[Aktualizacja 2021] Jak wyczyścić „Inne” w iOS 13

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > [Aktualizacja 2021] Jak wyczyścić „Inne” w iOS 13

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

W przeciwieństwie do Androida, urządzenia iOS nie są przystosowane do dodawania dodatkowej pamięci (np. z kartą SD). Oznacza to, że większość użytkowników iOS musi od czasu do czasu zwolnić miejsce, aby móc zapisać więcej treści i jak najlepiej wykorzystać swoje urządzenia. Jednak wielu użytkowników zauważa „inne” pliki, które wypełniają ich pamięć w iOS 13, ale nie wiedzą, jak je usunąć.

Co to jest „Inne” w iOS 13?

Być może już zgadłeś, że ta kategoria jest używana dla plików, które nie należą do kategorii dokumentów, filmów, zdjęć i innych popularnych typów plików. Bez nadmiernego komplikowania naszego wyjaśnienia, „Inna” pamięć masowa to głównie pliki systemowe. Mogą to być ustawienia iOS, które definiujesz, dane przeglądarki w pamięci podręcznej i pliki aktualizacji iOS – ale istnieje wiele różnych typów plików, które są uważane za inne.

Jak wyczyścić „Inne” w iOS 13

Jedno kliknięcie, aby wyczyścić „Inne” w iOS 13

Po zobaczeniu, że niepotrzebne pliki, których Twój iPhone nie potrzebuje, zużywają dużo miejsca, możesz użyć aFoneSoft Umate Pro je usunąć.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

To tylko kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę aFoneSoft Umate Pro, a jeśli użyjesz go na własnym iPhonie, zobaczysz, jak naprawdę jest potężny.

Kroki, aby wyczyścić „Inne” w iOS 13

Zdecydowałeś, że chcesz dać aFoneSoft Umate Pro spróbować? Fantastycznie, wykonaj te kroki, a szybko usuniesz niepotrzebne pliki z iOS 13.

Krok #1 - Otwórz aFoneSoft Umate Pro i podłącz urządzenie z systemem iOS za pomocą kabla błyskawicy.

Krok #2 - Z menu paska bocznego wybierz „Zwolnij miejsce jednym kliknięciem”. Kiedy będziesz gotowy, aby rozpocząć, kliknij „Szybkie skanowanie”.

qkliknij szybkie skanowanie

Krok #3 - To skanowanie powinno zająć tylko kilka minut, a po jego zakończeniu przejrzyj wyniki. Zostaną wyświetlone różne typy plików. Kliknij „Wyczyść” obok dowolnego typu plików, które chcesz usunąć i wyczyścić z urządzenia. Naszą radą byłoby wyczyszczenie „Niepotrzebnych plików”, „Plików tymczasowych” i „Dużych plików”, ponieważ są to zazwyczaj najwięksi złodzieje pamięci masowej.

kliknij czyste, aby zwolnić miejsce

Za pomocą dosłownie jednego kliknięcia możesz zoptymalizować pamięć urządzenia, a co ważniejsze, wydajność urządzenia znacznie się poprawi.

Inne cechy aFoneSoft Umate Pro

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Koniecznie sprawdź aFoneSoft Umate Pro i wypróbuj bezpłatną wersję próbną – przekonasz się, że jest niezwykle przydatna!

Wyczyść dane witryny Safari na iOS 13

Przydatne może być również wyczyszczenie danych przeglądania aplikacji Safari. Wszystko co musisz zrobić to:

 1. Otwórz aplikację „Ustawienia”.
 2. Przesuń w dół i dotknij „Safari”.
 3. Stuknij w „Wyczyść historię i dane witryny”.

czysta-historia-i-danych-stron-safari

Ustaw „Zachowaj wiadomości” na 30 dni

Wielu użytkowników iPhone'a lubi zachować swoje wiadomości tekstowe na zawsze. Może to być świetne ze względów sentymentalnych, ale ma również wpływ na twoje przechowywanie.

 1. Otwórz „Ustawienia” i dotknij „Wiadomości”.
 2. Wybierz ustawienie „Zachowaj wiadomości”,
 3. Wybierz „30 dni” zamiast „Na zawsze”.

zachować-wiadomości

Reset fabryczny

Przywrócenie ustawień fabrycznych może być przydatne do poprawy wydajności i pamięci urządzenia z systemem iOS. Usuwa podstawowe pliki, które nie są przydatne i mogą znacznie przyspieszyć urządzenie.

 1. Przejdź do „Ustawienia > Ogólne”.
 2. Następnie dotknij „Resetuj> Resetuj całą zawartość i ustawienia”.
 3. Sprawdź, czy chcesz zresetować iPhone'a i pozwól urządzeniu zająć się resztą.

usuń-całą-zawartość-i-ustawienia-iphone

Jak sprawdzić „inne” w iOS 13

Sprawdzenie innej pamięci w systemie iOS 13 daje szansę na zoptymalizowanie wydajności i pamięci iPhone'a. Nieznane dla większości, w rzeczywistości dość łatwo jest sprawdzić tę pamięć w zależności od tego, czy chcesz to zrobić za pomocą ustawień iOS lub iTunes.

Sprawdź Inne na iOS

 1. Odblokuj iPhone'a i otwórz aplikację „Ustawienia”.
 2. Wybierz „Ogólne> Pamięć iPhone'a”.
 3. Pojawi się szczegółowy podział Twojego miejsca do przechowywania. W górnej części tego menu szara sekcja paska to „Inne” dane.

pamięć-system-iphone

Sprawdź Inne w iTunes

 1. Uruchom iTunes i podłącz urządzenie iPhone/iOS.
 2. Kliknij ikonę urządzenia u góry interfejsu i wybierz „Podsumowanie” z paska bocznego.
 3. Poczekaj, aż urządzenie z iOS się zsynchronizuje. U dołu iTunes najedź kursorem na „Dokumenty i dane”, aby zobaczyć, ile jest dostępnej pamięci „Inne”.

pamięć iphone inne

Korzystając z jednego z tych krótkich przewodników, zobaczysz, ile pamięci urządzenia jest wypełniane przez „Inne” dane.

Podsumowując

Zarządzanie danymi urządzenia z systemem iOS nie musi być stresujące i przy pomocy aFoneSoft Umate Pro (i nasze wskazówki), możesz z łatwością wyczyścić inne miejsce na iOS 13. Pamięć iPhone'a jest cenna, więc jeśli masz jakieś dane, które nie są potrzebne, pozbądź się ich.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły