Jak obniżyć wersję iOS 15 do 14 bez komputera?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iOS 12 > Jak obniżyć wersję iOS 15 do 14 bez komputera?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021 r.

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Apple – iOS 15 zostanie wkrótce wydana i będzie zawierać wiele nowych funkcji, takich jak powiadomienia grupowe, nowa funkcja cyfrowego zdrowia i inne funkcje, które sprawiają, że ta nowa wersja systemu operacyjnego jest imponująca.

Jednak chociaż warto zainstalować tę wersję systemu iOS, może ona zawierać sporo błędów i wad, takich jak niemożność połączenia się z App Store lub nie włączanie osobistego hotspotu.

Z tego rodzaju powodów niektórzy użytkownicy iOS mogą chcieć usunąć zaktualizowany iOS ze swojego urządzenia. Na szczęście Apple pozwala downgrade z nowej wersji iOS do starszej wersji.

W tym poście omówimy przewodnik krok po kroku, zwłaszcza jak obniżyć wersję iOS 15 do iOS 14 bez komputera.

Czy możesz obniżyć wersję iOS 15 do 14 bez komputera?

Jeśli myślisz o obniżeniu wersji iOS z iOS 15 do iOS 14 bez użycia komputera, musimy Cię o tym poinformować to niemożliwe.

Niezależnie od tego, czy używasz iTunes, czy innego oprogramowania, musisz przeprowadzić proces obniżania wersji iOS na komputerze.

Jeśli ktoś powie ci, że może pomóc ci przejść na starszą wersję iOS bez komputera, nie jest z tobą szczery. Nie zostawiaj przy nich swojego urządzenia, ponieważ Twoje dane mogą nie być z nimi bezpieczne.

Co zrobić przed obniżeniem wersji iOS 15?

  1. Powinieneś upewnić się, że wszystkie dane na iPhonie lub iPadzie mają kopię zapasową, ponieważ zmiana wersji z iOS 15 na iOS 14 spowoduje usunięcie danych z urządzenia. Pomoże to odzyskać utracone dane w przypadku, gdy zmiana wersji nie powiedzie się.
  2. Zazwyczaj Apple przestaje podpisywać poprzednie wersje iOS po wydaniu iOS 15, więc oznacza to, że możesz nie mieć dużo czasu na przejście z iOS 15 na iOS 14.

Przejście z iOS15 na iOS 14 przez iTunes (może spowodować utratę danych)

Krok 1: Wyłącz „Znajdź mój”

Zazwyczaj każda operacja przywracania na urządzeniach z systemem iOS obejmuje wyłączenie funkcji „Znajdź mój” lub „Znajdź mój iPhone”, chociaż możesz to zrobić po wyczyszczeniu wszystkich danych na urządzeniu, ponieważ pojawi się monit, aby to zrobić. Bardziej sensowne jest tylko wyłączenie tej funkcji, aby później uniknąć problemów.

Możesz wyłączyć „Znajdź mój iPhone”, otwierając aplikację ustawień i dotykając nazwy swojego urządzenia. Następnie przewiń w dół, aby dotknąć „Znajdź mój” i wyłącz go. Aby wyłączyć tę funkcję, musisz wprowadzić hasło Apple ID.

wyłącz znajdź mój iPhone

Krok 2. Pobierz plik IPSW na swój iPhone

Wyszukaj w Internecie iOS 14.6 Plik IPSW dla twojego modelu iPhone'a. Pamiętaj, że pliki są duże, więc przygotuj się na chwilę. Jeśli pobierzesz pliki na MacBooka, znajdziesz je w folderze „Pobierz”.

Krok 3. Przejście na starszą wersję za pomocą iTunes

Po pobraniu odpowiedniego pliku IPSW dla swojego modelu iPhone'a podłącz iPhone'a do komputera. Pamiętaj, że ustaliliśmy niemożność obniżenia wersji bez komputera.

Po podłączeniu telefonu do komputera komputer powinien automatycznie uruchomić iTunes. Jeśli tak się nie stanie, odblokuj telefon i pozwól mu zaufać komputerowi. Jeśli iTunes wyświetli monit o zainstalowanie aktualizacji umożliwiającej podłączenie urządzenia z najnowszą wersją iOS, zainstaluj aktualizację.

Po pomyślnym połączeniu telefonu z iTunes ikona telefonu powinna znajdować się tuż obok menu rozwijanego multimediów. Kliknij ikonę i przejdź do „Podsumowania”. Następnie kliknij „Przywróć kopię zapasową” i zainstaluj pobrany właśnie pakiet oprogramowania układowego. Po zakończeniu procesu przywracania Twój iPhone powróci do iOS 14 lub starszych wersji.

przywróć iPhone'a z iTunes

Zmień iOS 15 na 14 bez iTunes (bez utraty danych)

Jeśli masz trudności z przejściem z iOS 15 na iOS 14, skutecznym narzędziem, którego możesz użyć, jest aFoneSoft Fixppo.

Narzędzie jest proste w użyciu, niezawodne i ma historię 100% sukcesu.

Z aFoneSoft Narzędzie do odzyskiwania systemu iOS Fixppo, będziesz mógł naprawić wszystkie problemy z iOS, które wystąpiły na iPhonie, iPadzie, iPodzie touch, a także pozwala na obniżenie wersji iOS do starszych wersji.

Sprawdź poniższe kroki, aby z łatwością przejść z iOS 15 na iOS 14 lub starszą wersję iOS.

Wypróbuj za darmo

Krok 1: Pobierz najnowszą wersję aFoneSoft Napraw i zainstaluj. Po uruchomieniu oprogramowania wybierz „Tryb standardowy”. Użyj kabla błyskawicy, aby utworzyć połączenie między komputerem a urządzeniem iOS.

wybierz tryb standardowy

Krok 2: Następnie kliknij „Start”, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU, aby narzędzie mogło automatycznie wykryć urządzenie.

przełącz iPhone'a w tryb dfu lub odzyskiwania

Krok 3: Gdy Fixppo wykryje twoje urządzenie, dostarczy różne wersje oprogramowania układowego i możesz wybrać tę kompatybilną z twoim urządzeniem. Jeśli nie widzisz tej dla iOS 14 automatycznie, możesz kliknąć menu rozwijane, w którym wybierzesz odpowiednią niższą wersję. Kiedy go znajdziesz, kliknij „Pobierz”.

pobierz firmare

Krok 4: Po pobraniu oprogramowania, kliknij „Rozpocznij, aby naprawić”, a program zweryfikuje oprogramowanie i zainstaluje niższą wersję iOS na telefonie.

obniżenie wersji z ios 15 na ios 14

Wnioski

Pamiętaj, że obniżenie wersji urządzenia z iOS 15 do 14 wymaga komputera we wszystkich metodach. Jeśli chcesz przejść przez ten proces bez utraty danych, aFoneSoft Fixppo będzie najlepszym wyborem. Pobierz oprogramowanie już dziś na komputerze z systemem Windows lub MacBook.

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły