3 sposoby wstawiania pliku PDF do programu Word (edytowalne)

STRONA GŁÓWNA > Konwersja PDF > 3 sposoby wstawiania pliku PDF do programu Word (edytowalne)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Współczesny świat w dużej mierze opiera się na komputerach cyfrowych, które ułatwiają nam pracę. Dostępnych jest kilka różnych urządzeń i oprogramowania, które pomagają w różnych zadaniach. Jeden z takich zestawów programów, zwany zbiorczo MS Office, jest powszechnie używanym i bardzo popularnym narzędziem. Każdy, kto używa komputerów do użytku profesjonalnego lub edukacyjnego, zna pakiet MS Office wraz ze wszystkimi jego programami.

MS Word to bardzo przydatny program służący do tworzenia i zarządzania dokumentami. Posiada opcje tworzenia listów, raportów i każdej innej formy komunikacji, która może być wymagana. Oprócz różnych opcji czcionek, projektów oraz osadzonych obrazów i linków, oferuje również włączenie plików w formacie PDF do dokumentów MS Word. Ale jak wstawić pdf do MS Word nie jest coś, co jest znane wszystkim.

W MS Word możesz wstaw plik PDF jako obiekt aby osoby przeglądające ten dokument programu Word mogły bezpośrednio otworzyć plik PDF. Poza tym możesz też wstaw kilka stron PDF jako statyczne obrazy do dokumentu Word. Co więcej, przy pomocy odpowiedniego narzędzia możesz: wstaw plik PDF do programu Word jako edytowalne strony dzięki czemu możesz swobodnie wprowadzać zmiany w tych treściach.

Dzisiaj przyjrzymy się wszystkim trzem różnym sposobom wstawiania plików PDF do programu Word.

Część 1: Jak wstawić obiekt pliku PDF do programu Word

Ta metoda pozwala użytkownikowi wstawić dowolny plik PDF jako obiekt bezpośrednio do pliku MS Word. Wstawiana jest kopia żądanego pliku PDF, która nie ma łącza do pliku źródłowego na komputerze. Oznacza to, że możesz bezpośrednio otworzyć plik PDF w dokumencie Word, ale jeśli wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w oryginalnym pliku PDF, obiekt wstawiony do dokumentu Word nie ulegnie zmianie.

Ponadto, ponieważ jest to wstawiona kopia, ostateczny plik Word będzie znacznie większy, jeśli plik PDF jest dużym plikiem.

Aby wstawić obiekt pliku, należy wykonać następujące kroki:

Krok 1: Otwórz plik MS Word, do którego chcesz dołączyć plik PDF.

Krok 2: Idź do "Wstawić" opcja na pasku narzędzi

ms-word-insert

Krok 3: Na pasku narzędzi przejdź do "Tekst" zgrupuj i kliknij "Obiekt".

ms-word-insert-obiekt

Krok 4: Otworzy się nowe okno dialogowe. Wybierz „Utwórz z pliku” w tej zakładce.

ms-word-create-obiekt-z-pliku

Krok 5: Wybierz plik, który chcesz wstawić za pomocą "Przeglądaj" przycisk.

ms-word-browse-files

Krok 6: I na koniec kliknij "OK". Spowoduje to osadzenie pliku PDF w MS Word.

ms-word-wstaw-pdf

Wskazówki

  1. Żaden plik PDF chroniony hasłem nie może być osadzony jako obiekt. MS Word powiadomi Cię, jeśli plik, który próbujesz wstawić, ma hasło, a także ostrzeże Cię o usunięciu tej ochrony w celu wykonania polecenia.
  2. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w pliku pdf, nie zostaną one odzwierciedlone w osadzonym pliku, ponieważ nie jest on już połączony ze źródłem. Będziesz musiał ponownie wykonać funkcję, aby osadzić zaktualizowany plik.

Część 2: Jak wstawić stronę PDF do programu Word jako obraz statyczny

Ta opcja pozwala użytkownikowi wstawić dokument PDF jako obraz do tekstu MS Word. Plik PDF nie jest wstawiany jako dokument, a raczej jako zwykły obraz lub obraz. Jest to prosta sztuczka, jeśli potrzebujesz tylko dodać kilka stron PDF do dokumentu Word i nie musisz go w żaden sposób edytować.

Można to zrobić za pomocą następujących łatwych do wykonania kroków:

Krok 1: Otwórz plik MS Word i umieść kursor w miejscu, w którym chcesz wstawić obraz, a następnie otwórz "Wstawić" zakładka z menu na górze.

ms-word-insert

Krok 2: Kliknij na "Obrazek" opcja. Otworzy się okno dialogowe zatytułowane „Wstaw obraz”.

ms-word-insert-pictures

Krok 3: Przejrzyj pliki na swoim komputerze, aby znaleźć żądany plik. Może to być plik przekonwertowany lub utworzony za pomocą narzędzia do wycinania. Kliknij "Wstawić", który zawierałby wybrany obraz w żądanym miejscu w dokumencie.

ms-word-insert-pdf-image

Wskazówki

  1. Jeśli Twój plik PDF to tylko jedna strona lub chcesz, aby obraz był tylko z jednej strony, możesz go łatwo przekonwertować na plik obrazu za pomocą Narzędzie do wycinania w systemie Windows. Działa szybko i łatwo. Możesz także użyć MintPDF najpierw przekonwertować plik PDF na obraz. Więcej o tym produkcie porozmawiamy w następnej części.
  2. Jeśli wymagany plik PDF składa się z wielu stron, możesz użyć konwertera PDF na JPG, który jest łatwo dostępny online. Wymagane obrazy można następnie dodać zgodnie z krokami wymienionymi powyżej.

Część 3: Jak osadzić plik PDF w programie Word jako strony do edycji

Nie możesz bezpośrednio edytować zawartości PDF w MS Word, jeśli wstawisz plik PDF w sposób opisany powyżej. Jeśli chcesz wstawić zawartość pliku PDF do pliku Word, a jednocześnie chcesz, aby plik PDF był tak samo edytowalny jak dokument Word, musisz przekonwertuj plik PDF na dokument Word najpierw, a następnie wstaw plik PDF lub strony z pliku do innego dokumentu programu Word.

Aby przekonwertować plik PDF na Word i jednocześnie zachować formatowanie, potrzebujesz narzędzia do konwersji plików PDF na Word, takiego jak MintPDF. Jako profesjonalny i łatwy w użyciu program do konwersji plików PDF, MintPDF jest w stanie konwertować pliki PDF na edytowalne dokumenty Word, dzięki czemu możesz nie tylko wstawiać pliki PDF lub strony do pliku Word, ale także swobodnie edytować plik PDF chcesz.

Oprócz konwersji plików PDF na Word, MintPDF może również konwertować pliki PDF do Excela, PPT, obrazu, TXT i HTML, przy minimalnej utracie danych i formatowaniu, resetowaniu. Umożliwia także konwersję wsadową, zapewnia wysoką jakość danych wyjściowych i wysoką stabilność, a także obsługuje zaszyfrowane pliki, nie ma ograniczeń rozmiaru pliku i wiele innych ekskluzywnych funkcji.

imyfone miętowypdf

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Konwertuj PDF na różne formaty plików
  • Obsługuje Word (docx, doc), Excel (xlsx, xls), obrazy (jpg, png, bmp, gif, tif), PPT (pptx, ppt), txt i html
  • Umożliwia konwersje wsadowe z dużą szybkością.
  • Przekonwertowane pliki są wysokiej jakości i łatwo kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami.
  • Uzyskaj 1-dniową bezpłatną licencję udostępniając MintPDF w mediach społecznościowych.

Wersja systemu Windows

Oto przewodnik krok po kroku, jak używać MintPDF do konwersji pliku PDF na edytowalny dokument programu Word i wstawiania pliku PDF do programu Word po konwersji.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj MintPDF na swoim komputerze. Po uruchomieniu programu wybierz typ pliku, na który PDF ma zostać przekonwertowany z lewego paska bocznego; w tym przypadku wybierz "Słowo"

zapisz PDF jako Word MintPDF wybierz format

Krok 2: Kliknij "Dodaj pliki" lub przeciągnij plik PDF do interfejsu programu, aby go zaimportować.

zapisz PDF jako import MintPDF w formacie Word

Krok 3: Kliknij "Konwertować" przycisk, aby rozpocząć konwersję; W tym procesie możesz zatrzymać/anulować w dowolnym momencie. Możesz także przekonwertować plik PDF na „.doc” plik lub "docx" plik przed rozpoczęciem zadania konwersji.

zapisz PDF jako słowo MintPDF start

Krok 4: Po chwili konwersja powinna zostać zakończona i pojawi się powiadomienie informujące o stanie wszystkich zadań konwersji.

zapisz PDF jako słowo MintPDF zakończone

Krok 5: Po zakończeniu konwersji otwórz przekonwertowany plik, wybierz część, którą chcesz wstawić do dokumentu programu Word, lub naciśnij "Ctrl + A" aby zaznaczyć wszystkie, a następnie naciśnij "Ctrl + C" skopiować zawartość. Następnie przejdź do dokumentu Word, naciśnij "Ctrl + V" aby wkleić zawartość.

skopiuj przekonwertowany pdf

Wskazówka

MintPDF udostępnia teraz wszystkim bezpłatną licencję, aby mogli wypróbować niesamowite funkcje tego produktu. Aby ubiegać się o bezpłatną licencję i dowiedzieć się więcej o MintPDF, przejdź do oficjalnej strony internetowej pobierz MintPDF za darmo aby rozpocząć bezpłatny okres próbny.

Wnioski

MS Office to jedno z najpopularniejszych dostępnych programów, z których korzystają profesjonaliści na całym świecie. Jest łatwy w obsłudze i składa się z wysoce kompatybilnych programów, które są spełnieniem marzeń każdego, kto chce łatwo pracować. Jeśli chcesz wstawić plik PDF do programu Word i zachować elastyczność dokumentu Word, to program taki jak MintPDF, który pozwala przekonwertować plik PDF do edytowalnego słowa w zaledwie kilka sekund, zdecydowanie warto spróbować!

Nie zapomnij też ubiegać się o darmową licencję i ciesz się pełną funkcjonalnością MintPDF!

Gorące artykuły