Jak przekonwertować tabelę PDF do programu Excel: 6 metod z przewodnikami krok po kroku

STRONA GŁÓWNA > Konwersja PDF > Jak przekonwertować tabelę PDF do programu Excel: 6 metod z przewodnikami krok po kroku

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Większość dokumentów pobieranych z Internetu jest w formacie PDF. Chociaż PDF to świetny format do przechowywania dużych dokumentów i tabel, edycja plików PDF może być nieco trudna. Dlatego większość użytkowników woli konwertować swoje dokumenty PDF na arkusze Excela, ponieważ MS Excel umożliwia szybką i efektywną edycję.

Niestety wiele osób nie jest zaznajomionych z procesem konwersji Tabela PDF do Excela pościel. Pomimo dostępności szerokiego spektrum narzędzi (online i offline), informacje o tym, jak konwertować tabele PDF na arkusze Excela, są bardzo ograniczone.

Dlatego dzisiaj postanowiliśmy przedstawić najlepsze sposoby konwersji dokumentu PDF na arkusz Excela, aby można było go bezproblemowo edytować.

1 Konwertuj tabelę PDF do programu Excel za pomocą aFoneSoft MintPDF

Korzystanie z dedykowanego oprogramowania do konwersji jest najbardziej niezawodnym sposobem konwersji tabel PDF na odpowiadające im arkusze Excel. Po wypróbowaniu kilku narzędzi online/offline odkryliśmy, że aFoneSoft MintPDF to najlepsze oprogramowanie do pracy. Dlaczego? Ponieważ obsługiwał 30-krotnie szybszą konwersję plików niż wiele konwerterów PDF online.

aFoneSoft Konwerter tabel MintPDF PDF na Excel

Oznacza to, że dzięki MintPDF możesz zaoszczędzić mnóstwo godzin pracy i zmaksymalizować ogólną produktywność w pracy. Poza tym MintPDF umożliwia konwersję plików PDF do różnych formatów, takich jak Word, Excel, HTML, Image itp. Jest to naprawdę niezwykła funkcja aFoneSoft MintPDF, dzięki czemu jest to kompleksowe rozwiązanie do konwersji plików PDF.

Oto kilka dodatkowych funkcji, które sprawiają, że MintPDF jest najlepszym rozwiązaniem do konwertuj tabele PDF do Excela.

Wypróbuj za darmo

Więc teraz, kiedy już wiesz dlaczego aFoneSoft MintPDF to odpowiednie narzędzie do konwersji dokumentów PDF na arkusze Excela, sprawdźmy, jak z niego korzystać i wykonaj zadanie.

Obejrzyj transkrypcję wideo, aby przekonwertować plik PDF do programu Excel za pomocą aFoneSoft MintPDF

YouTube Video
[Transkrypcja wideo]

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aFoneSoft MintPDF na twoim komputerze. Następnie otwórz. W oknie głównym wybierz format wyjściowy jako „Do Excela” w pasku menu „Konwertuj na”.

Wybierz typ pliku wyjściowego

Krok 2: Teraz przeciągnij plik PDF do panelu centralnego, a plik zacznie się automatycznie ładować. Możesz także dodać plik, klikając kartę "Dodaj pliki" lub "Kliknij, aby dodać lub przeciągnąć pliki tutaj". Następnie wybierz format wyjściowy i zapisz ścieżkę u dołu ekranu.

Dodaj pliki PDF

Krok 3: Po zakończeniu wyboru kliknij przycisk „Konwertuj” w prawym dolnym rogu, aby rozpocząć konwersję wybranych plików PDF do arkuszy Excel. Możesz anulować proces konwersji w dowolnym momencie, klikając przycisk „Zatrzymaj”.

Rozpocznij konwersję

Krok 4: Otóż ​​to! Po zakończeniu konwersji wyświetlone zostanie zakończone okno, a wszystkie przekonwertowane pliki zostaną automatycznie zapisane w wybranym folderze docelowym.

zakończyć konwersję

Zobacz, Twoja tabela PDF została pomyślnie przekonwertowana do programu Excel, możesz teraz rozpocząć pracę w pakiecie Office.

przekonwertować do Excela

OK, tak wygodnie jest konwertować tabele PDF na arkusze Excela za pomocą aFoneSoft MintPDF. Nie zapomnij się podzielić aFoneSoft Strona Mint PDF na Facebooku, aby uzyskać 1 dzień Darmowa licencja teraz!

Wypróbuj za darmo

2 Skopiuj tabelę z PDF do Excela

Jeśli chcesz skopiować tylko pojedynczą tabelę z dokumentu PDF do arkusza Excel, możesz to zrobić również tradycyjną metodą „kopiuj i wklej”. Jednak nie jest to najbardziej odpowiednie podejście, ponieważ będziesz mógł tylko skopiować tekst z tabeli.

Oznacza to, że będziesz musiał ręcznie dostosować strukturę tabeli w arkuszu Excela, co może być trochę czasochłonne, zwłaszcza jeśli pracujesz z tabelą, która ma zbyt wiele wierszy i kolumn.

Należy rozważyć tę metodę tylko wtedy, gdy chcesz skopiować pojedynczą tabelę z ograniczonymi informacjami. Oto krok po kroku proces kopiowania tabeli z pliku PDF do arkusza Excel.

Krok 1: Otwórz dokument PDF i skopiuj tekst z określonej tabeli.

Krok 2: Teraz otwórz pusty arkusz MS Excel i kliknij ikonę rozwijaną pod przyciskiem „Wklej”.

Krok 3: Wybierz „Wklej specjalnie”, a na ekranie pojawi się nowe okno dialogowe.

Wklej specjalnie

Krok 4: Wybierz "Tekst" z listy i kliknij "OK".

Wklej jako

Skopiowany tekst zostanie wklejony do arkusza Excel. Ale nie będzie tak zorganizowany, jak sobie wyobrażasz, i być może będziesz musiał dokonać ostatecznych poprawek, aby wyglądał jak stół.

dane skopiowane do Excela

Zalety

Ograniczenia

3 Wyodrębnij tabelę PDF do Excela za pomocą JAVA

Jeśli jesteś trochę maniakiem kodowania, możesz również wykorzystać swoją wiedzę JAVA do eksportuj tabele PDF do Excela pościel. Ale ostrzegamy, że ta metoda zadziała tylko wtedy, gdy używasz IDE, które obsługuje JAVA, a także masz szczegółową wiedzę na temat JAVA i jego bibliotek.

Oto kod, który musisz wykonać, aby wyodrębnić tabelę PDF do programu Excel przy użyciu języka Java.

// Załaduj źródłowy plik PDF
Dokument doc = nowy dokument("sampletable.pdf");
// Konwertuj PDF na XLS
doc.save("skoroszyt.xls",ZapiszFormat.Excel);

Jak widać, najpierw użyliśmy klasy „Document” do załadowania pliku PDF. W następnej części użyliśmy metody „doc.save()”, aby zapisać ten plik PDF jako arkusz Excela.

Zalety

Ograniczenia

4 Konwertuj tabelę PDF do Excela za pomocą Pythona

Dla entuzjastów kodowania mamy inne rozwiązanie do konwersji tabeli PDF do Excela. Jeśli znasz Pythona i jego biblioteki, możesz użyć do tego biblioteki Camelot. Jednak ta metoda byłaby nieco trudna, nawet dla początkujących programistów Pythona. Powodem jest to, że będziesz musiał zainstalować zależności „Tkinter i GhostScript” na swoim komputerze, aby korzystać z biblioteki Camelot.

Tak więc wybierz tę metodę tylko wtedy, gdy znasz się na Pythonie i masz już zainstalowane te dwie zależności. Przyjrzyjmy się teraz kodowi, którego będziesz potrzebować wyodrębnij tabelę PDF do Excela w Pythonie.

importuj Camelot
# Plik PDF do wyodrębnienia tabel
plik = "foo.pdf"
# wyodrębnij wszystkie tabele z pliku PDF
tabele = camelot.read_pdf(plik)
# liczba wyodrębnionych tabel
print("Całkowita liczba wyodrębnionych tabel:", tabele.n)

Jeśli widzisz wyjście tego kodu jako „Łączna liczba wyodrębnionych tabel: 1”, tabela zostałaby skopiowana do arkusza programu Excel.

Zalety

Ograniczenia

5 Przekształć plik PDF w Excel za pomocą Microsoft Word

Jeśli korzystasz z pakietu MS Office 2013 lub nowszego, możesz również użyć programu MS Word do przekształcenia tabeli PDF do programu Excel. Wszystkie najnowsze wersje MS Word obsługują formaty PDF, co oznacza, że ​​możesz bezpośrednio otworzyć plik PDF za pomocą samego programu Word i skopiować tabelę do żądanych arkuszy Excel.

Przyjrzyjmy się krok po kroku procesowi przekształcania tabel PDF do programu Excel za pomocą programu MS Word.

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy „Plik PDF” i wybierz „Otwórz za pomocą” > „MS Word”.

otwórz plik PDF ze słowem MS

Krok 2: Na ekranie pojawi się okno dialogowe z informacją, że MS Word przekonwertuje plik PDF na edytowalny plik Word. Kliknij „OK”, aby kontynuować proces.

kliknij przycisk OK

Krok 3: W tym momencie musisz kliknąć „Włącz edycję”, aby skopiować tabelę.

Krok 4: Teraz po prostu skopiuj tabelę z pliku Word i wklej do arkusza Excel.

wklej plik pdf w arkuszu Excel

Zalety

Ograniczenia

6 Ukryj plik PDF w arkuszu kalkulacyjnym Excel za pomocą programu Adobe Acrobat DC

Adobe Acrobat to kolejne szybkie rozwiązanie do konwersji pliku PDF na arkusz kalkulacyjny Excel. Narzędzie zostało specjalnie zaprojektowane do natychmiastowej konwersji dokumentów PDF na edytowalne pliki Word i Excel. Co więcej, będąc aplikacją wieloplatformową, możesz korzystać z Adobe Acrobat na dowolnym urządzeniu, czy to Macbook, Windows, czy nawet smartfon. Oznacza to, że możesz używać programu Acrobat do konwertowania plików PDF do programu Excel w dowolnym momencie.

Oto kroki, aby przekonwertować pliki PDF na arkusze kalkulacyjne Excel za pomocą programu Adobe Acrobat.

Krok 1: Zainstaluj i uruchom program Adobe Acrobat na swoim komputerze. Następnie otwórz plik PDF, który chcesz przekonwertować.

otwórz plik PDF w programie Acrobat DC

Krok 2: Kliknij „Eksportuj PDF” w prawym panelu. Wybierz „Arkusz kalkulacyjny” jako format wyjściowy i wybierz „Skoroszyt Microsoft Excel”.

eksportuj PDF do Excela za pomocą Adobe Acrobat DC

Krok 3: Na koniec kliknij przycisk „Eksportuj” i wybierz folder docelowy dla przekonwertowanego arkusza kalkulacyjnego Excel. Następnie nazwij plik i kliknij przycisk „Zapisz”. To wszystko.

Zalety

Ograniczenia

Porównanie 6 powyższych metod konwersji PDF na Excel

Teraz, gdy znasz już różne sposoby konwertowania tabel PDF na arkusze kalkulacyjne Excel, porównajmy ze sobą każdą z tych metod, aby wybrać odpowiednią dla swoich wymagań.

Metoda wykonania Szybkie podsumowanie zgodność Link do pobrania
aFoneSoft MintPDF Intuicyjny interfejs o zerowej złożoności (łatwy w użyciu) Okna 10 / 7 / 8 aFoneSoft MintPDF
Skopiuj tabelę z pliku PDF do arkusza Excel Działa tylko wtedy, gdy chcesz skopiować pojedynczą tabelę (z ograniczoną liczbą wierszy i kolumn) Windows, Mac /
Wyodrębnij tabelę PDF za pomocą JAVA Działa tylko wtedy, gdy jesteś programistą i wiesz, jak pracować z różnymi bibliotekami JAVA Windows, Mac /
Wyodrębnij tabelę PDF za pomocą Pythona Ponownie, osoby niebędące programistami mogą nie czuć się dobrze z tą metodą, ponieważ Python jest trudnym językiem programowania Windows, Mac /
Konwertuj PDF za pomocą MS Word Łatwy w użyciu (ale to zadziała tylko wtedy, gdy używasz MS Office 2013 lub nowszego). Windows, Mac Poprzednie wersje MS Office
Użyj Adobe Acrobat Nieco trudne. Windows, Mac, urządzenia mobilne Adobe Acrobat

Wnioski

Dzięki wszystkim wyżej wymienionym metodom konwersja dokumentów PDF na arkusze Excela nie będzie już wyzwaniem. Nie ma znaczenia, jaki typ dokumentu PDF chcesz przekonwertować, wszystkie te metody pomogą Ci wykonać pracę i konwertuj PDF na Excel. Ale jeśli szukasz wyjątkowo niezawodnego rozwiązania do konwersji tabel PDF do arkusza kalkulacyjnego Excel, aFoneSoft MintPDF to najlepszy wybór. Jest to lekkie, ale bogate w funkcje narzędzie, które umożliwia natychmiastową konwersję dokumentów PDF do programu Excel bez żadnych problemów.

Gorące artykuły