela i wybierz komórkę, w której chcesz wstawić obraz.

Krok 2: Kliknij na zakładkę „Wstaw”, a następnie wybierz zdjęcia z poniższej listy.

wstawić

Krok 3: Po otwarciu okna dialogowego obrazów przejdź do folderu docelowego obrazu lub zaznacz wszystkie obrazy z różnych folderów, które chcesz wstawić do komórki. Po zaznaczeniu wszystkich zdjęć, kliknij na „wstaw”.

wstawiaj zdjęcia do Excela

Spowoduje to zapisanie Twojego obrazu w komórce. Aby móc formatować, ukrywać, filtrować lub sortować komórkę zawierającą obraz, musisz wykonać kilka dodatkowych ustawień.

Aby móc łatwo zmieniać rozmiar i formatować dokument Excel bez zakłócania obrazu zawierającego komórkę, wykonaj następujące czynności:

Krok 1: Dostosuj rozmiar komórki w taki sposób, aby obrazek prawidłowo mieścił się w komórce. Może być konieczne dodanie kilku dodatkowych komórek, aby komórka była większa.

Krok 2: Po zakończeniu zmiany rozmiaru komórki kliknij prawym przyciskiem myszy obraz i wybierz z listy „Formatuj obraz”.

formatowanie zdjęć

Krok 3: Z wyświetlonych opcji przejdź do sekcji „Rozmiar i właściwości” i wybierz „Przenieś i rozmiar z komórkami”.

przesuń i rozmiar z komórkami

Krok 4: Pomyślnie wstawiłeś obraz do komórki. Można go łatwo formatować, kopiować, ukrywać i filtrować wraz z innymi komórkami.


bottom Line

Łatwy do naśladowania przewodnik musiał pomóc ci zrozumieć jak osadzić plik PDF w programie Excel. Wstawianie plików PDF w programie Excel jest czasem koniecznością, aby uporządkować dane. aFoneSoft MintPDF to jedno z najlepszych narzędzi, które zawsze powinieneś mieć, gdy masz do czynienia z plikami PDF. Ma najszybszy współczynnik konwersji i jest niezawodnym oprogramowaniem offline, które za każdym razem wykonuje zadanie.

Gorące artykuły