Aktualizacja iPhone'a do iOS 15/14/13 Zablokowana instalacja, jak to naprawić?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iOS 12 > Aktualizacja iPhone'a do iOS 15/14/13 Zablokowana instalacja, jak to naprawić?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2021 r.

Pytanie
Próbowałem zaktualizować iPhone'a do iOS 15/14/13, ale instalacja nie kończy się nawet po wielu godzinach oczekiwania. Instalacja zaczyna się dobrze, ale kończy się, gdy prawie się kończy. Powtórzyłem ten proces kilka razy, ale to samo się dzieje. Moje Wi-Fi jest dość silne, więc nie sądzę, że jest to problem z siecią. Jak rozwiązać problem z zablokowaną instalacją aktualizacji iPhone'a?

Nowy iOS jest z nami! Instalacja tej aktualizacji wymaga tylko kilku kroków. Zwykle powinno to być łatwe i szybkie. Jednak rzeczy idą źle. Jeśli instalacja systemu iOS 15/14/13 nie powiedzie się, musisz wiedzieć, jak rozwiązać ten problem. W tym artykule dowiesz się, jak naprawić zablokowanie instalacji aktualizacji iOS 15/14/13.

Dlaczego aktualizacja iPhone'a iOS 15/14/13 utknęła podczas instalacji?

Wiele przyczyn mogło spowodować, że instalacja systemu iOS 15/14/13 nie została zakończona, w tym problem z siecią, brak wystarczającej ilości miejsca na urządzeniu, iPhone nie może połączyć się z serwerem aktualizacji lub pobieranie aktualizacji zajmuje dużo czasu ukończyć. Zobacz poniżej, jak możesz rozwiązać te problemy.

iOS 15/14/13 utknął podczas instalacji

Way 1 - Aktualizacja do iOS 15/14/13 za pomocą prostego kliknięcia

Jeśli nie możesz zaktualizować swojego iPhone'a do iOS 15/14/13, powinieneś rozważyć skorzystanie z usług wyspecjalizowanego programu do odzyskiwania innej firmy. Jednym z takich rozwiązań jest aFoneSoft Fixppo. Program jest przeznaczony do rozwiązywania wszystkich rodzajów błędów instalacji iOS i innych problemów, z którymi mogą się zmierzyć użytkownicy, takich jak iPhone zablokował aktualizację iOS, czarny ekran lub utknął w trybie odzyskiwania.

Program jest dostępny w trzech trybach – Tryb standardowy, Tryb zaawansowany, Wyjdź z trybu odzyskiwania, każdy przydatny w zależności od powagi problemu. Powinieneś najpierw wypróbować tryb standardowy, a jeśli to nie zadziała, uaktualnij do trybu zaawansowanego.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Wykonaj te proste kroki, aby zaktualizować iPhone'a do iOS 15/14/13 przez aFoneSoft Fixppo przy użyciu trybu standardowego. Nie ma ryzyka utraty danych:

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Możesz przełączyć iPhone'a w tryb odzyskiwania, również jeśli tryb DFU nie działa na twoim iPhonie.

firmware do pobrania

skończyłem naprawiać urządzenie

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Way 2 - Oczyść więcej miejsca na iPhonie dla aktualizacji iOS 15/14/13

Jeśli Twój iPhone nie ma wystarczającej ilości miejsca, oznacza to po prostu, że będzie mało miejsca na zainstalowanie aktualizacji iOS 15/14/13. Z tego powodu aktualizacja iOS 15/14/13 może utknąć podczas instalacji.

Ogólnie rzecz biorąc, Twój iPhone będzie próbował automatycznie zrobić więcej miejsca przed rozpoczęciem instalacji iOS 15/14/13. Usunie dane aplikacji, które będzie mógł pobrać później, i nie usunie żadnych Twoich danych osobowych. Ale jeśli Twój iPhone nadal nie ma wystarczającej ilości miejsca, możesz zrobić miejsce, usuwając zawartość, której nie potrzebujesz. Możesz to zrobić, wykonując te proste kroki:

zarządzać pamięcią iPhone'a

Sposób 3 - Upewnij się, że połączenie internetowe zaktualizuje iOS 15/14/13

Aby pomyślnie pobrać i zainstalować aktualizację iOS 15/14/13, potrzebne jest połączenie internetowe. Przed przystąpieniem do aktualizacji poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że ustawienia sieciowe są prawidłowe. Upewnij się, że połączenie danych jest włączone, a urządzenie jest połączone z silną siecią Wi-Fi.

Ponieważ czas potrzebny na pobranie i zainstalowanie aktualizacji zależy od szybkości sieci, unikaj pobierania innych treści przy użyciu tej samej sieci Wi-Fi.

Upewnij się, że sieć Wi-Fi

Sposób 4 - Spróbuj ponownie, aby uzyskać dostęp do serwera aktualizacji

Jeśli zdarzy Ci się otrzymać komunikat o błędzie podczas instalacji aktualizacji iOS 15/14/13, że Twój iPhone jest „Nie można zweryfikować aktualizacji” lub „Nie można sprawdzić aktualizacji”, oznacza to, że Twoje urządzenie nie może połączyć się z serwerem Apple. Aby to naprawić, spróbuj ponownie zaktualizować iPhone'a.

Jeśli nadal widzisz ten sam problem, spróbuj wykonać aktualizację iOS 15/14/13 w innej sieci. Jeśli napotkasz ten sam problem, nawet po próbie aktualizacji w różnych sieciach, przeczytaj sposób 4 usuń aktualizację i pobierz ponownie.

Nie można sprawdzić aktualizacji

Way 5 - Pobierz ponownie aktualizację iOS 15/14/13

Jeśli aktualizacja iOS utknęła podczas instalacji, nawet po wypróbowaniu wyżej wymienionych poprawek, spróbuj ponownie pobrać i zainstalować aktualizację. Wykonaj następujące kroki, aby się do tego zabrać:

zaktualizuj iOS

Way 6 - Pobierz aktualizację iOS 15/14/13 za pomocą iTunes

Jeśli wszystkie powyższe metody nie powiodą się pomyślnie zainstalować aktualizację iOS 15/14/13, możesz spróbować zaktualizować za pomocą iTunes. Wykonaj następujące kroki, aby przejść do tego procesu:

zaktualizuj ios na iTunes

Ten proces powinien zaktualizować Twoje urządzenie do najnowszej wersji iOS 15/14/13. Przed użyciem tej metody upewnij się, że: utworzyłeś kopię zapasową danych na iPhonie w przypadku utraty danych.

Wnioski

W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do naprawy błędów aktualizacji iOS 15/14/13, w tym aktualizacji iPhone'a iOS, zablokowania instalacji. Wszystkie te metody są sprawdzone i skuteczne. Jeśli nie chcesz przechodzić przez wiele kłopotów, sugerujemy użycie aFoneSoft Fixppo, ponieważ rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka.

Gorące artykuły