Jak usunąć niechciane / bezużyteczne dane z mojego iPhone'a?

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Jak usunąć niechciane / bezużyteczne dane z mojego iPhone'a?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Jest to wiek danych i każdy, w większości przypadków, ma niewielką lub żadną kontrolę nad ilością danych, które trafiają do ich urządzenia mobilnego. W przypadku użytkownika iPhone'a dane mogą się szybko nawarstwiać. Oczywiście większość danych na iPhonie jest wstępnie ustawiona, ale niektóre inne to te, które zapisałeś do późniejszego wykorzystania. Gdy miejsce w pamięci iPhone'a jest pełne, a urządzenie zaczyna się wyczerpywać, jak mogę usunąć dane z mojego iPhone'a?

Możesz także chcieć przechowywać nowe informacje i odkryć, że nowe lepiej zastępują niektóre dane. Właśnie wtedy powinieneś rozważyć usunięcie danych z iPhone'a.

Jak usunąć dane z iPhone'a

1 Darmowy sposób na usuwanie ukrytych plików śmieci

Niepotrzebne pliki, takie jak pamięć podręczna aplikacji, pliki cookie, dzienniki awarii i tym podobne, mogą gromadzić się w nocy na Twoim iPhonie. Odpowiadają za powolne działanie iPhone'a. Nadal zastanawiasz się, jak usunąć dane z mojego iPhone'a? Przede wszystkim musisz usunąć wszystkie te śmieci. Możesz użyć normalnej metody; jednak nie usunie tych ukrytych. aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac może usuwać śmieci, pliki cookie, pamięci podręczne i inne ZA DARMO.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

jak usunąć dane z mojego iPhone'a?

Korzystanie z Umate Pro jest wysoce zalecane do usuwania danych z iPhone'a, ponieważ Twój Aplikacja na iPhone'a "Dokument i dane" zostanie wyczyszczony. Również „inna” pamięć iTunes zostanie wyczyszczona.

2 Jak tymczasowo usunąć dane z mojego iPhone'a?

Usuwanie danych z iPhone'a można wykonać na kilka sposobów, ale najczęściej stosowana jest metoda ręczna. Ręczne usuwanie danych z iPhone'a nie jest nauką rakietową i możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności.

  1. Na iPhonie kliknij Ustawienia.
  2. Znajdź iCloud.
  3. Kliknij Przechowywanie i kopia zapasowa.
  4. W menu kliknij Zarządzaj pamięcią.
  5. Sprawdź w Dokumenty i dane oraz w każdej aplikacji.
  6. W lewym górnym rogu kliknij Edytuj.
  7. Na koniec kliknij Usuń wszystko, aby usunąć wszystkie dokumenty.

Powyższe kroki mogą pomóc w usunięciu danych iPhone'a, a także aplikacji, plików tekstowych i multimedialnych. Jednak ten proces nie może trwale usunąć danych z iPhone'a.

Dlaczego to jest takie? Cóż, po pierwsze, usunięcie danych za pomocą powyższych kroków nie może pomóc w wykryciu wszystkich danych, które chcesz usunąć, i może się okazać, że Twoje urządzenie nadal jest zatkane śmieciami. Nawet jeśli uda Ci się usunąć niektóre dane, można je łatwo odzyskać. Istnieją narzędzia do odzyskiwania, które mogą przywrócić wszystkie niechciane dane i mogą być potężnym narzędziem w rękach pozbawionej skrupułów osoby, która chce uzyskać dostęp do twoich prywatnych informacji.

3 Jak trwale usunąć dane z mojego iPhone'a?

Fakt, że powyższe czynności ręczne nie mogą trwale usunąć połączeń danych iPhone'a w celu użycia potężnego oprogramowania do wykonania zadania. Jedynym niezawodnym oprogramowaniem, którego możesz użyć, które zapewni, że nie tylko te dane zostaną usunięte, ale także trwale je usunie, to: aFoneSoft Umate Pro.

Umate Pro słynie z możliwości skutecznego i trwałego usuwania danych z iPhone'a. Nikt nie chce zostać przyłapany na nieświadomości przez intruzów ani nie chce, aby ktokolwiek miał dostęp do prywatnych danych. Dlatego ważne jest, aby używać oprogramowania, które uniemożliwia komukolwiek pobieranie ważnych informacji, które nie są przeznaczone dla osób trzecich.

Postępuj zgodnie z tymi systematycznymi przewodnikami krokowymi, aby trwale usunąć dane z iPhone'a.

Krok 1: Uruchom Umate Pro po pobraniu i zainstalowaniu go, a następnie podłącz urządzenie z systemem iOS za pomocą kabla.

Krok 2: Wybierz tryb wymazywania z dostępnych opcji, a następnie przeskanuj urządzenie z systemem iOS, aby uzyskać pełną analizę danych.

Wymaż iPhone'a

Krok 3: Kliknij przycisk „Usuń teraz”, aby usunąć dane z iPhone'a / iPada / iPoda Touch.

usuń dane z mojego iPhone'a

Istnieją różne tryby usuwania, z których można wybrać, aby trwale usunąć określone informacje lub dane.

1. Usuń usunięty plik

A co z tymi już usuniętymi plikami? Mogłeś pomyśleć, że całkowicie je usunąłeś i że nikt nie może uzyskać dostępu do niektórych danych, które były bardzo wrażliwe. Niestety, możesz się mylić. Czemu? Cóż, jeśli wpiszesz w pasku wyszukiwania narzędzia do odzyskiwania, znajdziesz ich wiele. Te narzędzia mogą być używane do przywracania lub odzyskiwania usuniętych plików. Jeśli Twoje urządzenie dostanie się w niepożądaną rękę, natychmiast zostaniesz narażony. Twoja prywatność może zostać włamana za pomocą dowolnego z tych narzędzi do odzyskiwania.

Teraz najlepsze, co możesz zrobić, to użyć Umate Pro, potężnego narzędzia, aby bezboleśnie i trwale pozbyć się usuniętych plików. Umate Pro kasuje usunięte pliki bez szans na odzyskanie.

2. Wymaż iPhone'a WhatsApp i inne dane prywatne

Inne obszary, które wymagają Twojej uwagi, to WhatsApp i niektóre miejsca, w których przechowywane są Twoje prywatne dane. Konieczne jest użycie Umate Pro, aby je usunąć i zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do prywatnych danych. Jeśli chcesz usunąć zwykłą metodą, możesz zaszkodzić swojej prywatności. Dlatego Umate Pro to narzędzie, które z pewnością powinieneś mieć dla własnej korzyści.

Gorące artykuły