iPhone 11/11 Pro/12/12 Pro/13 przegrzewa się w iOS 13/14/15, oto poprawki

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iOS 13 > iPhone 11/11 Pro/12/12 Pro/13 przegrzewa się w iOS 13/14/15, oto poprawki

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2021 r.

Ostatnio wiele donosiło, że ich nowo kupiony iPhone 11 się przegrzewa. Czasami iPhone wydawał się nieco cieplejszy niż powinien, a innym razem tył iPhone'a był tak gorący, że wydawało się, że może poparzyć rękę. Tak czy inaczej, jeśli masz gorącego iPhone'a, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym miejscu wyjaśnimy, dlaczego Twój iPhone się nagrzewa, i przedstawimy dokładny przewodnik, jak naprawić problem nagrzewania się nowego iPhone'a 11/11 Pro/12/12 Pro/12/12 Pro w systemie iOS 13/14/15. Teraz postępuj zgodnie z instrukcją i na pewno Twój gorący iPhone zostanie schłodzony.

Część 1: Dlaczego iPhone 11/11 Pro/12/12 Pro robi się gorący?

Jeśli Twój iPhone 11/12 często się nagrzewa, oznacza to, że coś jest nie tak. Zwykle istnieją 4 możliwe przyczyny sklasyfikowane jako zewnętrzne i wewnętrzne.

Przyczyny zewnętrzne:

Przyczyny wewnętrzne:

Część 2: Rozwiązania do naprawy iPhone'a 11/11 Pro/12/12 Pro przegrzewają się?

Po dowiedzeniu się, dlaczego iPhone 11/11 Pro/12/12 Pro się przegrzewa, przejdźmy teraz do rozwiązań, jak to naprawić. Poniżej znajdują się niektóre rozwiązania, które mogą pomóc:

Sposób 1: Zatrzymaj ładowanie

Jeśli zauważysz, że iPhone się przegrzewa podczas ładowania, natychmiast go zatrzymaj. Następnie sprawdź, co się stanie, gdy przestaniesz ładować. Jeśli problem zniknie, po prostu sprawdź kabel USB i adapter. Może nie są oryginalne.

Sposób 2: Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a

Jeśli Twój telefon robi się niesamowicie gorący, wymuszone ponowne uruchomienie może pomóc odświeżyć i ochłodzić. Naciśnij i zwolnij kolejno przycisk zwiększania głośności, a następnie przycisk zmniejszania głośności, przytrzymując przycisk boczny, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a 11

Sposób 3: Wyłącz odświeżanie aplikacji w tle

Wyłączenie aplikacji działających w tle odciąża system, a tym samym go ochładza. Przejdź do Idź do Ustawienia > Ogólne > Aplikacja w tle i włącz to. Możesz wybrać, które aplikacje działające w tle chcesz wyłączyć.

wyłącz aplikacje działające w tle

Sposób 4: Wyłącz Bluetooth i Airdrop

Gdy Bluetooth i Airdrop są włączone, twój procesor pozostanie aktywny, a tym samym będzie się obciążał, a tym samym wytworzył więcej ciepła. W związku z tym może to być przyczyną problemu z przegrzewaniem iPhone'a 11/11 Pro/12/12 Pro.

Aby je wyłączyć, przesuń palcem w dół z prawego górnego końca ekranu. Wyłącz oba, po prostu dotykając ich ikon.

wyłącz Bluetooth

Sposób 5: Użyj trybu niskiego poziomu baterii

Jeśli Twoje nowe urządzenie z systemem iOS 15/14/13 nagrzewa się, a bateria również się wyczerpuje, ale nie możesz go od razu naładować, spróbuj skorzystać z trybu niskiego zużycia energii. W ten sposób urządzenie zużyje mniej energii, a co za tym idzie, będzie wytwarzać mniej ciepła. Będzie to kosztem zmniejszonej wydajności urządzenia. Aby włączyć tryb niskiego zużycia energii, po prostu przejdź do Ustawienia > Bateria > Tryb niskiego zużycia energii. Na koniec przesuń pasek, aby włączyć ten tryb.

aktywować niski poziom baterii

Sposób 6: Wyłącz usługi lokalizacyjne, gdy ich nie używasz

Usługi lokalizacyjne często powodują, że procesor pracuje intensywniej i tym samym staje się przyczyną przegrzania. Najczęściej wiele aplikacji wymaga do działania usług lokalizacyjnych. Jednak nie zawsze potrzebujesz ich przez cały czas. Gdy nie potrzebujesz, po prostu wyłącz tę funkcję, aby odciążyć procesor. Aby wyłączyć tę usługę, przejdź do Ustawienia> Prywatność> Usługi lokalizacyjne. Zaznacz obok aplikacji i ustaw usługi lokalizacyjne na „Nigdy” lub „Podczas korzystania z aplikacji” w zależności od potrzeb.

usługi lokalizacyjne

Sposób 7: Automatycznie zatrzymaj połączenie Wi-Fi

Wiadomo, że Wi-Fi pobiera dużo energii z urządzenia, co powoduje jego przegrzanie. Jeśli włączysz Wi-Fi, aby automatycznie wykrywać dostępne sieci, bateria zostanie rozładowana. Wyłączenie wyszukiwania Wi-Fi jest łatwe, przejdź do Ustawień, a następnie wybierz Wi-Fi i wyłącz przełącznik.

Sposób 8: Usuń duże aplikacje

Duże aplikacje zawsze obciążają procesor, ponieważ zajmują zbyt dużo czasu. To zdecydowanie przyczynia się do nagrzewania się systemu. Prostym sposobem na naprawienie tego jest całkowite pozbycie się ich. Możesz zobaczyć, które aplikacje zużywają dużo energii i powodują problem z przegrzewaniem iPhone'a, przechodząc do Ustawienia > Bateria. W ten sposób możesz ocenić rodzaj aplikacji, które należy całkowicie usunąć z urządzenia.

aktywować niski poziom baterii

Sposób 9: Zresetuj wszystkie ustawienia - Utrata danych

Resetowanie wszystkich ustawień systemowych raz po raz okazało się przydatne, aby naprawić problem szybkiego nagrzewania iPhone'a 11. Możliwe, że ustawienie zostało wykonane przypadkowo, ale nie można go namierzyć. Tak więc zresetowanie wszystkiego po prostu przywraca ustawienia do pierwotnego stanu. Aby to zrobić, po prostu przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj wszystkie ustawienia. Ustawienia Twojego urządzenia zostaną teraz wprowadzone do ustawień domyślnych.

Zresetuj wszystkie ustawienia

Way 10: Napraw system iOS, aby naprawić iPhone'a 11/11 Pro/12/12 Pro nagrzewanie się szybko - 100% pracy i brak utraty danych

Wszystkie powyższe metody nie działają dla Ciebie, więc problem z przegrzewaniem się telefonu może być związany z systemem operacyjnym. W takim przypadku musisz naprawić system operacyjny swojego iPhone'a. Aby to wszystko naprawić bez utraty danych, niezbędna jest odpowiednia aplikacja. Możesz użyć aFoneSoft Fixppo i załatwiaj sprawy. aFoneSoft Fixppo to potężna aplikacja, która pomaga łatwo i skutecznie rozwiązywać różne problemy z systemem iOS. Działa cały czas. Poniżej znajdują się bardziej wyróżniające się jego cechy.

Poniżej przedstawiamy, jak z niego korzystać krok po kroku. Aby rozpocząć, pobierz i zainstaluj aFoneSoft Fixppo na twoim komputerze.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1. Uruchom Fixppo na swoim komputerze. Powinieneś zobaczyć trzy opcje w głównym interfejsie, a mianowicie tryb standardowy, tryb odzyskiwania wyjścia / wejścia i tryb zaawansowany. Wybierz „Tryb standardowy”, ponieważ w ten sposób nie stracisz swoich danych. Następnie podłącz urządzenie iPhone do komputera i upewnij się, że zostało wykryte.

tryb standardowy

Krok 2. Program automatycznie wykryje model Twojego urządzenia i wyświetli dostępną listę oprogramowania do rozwiązać problemy z urządzeniem. Wybierz żądane oprogramowanie i naciśnij przycisk „Pobierz”. Po pełnym pobraniu program automatycznie sprawdzi pakiet oprogramowania układowego i wyodrębni oprogramowanie, zanim faktycznie je naprawi.

tryb standardowy

Krok 3. Sprawdź oprogramowanie układowe i informacje o urządzeniu, a następnie kliknij „Start”, jeśli wszystko jest w porządku. Program automatycznie rozpocznie naprawianie. Nie używaj urządzenia ani nie odłączaj go, gdy proces naprawy jest włączony.

tryb standardowy

Wnioski

Tutaj wymieniamy 10 metod naprawienia problemu z iPhone'em 11/11 Pro/12/12 Pro, nie ma potrzeby próbować, gdy masz najlepsze rozwiązanie. aFoneSoft Fixppo jest dobrze przetestowany i jest wysoko oceniany. Pobierz go i pozbądź się gorącego problemu z iPhone'em 13 wśród szeregu innych problemów z iOS. Ponadto wszystkie powyższe metody można zastosować, aby naprawić problem przegrzania iPada Air / mini 5/4/3/2 i iPhone'a 12/11/XS / XR / X/8 po aktualizacji do iOS 15/14/13.

Gorące artykuły