Jak obniżyć wersję iOS 15 Beta do iOS 14?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iOS 11 > Jak obniżyć wersję iOS 15 Beta do iOS 14?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2021 r.

Zainstalowałeś więc wersję beta iOS 15 na swoim urządzeniu, ale napotkałeś pewne problemy, które utrudniają działanie urządzenia. Chcesz wrócić do iOS 14 i poczekać, aż Apple rozwiąże te problemy, zanim będziesz mógł ponownie pobrać iOS 15, gdy publiczna kompilacja zostanie wydana we wrześniu. Ale słyszałeś przerażające historie o zepsutych urządzeniach, które próbują obniżyć wersję kompilacji iOS. Jesteśmy tutaj, aby ci powiedzieć, że to się po prostu nie przydarzy. Czemu? Ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Postępuj zgodnie z tym artykułem, aby wrócić do działającego iOS 14 w szybki i mniej stresujący sposób.

Jakie są zagrożenia związane z obniżeniem wersji iOS?

Obniżenie systemu iOS wiąże się z pewnym ryzykiem i chociaż nie chcemy Cię przestraszyć, może być nieodpowiedzialne, abyśmy nie powiedzieli Ci o związanym z tym ryzyku. Na początek mamy nadzieję, że utworzyłeś kopię zapasową systemu iOS 14 przed zainstalowaniem wersji beta systemu iOS 15. W większości przypadków obniżenie wersji powinno być łatwe, ale utracisz wszystkie dane, jeśli nie masz kopii zapasowej systemu iOS 14.

Są tacy, którzy zgłaszają, że ich urządzenie przestało odpowiadać po obniżeniu wersji. Musimy podkreślić, że jest to bardzo rzadkie zjawisko, chociaż musimy to tutaj zaznaczyć, aby mieć świadomość związanego z tym ryzyka.

Zmień iOS 15 na iOS 14 przez iTunes

Wykonaj te proste kroki, aby wrócić do iOS 14.7, który jest najnowszą stabilną wersją iOS.

Krok 1: Przejdź do tutaj aby pobrać iOS 14.7 Final IPSW Links dla iPhone'a, iPada, iPoda touch . Jest to duży plik, więc pobranie może potrwać kilka minut.

Krok 2: Teraz otwórz iTunes i upewnij się, że masz najnowszą wersję. Przejdź do iTunes > Sprawdź aktualizacje i poświęć chwilę, aby zaktualizować iTunes, jeśli nie masz najnowszej wersji.

Sprawdź aktualizacje

Krok 3: Podłącz urządzenie do komputera i przełącz je w tryb odzyskiwania. W przypadku iPhone'a 6 i wcześniejszych wersji naciśnij i przytrzymaj przycisk Uśpij/Obudź oraz przyciski Początek i nie zwalniaj ich, dopóki nie zobaczysz logo Apple. W przypadku iPhone'a 7 przytrzymaj przyciski Uśpij / Obudź i Głośność, aż zobaczysz logo Apple.

przełącz urządzenie w tryb odzyskiwania

Krok 4: Gdy urządzenie znajdzie się w trybie odzyskiwania, w iTunes pojawi się komunikat informujący o problemie z urządzeniem i opcję „Aktualizuj” lub „Przywróć” urządzenie.

przywróć swoje urządzenie

Krok 5: Kliknij Option (Shift-Click na PC) przycisk „Przywróć” i wybierz plik IPSW pobrany w kroku 1 powyżej, a następnie kliknij „Przywróć”.

Krok 6: Urządzenie uruchomi się ponownie po zakończeniu procesu przywracania, a następnie zdecydujesz się skonfigurować je jako nowe lub przywrócić z poprzedniej kopii zapasowej. Jeśli zamiast tego masz kopię zapasową iCloud, po prostu przejdź przez proces konfiguracji, aż zobaczysz „Przywróć z kopii zapasowej iCloud”.

Uwaga: Nie będzie można przywrócić kopii zapasowych utworzonych po zainstalowaniu wersji beta iOS 15. Po prostu przewiń w dół, aby wybrać ten, który wykonałeś przed instalacją iOS 15.

Gorące artykuły