iOS 15/14/13/12 Powiadomienie grupowe Nie działa? Sprawdź rozwiązania tutaj

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iOS 12 > iOS 15/14/13/12 Powiadomienie grupowe Nie działa? Sprawdź rozwiązania tutaj

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2021 r.

Aplikacja Powiadomienia grupowe zapewnia bardziej zorganizowany system otrzymywania alertów i powiadomień na telefon. Wystarczy jedno kliknięcie, aby odczytać i usunąć powiadomienia z określonej aplikacji z ekranu. Powiadomienia grupowe działają w prosty sposób. Gdy powiadomienie grupowe nie jest włączone, otrzymasz rozproszone i niezorganizowane powiadomienia na ekranie swojego iPhone'a i musisz przejrzeć wszystkie powiadomienia, aby znaleźć alert dla konkretnej aplikacji. Po włączeniu powiadomień grupowych otrzymujesz wszystkie alerty dla określonej aplikacji razem i wystarczy kliknąć aplikację, aby wyświetlić wszystkie powiadomienia.

Czasami włączysz powiadomienia grupowe na swoim urządzeniu, ale zauważysz, że powiadomienie grupowe iOS 12 nie działa. W tym artykule informujemy o wielu metodach naprawiania niedziałających powiadomień grupowych w systemie iOS 12. Również jak korzystać z powiadomień grupowych na iPhonie, aby uporządkować ekran.

1. Jak grupować powiadomienia według aplikacji na iPhonie w iOS 12?

To prosty i szybki sposób na ustawienie powiadomień grupowych na Twoim iPhonie. Wystarczy wykonać następujące kroki:

Krok 1: Na iPhonie przejdź do Ustawień.

Krok 2: Kliknij kartę Powiadomienie.

Krok 3: Z listy dostępnych aplikacji kliknij aplikację, na którą chcesz otrzymywać powiadomienia grupowe.

Krok 4: Następnie kliknij zakładkę Grupowanie powiadomień.

Krok 5: Następnie wybierz kartę Według aplikacji. Wszystkie alerty i powiadomienia, które otrzymujesz, będą teraz grupowane jako jedna, zgodnie z konkretną aplikacją.

grupowe-powiadomienia-według-aplikacji

Jeśli chcesz umieścić powiadomienia grupowe w innych aplikacjach, musisz powtórzyć tę procedurę dla każdej aplikacji z osobna. Możesz również wyłączyć powiadomienia grupowe według aplikacji, jeśli nie potrzebujesz ich już używać.

2. Szybkie przewodniki, aby naprawić niedziałające powiadomienia grupowe

Istnieje kilka łatwych i szybkich sposobów na naprawienie niektórych usterek za pomocą powiadomień grupowych. Oto kilka z tych sposobów, aby naprawić niedziałające powiadomienie grupowe w systemie iOS 12.

Wyłącz i włącz przycisk Zezwalaj na powiadomienia.

Krok 1: Przejdź do Ustawień urządzenia i kliknij kartę Powiadomienia.

Krok 2: Wybierz aplikację, która będzie otrzymywać powiadomienia grupowe.

Krok 3: Następnie kliknij Zezwalaj na powiadomienia.

Powiadomienia-zezwól

Musisz zmienić powiadomienia grupowe na automatyczne.

Krok 1: Przejdź do ustawień urządzenia i kliknij Powiadomienia.

Krok 2: Wybierz aplikację, do której chcesz otrzymywać powiadomienia grupowe.

Krok 3: Następnie kliknij zakładkę Powiadomienia grupowe.

Krok 4: Na koniec kliknij zakładkę Automatycznie.

ustaw-powiadomienia-grupy-na-automatyczne

Ustaw powiadomienia grupowe tak, aby pojawiały się na zablokowanym ekranie urządzenia jako banery i w centrum powiadomień.

Krok 1: W ustawieniach urządzenia kliknij kartę Powiadomienia.

Krok 2: Wybierz konkretną aplikację dla powiadomień grupowych.

Krok 3: Kliknij kartę Alerty, a następnie zaznacz alerty, które chcesz wyświetlić na ekranie blokady telefonu iPhone.

3. Nie wszystkie aplikacje obsługują grupowanie w samej aplikacji?

Niektóre aplikacje nie obsługują grupowania w aplikacji, więc nawet jeśli ustawisz grupowanie powiadomień na automatyczne, wszystkie powiadomienia będą domyślnie umieszczane w jednym stosie. Aby powiadomienia grupowe działały w aplikacjach innych firm, musisz je aktywować na swoim telefonie. Innym sposobem jest zażądanie tej funkcji od programisty aplikacji, jeśli okaże się, że Twoja ulubiona aplikacja nie ma tej funkcji.

4. Napraw powiadomienie grupowe, które nie działa z profesjonalnym narzędziem

aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS to aplikacja naprawcza, która naprawia poważne i mniej poważne problemy domowe w urządzeniach z systemem iOS i jego wersjach, aby mogły być ponownie przydatne. Takich jak iPhone utknął na czarnym lub białym ekranie śmierci, pętli rozruchowej, awarii przywracania, nie chce się włączyć, usuwa hasła ekranu blokady itp. Ponadto ta aplikacja jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami z systemem iOS i jego wersjami oraz iPhone X, 8, 8 plus.

Wypróbuj za darmo

wybierz tryb standardowy

5. Jak wyłączyć powiadomienia grupowe?

Są ludzie, którzy lubią stary sposób robienia rzeczy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią widzieć każde powiadomienie bez ich grupowania, musisz wyłączyć powiadomienia grupy na swoim iPhonie. Ta metoda może zająć dużo czasu. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby wyłączyć powiadomienia grupowe na iPhonie:

Krok 1: Przejdź do Ustawień urządzenia i kliknij kartę Powiadomienia.

Krok 2: Wybierz aplikację, która otrzymywała powiadomienia grupowe.

Krok 3: Wyłącz zakładkę powiadomień grupowych.

Krok 4: Powtórz ten proces we wszystkich aplikacjach, dla których nie chcesz otrzymywać powiadomień grupowych.

Niestety, powiadomienie grupowe w iOS 15/14/13/12 jest domyślnie ustawione automatycznie i nie można go włączać i wyłączać we wszystkich aplikacjach.

Jeśli chcesz, aby znalezienie konkretnego alertu i powiadomienia dla określonej aplikacji było łatwiejsze i mniej czasochłonne, zamiast filtrowania wszystkich powiadomień i alertów wysyłanych na iPhone'a, powinieneś rozważyć aktywację lub zainstalowanie powiadomienia grupowego na Twoim iPhonie. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu. Powiadomienie grupowe to dobra funkcja firmy Apple, która pomaga w uporządkowaniu ekranu. Możesz otrzymywać wszystkie powiadomienia z określonej aplikacji w jednym stosie, co ułatwia dostęp i przeglądanie wszystkich alertów tej konkretnej aplikacji.

Dzięki technologii wszystkiego, od czasu do czasu będziesz doświadczać kilku usterek z tą funkcją. Czasami zauważysz, że powiadomienie grupowe iOS 15/14/13/12 nie działa na twoim urządzeniu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka metod, których możesz użyć, aby rozwiązać te usterki. Dzięki powyższym informacjom możesz lepiej wiedzieć, co zrobić, gdy powiadomienie grupowe iOS 15/14/13/12 nie działa na Twoim iPhonie.

Gorące artykuły