4 sposoby na usunięcie danych iPhone'a bez przywracania

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > 4 sposoby na usunięcie danych iPhone'a bez przywracania

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Ilekroć pojawia się myśl o całkowitym wyczyszczeniu iPhone'a, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest pełne przywrócenie ustawień fabrycznych. Jednak czy kiedykolwiek pomyślałeś o innych sposobach usunięcia danych iPhone'a bez przywracania?

Przede wszystkim, jeśli chcesz po prostu usunąć określone typy plików, zachowując ustawienia telefonu bez zmian, przywracanie ustawień fabrycznych nie jest opcją.

Jedną z wad przywracania iPhone'a jest to, że nie masz kontroli nad tym, co chcesz usunąć, stracisz ulubione utwory iPhone'a, znaczące zdjęcia i inne ważne dane. Prawdopodobnie utracisz również swoje ustawienia, co może spowodować zamieszanie w późniejszym czasie podczas korzystania z niektórych funkcji.

Jak usunąć dane iPhone'a bez przywracania?

Metoda 1: Trwale usuń dane iPhone'a bez przywracania

Jak więc wymazać selektywnie dane iPhone'a bez używania ustawienia przywracania? Trwałe usuwanie danych iPhone'a można wykonać bez konieczności całkowitego przywracania telefonu. W rzeczywistości robienie tego jest raczej preferowane ze względu na dodatkową kontrolę, jaką uzyskujesz, gdy samodzielnie usuwasz rzeczy.

Prostą odpowiedzią na to pytanie jest użycie aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac – najlepsze rozwiązanie do usuwania danych dla Twojego iPhone'a. aFoneSoft Umate Pro może skutecznie wymazać Twoje dane, dzięki czemu są w 100% nie do odzyskania. Zapewnia to bezpieczeństwo i ochronę na najwyższym poziomie.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Poniżej znajdują się kroki, które możesz wykonać, aby usunąć dane iPhone'a bez przywracania.
Krok 1: Uruchomić aFoneSoft Umate Pro i podłącz urządzenie do komputera.
Krok 2: Kliknij "Usuń prywatne dane”, podgląd i wybierz pliki do usunięcia, a następnie kliknij „Usuń teraz".
Krok 3: Wpisz "usunąć”, aby potwierdzić i kliknij „Usuń teraz".
usuń dane iPhone'a bez przywracania

To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Istnieje wiele innych rzeczy, z którymi możesz zrobić aFoneSoft Umate Pro.

wymazać dane iPhone'a bez przywracania


Metoda 2: Ręcznie usuń iTems jeden po drugim

Innym sposobem na usunięcie wszystkiego jest zrobienie tego ręcznie. Jednak wszyscy wiemy, jak bardzo czasochłonne i żmudne może być takie zadanie. Co więcej, istnieją pliki, których po prostu nie można usunąć ręcznie z powodu pewnych ograniczeń.
Ponadto pliki, które usuwasz jako takie, można odzyskać za pomocą różnych programów do odzyskiwania danych. W związku z tym stanowi zagrożenie bezpieczeństwa.

usuń dane iPhone'a

Metoda 3: Przywracanie ustawień fabrycznych iPhone'a

Jeśli w końcu nadal wolisz przywracać iPhone'a, opcja przywrócenia ustawień fabrycznych jest jedynym sposobem.

Aby przywrócić ustawienia fabryczne, musisz przejść do Ustawienia -> Ogólne -> Resetuj i dotknij „Wymaż całą zawartość i ustawienia".

Wszystkie Twoje dane zostaną usunięte, a ustawienia przywrócone.

przywróć ustawienia fabryczne iphone

Metoda 4: Zdalne usuwanie iPhone'a za pomocą iCloud

Możesz także zdalnie usunąć iPhone'a przez iCloud. Oznacza to, że nie musisz podłączać telefonu do komputera.

Aby to zrobić, musisz przejść do iCloud.com i przejść do opcji „Znajdź mój telefon”. Kliknij „Wszystkie urządzenia”, a następnie wybierz swoje urządzenie. Możesz stamtąd usunąć swoje dane.

icloud wymazuje iPhone'a

Wnioski

Rzeczywiście istnieje wiele metod usuwania danych z iPhone'a bez przywracania. W końcu usuwanie danych może być bardzo ważne, ponieważ przechowywane informacje mogą być nadużywane przez inne osoby.

Ponadto usunięcie danych może znacznie poprawić wydajność iPhone'a. Niepotrzebne pliki mogą spowolnić działanie systemu i zająć dużo miejsca.

Kasowanie danych staje się również konieczne, gdy planujesz sprzedać swój telefon na nowy. W takich sytuacjach niezwykle ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie Twoje dane zostały usunięte i są całkowicie nie do odzyskania.

Dlatego konieczne jest trwałe usunięcie. Oznacza to, że samo ręczne usuwanie danych nie wystarczy. Jak wspomniano wcześniej, aplikacje takie jak aFoneSoft Umate Pro trwale usuwa dane, aby w żaden sposób nie można ich było odzyskać.

Gwarantuje to, że jesteś odpowiednio chroniony przed wszelkiego rodzaju kradzieżą informacji.

Gorące artykuły