Jak korzystać z tłumaczenia Siri w iOS 15/14/13/12/11

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iOS 11 > Jak korzystać z tłumaczenia Siri w iOS 15/14/13/12/11

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021 r.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na publiczne wydanie nowego iOS 15. Zostanie on uruchomiony w połowie września. Jest rewolucyjny w zmianach, jakie wnosi do Twojego urządzenia. Jednym z ulepszeń, które bez wątpienia zainteresują wszystkich, jest tłumaczenie Siri. Jeśli podoba Ci się zdolność Tłumacza Google do tłumaczenia słów i fraz na różne języki, spodoba ci się ta nowa funkcja iOS. Liczba języków, na które możesz tłumaczyć, może nie być tak duża, jak Tłumacz Google, ale personalizacja funkcji Siri jest zdecydowanie warta obejrzenia. Oznacza to, że w przeszłości, gdy prosiłeś Siri o przetłumaczenie frazy lub słowa, po prostu podawała ci odpowiednie linki do dotknięcia i przeczytania.

Jeśli zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać tę funkcję, ten artykuł będzie Twoim przewodnikiem po świecie tłumaczeń Siri. Po prostu czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z funkcji tłumaczenia Siri.

Porozmawiaj z Siri, aby przetłumaczyć

Zanim zaczniemy, upewnij się, że Siri jest ustawiony tak, aby używać angielskiego jako języka domyślnego, ponieważ tłumaczenia mogą działać tylko z angielskiego na obsługiwany język.

Wykonaj te proste czynności, aby przetłumaczyć słowo lub frazę za pomocą funkcji Tłumacz Siri.

Krok 1: Po prostu powiedz „Hej Siri” lub naciśnij i przytrzymaj przycisk Home, aby podnieść Siri.

Krok 2: Zapytaj Siri coś w stylu „Jak mówisz pięknie po chińsku” lub w dowolnym innym języku.

Krok 3: Siri następnie przetłumaczy żądane słowo lub frazę jako tekst i dźwięk, które możesz przeczytać i odpowiedzieć, jak chcesz.

jak korzystać z tłumaczenia Siri

Wpisz do Siri, aby przetłumaczyć

Możesz także wpisać, o co chcesz zapytać Siri, nową funkcję, która powinna jeszcze bardziej ułatwić pytanie Siri, o co chcesz. Po włączeniu Siri przez naciśnięcie przycisku Home wyświetla klawiaturę na iPhonie, na której możesz wpisać coś do Siri. Przed rozpoczęciem może być konieczne włączenie opcji „Wpisz do Siri”. Oto kroki, aby pisać na Siri, aby przetłumaczyć teksty:

Krok 1: Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Dostępność i włącz opcję Wpisz na Siri.

Wpisz do Siri, aby przetłumaczyć teksty

Krok 2: Długo naciśnij przycisk Home, aż zobaczysz ekran Siri. Zobaczysz również klawiaturę. Wpisz tekst, który Siri ma przetłumaczyć.

Wpisz na Siri

W przeciwieństwie do wielu usług tłumaczeniowych, w tym Tłumacza Google, funkcja tłumaczenia Siri, o ile została przetestowana, jest w stanie przetłumaczyć nawet najbardziej losowe frazy z dużą dokładnością. Jest to zatem przydatne, gdy jesteś turystą w kraju, w którym nie rozumiesz języka. Jedynym problemem związanym z tą funkcją jest to, że obsługuje ona bardzo niewiele języków. Mamy nadzieję, że Apple doda więcej w przyszłości.

Wskazówki

Siri mówi po angielsku, niemiecku, holendersku, szwedzku, włosku, mandaryńsku, chińsku, rosyjsku i wielu innych. Odwiedź witrynę Apple, aby uzyskać aktualna lista. Jeśli spróbujesz przetłumaczyć na inny nieobsługiwany język, Siri po prostu poinformuje Cię, że tłumaczenie nie mogło zostać ukończone, podając obsługiwane języki.

Mamy nadzieję, że do tej niesamowitej funkcji zostanie dodanych więcej języków, zanim system iOS 15 zostanie publicznie udostępniony jesienią tego roku.

Gorące artykuły