Outlook nie odbiera wiadomości e-mail, ale może wysyłać? Napraw to teraz

STRONA GŁÓWNA > Napraw Outlook > Outlook nie odbiera wiadomości e-mail, ale może wysyłać? Napraw to teraz

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021 r.

Outlook jest jednym z najlepszych dostawców poczty e-mail do użytku osobistego i biznesowego. Jednak użytkownicy czasami napotykają pewne problemy, które mogą być naprawdę denerwujące. Jeden z tych problemów dotyczy odbierania wiadomości e-mail w programie Outlook. Jeśli uważasz, że nie otrzymujesz już wiadomości e-mail programu Outlook z powodu problemu, ten przewodnik jest dla Ciebie.

4 sposoby naprawienia braku odbierania wiadomości e-mail przez program Outlook

Zastosowanie aFoneSoft ScanOutlook

Większość problemów związanych z programem Outlook występuje z powodu uszkodzenia lub uszkodzenia pliku danych programu Outlook. Dlatego zaleca się użycie niezawodnego narzędzia do naprawy uszkodzonego pliku danych programu Outlook lub przynajmniej odzyskania z niego cennych danych, zanim zostaną one trwale utracone.

Korzystanie z aFoneSoft ScanOutlook w tym celu jest wysoce zalecane, ponieważ to narzędzie do naprawy / odzyskiwania programu Outlook jest w stanie szybko i skutecznie naprawić różne problemy z programem Outlook.

5,000,000 + Pliki do pobrania

  • Napraw różnorodne problemy związane z programem Outlook w ciągu kilku minut.
  • Napraw uszkodzone pliki danych programu Outlook w szybki i skuteczny sposób.
  • Odzyskaj cenne dane z uszkodzonych plików programu Outlook i zapisz je w nowym, zdrowym pliku. W tym załączniki, kalendarz, dzienniki, kontakty, e-maile, notatki i nie tylko.
  • Odzyskane dane można zapisać w wybranym przez siebie formacie. Obsługiwane formaty to PST, MSG, PDF, EML itp.
  • Napraw pliki danych programu Outlook niezależnie od tego, czy są uszkodzone z powodu problemu z oprogramowaniem lub ataku wirusa, są niedostępne lub uszkodzone.
  • ScanOutlook jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi nowymi i starymi wersjami Outlooka.

Free TrialWkrótce

Kroki, aby naprawić uszkodzone dane programu Outlook za pomocą ScanOutlook

ScanOutlook jest łatwy w użyciu, więc nie musisz się martwić o długie procedury lub złożone operacje, a każdy problem związany z programem Outlook możesz rozwiązać w ciągu zaledwie kilku minut.

Krok 1. Uruchom ScanOutlook na swoim komputerze. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie oprogramowania i wybierz uszkodzony plik danych programu Outlook, który chcesz naprawić.

Krok 2. Następnie kliknij przycisk Napraw po wybraniu pliku danych programu Outlook. ScanOutlook rozpocznie proces naprawy.

zacznij naprawiać

Krok 3. Po zakończeniu procesu naprawy użyj opcji „Eksportuj wybrane”, aby wyświetlić podgląd i wyeksportować odzyskane/naprawione pliki do wybranej lokalizacji. Następnie użyj przycisku Eksportuj, aby rozpocząć proces eksportowania.

zacznij eksportować

Krok 4. Po zapisaniu pliku danych otwórz go w programie Outlook, zobaczysz, że problem „Outlook nie odbiera wiadomości e-mail” został rozwiązany.

Free TrialWkrótce

Outlook 2016/365 nie odbiera wiadomości e-mail? Utwórz nowy profil

Problem z nieotrzymywaniem wiadomości e-mail programu Outlook może wystąpić, jeśli Twój profil programu Outlook jest uszkodzony. Aby to naprawić, musisz utworzyć nowy profil i skonfigurować go za pomocą swojego konta e-mail. Proces, aby to zrobić, jest dość prosty.

Krok 1. W Outlooku kliknij Plik, a następnie przejdź do sekcji Ustawienia konta.

Krok 2. Tam przejdź do Zarządzaj profilami> Pokaż profile, a następnie kliknij przycisk Dodaj.

Pokaż profil

Krok 3. Teraz w polu Nazwa profilu wprowadź nazwę nowego profilu, a następnie kliknij OK, aby go zapisać.

utwórz-nowy-profil

Krok 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować nowo utworzony profil z kontem e-mail. Po skonfigurowaniu wszystkiego uruchom ponownie Outlooka.

Krok 5. Następnie przejdź do Plik > Ustawienia konta > Zmień profil.

Krok 6. Teraz kliknij przycisk OK, gdy pojawi się komunikat Outlook zostanie zamknięty.

Krok 7. Uruchom ponownie program Outlook, a następnie wybierz nowo utworzony profil z listy Nazwa profilu i kliknij przycisk OK, aby potwierdzić działanie.

Outlook-wybierz-profil

Sprawdź połączenie internetowe

Twoje połączenie internetowe może być przyczyną problemu „Outlook nie otrzymuje wiadomości e-mail”. Jeśli uważasz, że problem występuje z powodu połączenia sieciowego, zaleca się upewnienie się, że program Outlook jest w trybie online.

Krok 1. Uruchom Outlooka na swoim komputerze, a po jego uruchomieniu sprawdź prawy dolny róg ekranu.

Krok 2. Jeśli pojawi się komunikat „Praca w trybie offline” lub podobny, oznacza to, że wystąpił problem z połączeniem.

Krok 3. Użyj menu wstążki, aby przejść do sekcji Wyślij/Odbierz, a następnie znajdź i kliknij opcję „Pracuj w trybie offline”, aby przełączyć ustawienie.

Praca offline

Krok 4. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się komunikat „Połączono z serwerem”.

Krok 5. Teraz przejdź do sekcji Wyślij / odbierz wszystkie foldery i sprawdź skrzynkę odbiorczą programu Outlook. Brakujące e-maile powinny się teraz pojawić.

Prawidłowe ustawienia POP lub IMAP

Nieprawidłowe ustawienia POP lub IMAP to kolejna częsta przyczyna problemu „Outlook nie odbiera wiadomości e-mail”. Jeśli te ustawienia są nieprawidłowe, musisz przejść do ustawień konta i naprawić je, aby rozwiązać problem z wysyłaniem i odbieraniem programu Outlook.

Krok 1. W Outlooku przejdź do Ustawień konta.

Krok 2. Znajdź i przejdź do sekcji POP i IMAP i upewnij się, że poniższe informacje są prawidłowe:

Outlook-pop-imap-konto-ustawienia

Gorące artykuły