[Naprawiono] Resetowanie iPhone'a Usunąć wszystko? -Obsługiwane iOS 15

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > [Naprawiono] Resetowanie iPhone'a Usunąć wszystko? -Obsługiwane iOS 15

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 1 września 2021 r.

Pytanie
„Czy zresetowanie iPhone'a usuwa wszystko? Co się stanie, gdy zresetuję iPhone'a?”

Myślę, że potwierdzasz, że usunięcie całej zawartości i ustawień na iPhonie usunie wszystko lub nie. Tak, to będzie. Ta funkcja iPhone'a może usunąć wszystkie dane osobiste i ustawienia z urządzenia. Cztery lepsze zrozumienie, tutaj dowiemy się, co jest resetowane i jakie dane można usunąć, resetując iPhone'a.

Część 1. Czy resetowanie iPhone'a usuwa wszystko?

Co się stanie po zresetowaniu iPhone'a? Resetowanie iPhone'a można wykonać bezpośrednio w urządzeniu. Podobnie jak w przypadku funkcji „Wymaż całą zawartość i ustawienia na iPhonie”, możesz pożegnać się ze swoimi notatkami, kontaktami, połączeniami telefonicznymi, wiadomościami, zdjęciami, aplikacjami i wszelkimi innymi danymi osobistymi przechowywanymi na iPhonie. Tak więc zresetowanie iPhone'a spowoduje usunięcie wszystkiego na twoim urządzeniu. Dlatego najmądrzejszą rzeczą do zrobienia jest utworzenie kopii zapasowej w iTunes lub iCloud przed zresetowaniem wszystkiego. Zobaczmy teraz indywidualnie, jak reset wpływa na iPhone'a.

usuń całą zawartość i ustawienia na iPhonie

1. Czy resetowanie iPhone'a usuwa dane osobowe?

Tak, to będzie. Zwykle po całkowitym zresetowaniu wszystkie dane i aplikacje zostają usunięte. Resetowanie powoduje, że telefon powraca do swoich pierwotnych ustawień, tak jakby był nowy. Tak więc wszystkie Twoje dane osobowe mogą zostać usunięte, jeśli zresetujesz iPhone'a.

2. Czy resetowanie iPhone'a usuwa oprogramowanie fabryczne?

Resetowanie nie powoduje usunięcia oprogramowania iOS ostatnio zainstalowanego na iPhonie. Tak więc podczas resetowania iPhone zachowuje najnowszą zaktualizowaną wersję iOS. Aplikacji standardowych nie można usunąć nawet po zresetowaniu. Resetowanie usuwa tylko rekordy w fabrycznie zainstalowanych aplikacjach, takich jak telefon, aparat, kalendarz, poczta itp.

3. Czy resetowanie iPhone'a usuwa Jailbreak?

Tak. Oznacza to, że musisz ponownie wykonać jailbreak, jeśli chcesz używać takiego iPhone'a. iPhone posiadający jailbreak może instalować aplikacje poza App Store.

4. Czy resetowanie iPhone'a usuwa kopie zapasowe?

Nie, nie ma. Kopie zapasowe są przechowywane online i będziesz mógł je pobrać z konta iTunes, gdy ponownie zaczniesz używać iPhone'a. Zawsze zaleca się tworzenie kopii zapasowych, nie tylko w przypadku resetowania iPhone'a, ale także w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Część 2. Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a bezpośrednio z ustawień?

Do tej pory wiesz już, co to jest reset iPhone'a. Możesz się zastanawiać, jak w razie potrzeby zresetować iPhone'a do ustawień domyślnych. Istnieje oficjalny sposób, aby to zrobić w prosty sposób, możesz przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a bezpośrednio z ustawień. Wystarczy wykonać czynności wymienione poniżej.

kroki, jak zresetować iPhone'a w ustawieniach

Uwagi

Teraz wiesz, co się dzieje po zresetowaniu iPhone'a. Jednak resetowanie sprawia, że ​​dane osobowe stają się niewidoczne na iPhonie. Nadal można je odzyskać za pomocą niektórych narzędzi do odzyskiwania. Jeśli jesteście facetami, którzy bardzo martwią się o prywatny problem, resetowanie nie jest dla was wystarczająco bezpieczne. Bezpieczniejsze rozwiązanie, które może obiecać 0 szans na odzyskanie, nawet przy użyciu najnowszych narzędzi do odzyskiwania, zostanie omówione dalej część 4.

Część 3. Jakie są różne resety na iPhonie?

W sumie jest 6 funkcji resetowania. Oprócz wspomnianej powyżej funkcji przywracania ustawień fabrycznych iPhone'a, istnieje 5 innych funkcji, które powinieneś znać. Oto szczegółowe informacje dla Ciebie.

1. Zresetuj wszystkie ustawienia

Czy zresetowanie wszystkich ustawień usuwa wszystko? Nie, nie będzie. Zresetuje wszystkie ustawienia, ale zachowa Twoje dane osobowe. Utracisz wszystkie ustawienia Wi-Fi, Bluetooth i inne ustawienia sieciowe, ustawienia ekranu, takie jak tryb ciemny i jasność, ustawienia dźwięku, układ ekranu głównego, ustawienia systemowe i tak dalej. Twoje dane osobowe, takie jak pliki, konta e-mail, zdjęcia itp. nie zostaną naruszone. Jeśli masz pytanie typu „Jak zresetować iPhone'a bez utraty wszystkiego?”, pomoże Ci funkcja Resetuj wszystkie ustawienia.

2. Zrestartować ustawienia sieci

Tak jak wskazuje nazwa, spowoduje to usunięcie wszystkich ustawień sieciowych urządzenia, takich jak Wi-Fi, VPN, Bluetooth i odpowiednie hasła. Będziesz musiał wprowadzić je ponownie.

3. Zresetuj słownik klawiatury

Utracisz wszystkie zachowania związane z pisaniem lub sugerowanie słów, a także wszystkie skróty, które stworzyłeś przez lata.

4. Zresetuj układ ekranu głównego

Te funkcje umożliwiają ustawienie wszystkich aplikacji w domyślnym formacie. Wszystkie foldery utworzone na ekranie głównym zostaną usunięte, ale nie oznacza to, że wszystkie aplikacje zostaną odinstalowane.

5. Zresetuj lokalizację i prywatność

Jest to ważna funkcja umożliwiająca przechowywanie prywatnych informacji. Wszystkie ustawienia oparte na lokalizacji i prywatności zostaną usunięte po użyciu tej funkcji.

zresetuj lokalizacje i prywatność na iPhonie

Część 4. Jak całkowicie zresetować iPhone'a przed sprzedażą (obsługiwany iOS 15)

Jak wspomniano powyżej, resetowanie nie jest wystarczająco bezpieczne, ponieważ resetowanie nie nadpisze danych osobowych. Jeśli chcesz trwale zresetować iPhone'a, bez szans na odzyskanie, najlepszym rozwiązaniem jest użycie gumki do iPhone'a, która nie jest powiązana z Apple. Jednym z najlepszych jest aFoneSoft Gumka do danych Umate Pro iPhone kompatybilny z Windows i Mac. Jest to bardzo potrzebne, gdy musisz oddać telefon, odsprzedać go lub przekazać, co oznacza, że ​​Twoje dane osobowe będą dostępne dla innych. Uwaga: Jeśli chcesz tylko zresetować prywatne i osobiste dane, ale nie całą zawartość iPhone'a, to Umate Pro jest również najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

aFoneSoft Gumka danych Umate Pro do iPhone'a

Gumka danych Umate Pro iphone

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Całkowicie wymaż wszystko na iPhonie i uczyń go nowym.
  • Zeskanuj prywatne dane znajdujące się na Twoim iPhonie i trwale je usuń.
  • Możesz dostosować tryb resetowania za pomocą Umate Pro, na przykład znaleźć wcześniej usunięte pliki i trwale je usunąć.
  • Znajdź i trwale usuń fragmenty aplikacji innych firm, w tym Snapchat, WhatsApp, WeChat, Youtube itp.
  • Posprzątaj aż 30+ niepotrzebne pliki lub pliki tymczasowe, w tym pliki cookie, pamięci podręczne, uszkodzone pliki itp.
  • W pełni kompatybilny z iOS 15 i otrzymuj wiele pozytywnych recenzji od macworld.co.uk, Makeuseof.com, Cultofmac.com itd.

Wypróbuj za darmo

aFoneSoft Umate Pro iPhone Data Eraser, z zaawansowaną technologią nadpisywania, może obiecać trwałe usunięcie dowolnego pliku iOS. Dlatego może nadrobić niedostatek resetowania. Nawet przy użyciu najnowszych narzędzi do odzyskiwania danych usuniętych przez to oprogramowanie nie można odzyskać. Jest to konieczne zwłaszcza, gdy zamierzasz sprzedać iPhone'a lub chcesz zatrzeć wszelkie ślady. Co więcej, możesz wybrać tryb resetowania iPhone'a zgodnie z potrzebami.

Oto 3 kroki, aby trwale zresetować iPhone'a przed sprzedażą

Z aFoneSoft Umate Pro, wystarczą tylko 3 kroki, aby trwale wymazać iPhone'a.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj oprogramowanie na swoim komputerze. Podłącz do niego swojego iPhone'a.

główny interfejs umate pro

Krok 2: Iść do Usunąć wszystkie dane tab i kliknij wymazać przycisk. Jeśli chcesz tylko zresetować usunięte lub prywatne dane, możesz wybrać inny tryb w lewym panelu.

wybierz funkcję Wymaż wszystkie dane programu Umate pro

Krok 3: Rodzaj "usunąć”do pola, aby potwierdzić i nacisnąć Usuń teraz przycisk, aby rozpocząć.

potwierdź, aby usunąć wszystkie dane na iphone

Podsumowując, zresetowanie iPhone'a usunie wszystko, a jeśli chcesz zresetować iPhone'a do ustawień fabrycznych i usunąć wszystkie dane osobowe, Umate Pro może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli martwisz się, że zresetowanie iPhone'a usunie wszystko, ale chcesz zachować określone dane, Umate Pro może również pomóc w selektywnym usuwaniu danych.

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły