3 przydatne sposoby na wyczyszczenie historii wyszukiwania na iPhonie

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > 3 przydatne sposoby na wyczyszczenie historii wyszukiwania na iPhonie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2021 r.

Gdy użytkownicy wyszukują zapytania w wyszukiwarkach, te wyszukiwane hasła są przechowywane na urządzeniu za pośrednictwem używanej przeglądarki. Istnieje szereg scenariuszy, które gwarantują użytkownikom usunięcie historii wyszukiwania na iPhonie. Należą do nich: brak chęci, aby ludzie wiedzieli o twoich działaniach online, kiedy uzyskałeś dostęp do poufnych informacji lub stron i masz dzieci, które od czasu do czasu używają twojego urządzenia, oraz kiedy chcesz podarować lub sprzedać swoje urządzenie, a po prostu tego nie robisz chcesz, aby Twoje prywatne informacje zostały wykorzystane w niewłaściwy sposób.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania iPhone'a

1 Przeglądaj w trybie prywatnym w Safari

Jednym z najlepszych sposobów na usunięcie lub lepsze umieszczenie, uniknięcie konieczności usuwania historii wyszukiwania na iPhonie, jest przeglądanie w trybie prywatnym w Safari lub w takim trybie w innych używanych przeglądarkach.

Aby użyć prywatnej karty lub okna w Safari podczas przeglądania, dotknij ikony, która wygląda jak dwa płaskie arkusze nakładające się na siebie, tak jakbyś chciał otworzyć nową kartę. Dotknij przycisku "Prywatne" w lewym dolnym rogu ekranu i dotknij "Gotowe", aby rozpocząć przeglądanie w nowym prywatnym oknie.

usuń historię wyszukiwania iphone


2 Usuń ręcznie historię wyszukiwania iPhone'a

Masz dwie możliwości wyczyszczenia historii wyszukiwania i ogólnej historii przeglądania. Albo z samego Safari, albo za pomocą aplikacji „Ustawienia”. Zalecamy korzystanie z aplikacji „Ustawienia”, ponieważ jest ona bardziej przejrzysta i usunie również dane z plików cookie, a także wszelkie dane autouzupełniania, które mogą istnieć.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> przewiń, aż znajdziesz ikonę Safari i dotknij> wybierz „Wyczyść historię i dane witryny”> potwierdź usunięcie z wyświetlonego monitu.


3 Trwale usuń historię wyszukiwania iPhone'a, aby uniknąć wycieku prywatności

Chociaż opcje omówione powyżej usuną dane widoczne na iPhonie, Twoje dane nie są jeszcze bezpieczne. aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac z drugiej strony ma potężną technologię usuwania danych, która usuwa wszystkie dane na zawsze, dzięki czemu usuniętych plików nie można odzyskać za pomocą żadnego narzędzia do odzyskiwania danych.

aFoneSoft Umate Pro (wersja Windows)      aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac

Musisz więc być pewien, że naprawdę chcesz usunąć ten plik w pierwszej kolejności. W tym celu można użyć trybów „Usuń dane prywatne” i „Usuń usunięte pliki”, ponieważ dane, które zostały wyczyszczone w przeszłości, nadal można odzyskać. Aby trwale usunąć historię wyszukiwania na iPhonie, wykonaj następujące czynności:

Krok 1: Pobierz aFoneSoft Umate Pro do komputera, uruchom pobrany plik i kliknij „Zainstaluj”, a następnie podłącz do niego iPhone'a.

podłącz iPhone'a

Krok 2: Wybierz kartę „Wymaż usunięte pliki”, aby najpierw usunąć pliki, które zostały wcześniej usunięte, a następnie usunąć pliki prywatne.

skanuj iphone

Krok 3: Kliknij „Skanuj”, aby wyświetlić podgląd i wybrać pliki, które chcesz trwale usunąć.

wyczyść historię wyszukiwania iphone

Krok 4: Kliknij „Wymaż teraz”, aby trwale usunąć dane z urządzenia.


Pięć rzeczy, z którymi możesz zrobić aFoneSoft Umate Pro

1. Usuń niepotrzebne i tymczasowe pliki za darmo

Ten proces ma na celu pomóc użytkownikom zwolnić miejsce i przyspieszyć urządzenia z systemem iOS. Pliki tymczasowe i niepotrzebne są jednym z głównych powodów, dla których iPhone staje się wolniejszy. Dlatego konieczne jest regularne ich usuwanie. „Zwolnij miejsce jednym kliknięciem” to tryb, który wybierzesz do przeprowadzenia tej optymalizacji.

2. Zwolnij miejsce jednym kliknięciem, aby rozwiązać problemy z pamięcią masową

Nie wiesz, jak stworzyć więcej miejsca na nowe gry, filmy i aplikacje? Wiem, jak to może być, zwłaszcza w przypadku stałej polityki przechowywania iPhone'ów. Ten tryb pomaga użytkownikom zoptymalizować pamięć. Opcje podrzędne w tym trybie obejmują kompresowanie zdjęć bez utraty ich jakości do ułamka ich oryginalnego rozmiaru, zarządzanie aplikacjami i zarządzanie dużymi plikami.

wyczyść historię wyszukiwania iphone

3. Usuń wszystkie dane

Dzięki tej opcji wszystkie dane i pliki na urządzeniu są trwale usuwane bez możliwości odzyskania. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy chcą sprzedać swoje urządzenie, podarować je lub zwrócić jako własność firmy. Po skorzystaniu z tego trybu masz pewność, że wszystkie Twoje dane nie trafią w niepowołane ręce.

4. Wymaż usunięte pliki

Od czasu do czasu nasza interakcja z iPhonem oznacza, że ​​musimy usuwać pliki; niektóre bardziej prywatne niż inne. Co się dzieje w przypadku, gdy pliki będą widoczne dla innej osoby? Cóż, ten tryb jest przeznaczony do takich scenariuszy. Jeśli w przeszłości usunąłeś pliki i chcesz mieć pewność, że pliki zostaną usunięte na stałe, użyj tego trybu. Możesz wyświetlić podgląd tych plików i przystąpić do usunięcia wybranych plików lub usunięcia wszystkich.

5. Usuń prywatne dane

Pliki prywatne są tak nazywane, ponieważ zawsze powinny pozostać prywatne. Należą do nich dane bankowe, pamięć podręczna safari, historia online, historia wyszukiwania i inne formy danych prywatnych. W tym trybie możesz przeskanować urządzenie w poszukiwaniu wszystkich istniejących plików prywatnych. Tryb umożliwia również podgląd plików i wybór plików, które chcesz trwale usunąć. Ta opcja powoduje również usunięcie plików bez możliwości ich odzyskania. Twoja prywatność pozostaje prywatna dzięki temu narzędziu.

Gorące artykuły