Jak sprawdzić, czy iPhone jest odblokowany, czy nie? - Sprawdź tutaj!

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Jak sprawdzić, czy iPhone jest odblokowany, czy nie? - Sprawdź tutaj!

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 22 lipca 2021 r.

Przed zakupem sprawdź, czy iPhone, który zamierzasz kupić, jest zablokowany przez operatora. Jeśli nie sprawdzisz przed zakupem nowego lub używanego iPhone'a, możesz być sfrustrowany i irytujący, zwłaszcza gdy polityka zwrotów sprzedawcy nie jest korzystna. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie „Skąd mam wiedzieć, czy mój iPhone jest zablokowany czy odblokowany?”. Dodaliśmy również wskazówki, które musisz wiedzieć o telefonach zablokowanych przez operatora.

Skąd mam wiedzieć, czy mój iPhone jest zablokowany czy odblokowany?

#1. Sprawdź, czy Twój iPhone jest odblokowany w Ustawieniach

Ta metoda jest jedną z najstarszych metod sprawdzania, czy iPhone jest odblokowany, ale nadal jest bardzo wydajna z każdą wersją iOS. Oto kroki, które należy podjąć.

Krok 1: Uruchom iPhone'a ”Ustawienia".

Krok 2: Kliknij "Komórkowy".

Krok 3: Znajdź opcję oznaczoną „Sieć komórkowa danych„. Jeśli możesz znaleźć tę opcję, Twój iPhone jest odblokowany, ale jeśli nie, Twój iPhone jest zablokowany przez operatora.

Sieć komórkowa danych

#2. Sprawdź, czy Twój iPhone jest odblokowany przy użyciu karty SIM innego operatora

Zakładam, że wiesz, co to jest karta SIM operatora? Następnie ta metoda polega na zastąpieniu oryginalnej karty SIM operatora iPhone'a kartą SIM innego operatora komórkowego. Jeśli powiadomienie z podpisem „Karta SIM nie jest obsługiwana„ lub inne żądanie jest wysyłane z aplikacji telefonu, na przykład „Kod aktywacyjny"Lub"Kod odblokowania karty SIM”, oznacza to, że telefon iPhone jest zablokowany przez operatora.

Oto kroki, aby sprawdzić, czy Twój iPhone jest odblokowany za pomocą karty SIM innego operatora:

Krok 1: Wyłącz iPhone'a za pomocą przycisku zasilania.

Krok 2: Zlokalizuj i otwórz gniazdo karty SIM za pomocą narzędzia do wyjmowania karty SIM lub małego spinacza do papieru. Gniazdo SIM znajduje się przy obudowie iPhone'a, a gniazdo SIM można otworzyć, wciskając narzędzie do wyjmowania karty SIM w mały otwór w tacce SIM.

Krok 3: Ostrożnie wyciągnij tackę SIM, gdy wyskoczy, i wymień kartę SIM na kartę SIM innego operatora komórkowego.

Karta SIM przewoźnika

Krok 4: Włóż tacę z powrotem i włącz iPhone'a. Jeśli Twój iPhone zażąda kodu, wprowadź kod lub użyj czujnika dotykowego, aby przekazać.

Krok 5: Kliknij swoją aplikację na iPhone'a. Jeśli prosi o „Kod odblokowania karty SIM" lub "Kod aktywacyjny” lub wystąpi błąd przed otwarciem aplikacji, oznacza to, że Twój iPhone jest zablokowany przez operatora.

Możesz również zapoznać się z tym filmem, aby uzyskać więcej informacji:

YouTube Video

#3. Sprawdź, czy Twój iPhone jest odblokowany za pomocą iTunes, przywracając

Innym sposobem sprawdzenia stanu odblokowania iPhone'a jest po prostu przywrócenie ustawień fabrycznych i przywrócenie przez iTunes. Można to zrobić, podłączając urządzenie do komputera. Powinieneś zobaczyć znajomy ”Gratulacje, iPhone jest odblokowany” na ekranie. Jeśli tak się stanie, po prostu wiedz, że iPhone został odblokowany.

Gratulacje. Twój iPhone został odblokowany

Ten komunikat jest zwykle wyświetlany przez AT&T, jeśli korzystasz z ich bezpłatnych metod odblokowania po zakończeniu umowy. To samo dotyczy sytuacji, gdy poprosiłeś o odblokowanie karty SIM u dostawców sieci, takich jak Verizon lub Sprint, gdy nadal masz umowę.

#4. Sprawdź, czy Twój iPhone jest odblokowany, skorzystaj z usługi online

Ta metoda jest długa i wymaga użycia strony rejestracji IMEI Info, aby sprawdzić, czy Twój iPhone jest odblokowany.

Krok 1: Odwiedzić Strona rejestracji IMEI Infoi utwórz konto.

utworzyć konto

Krok 2: Wprowadź wymagane informacje w określonych polach i kliknij „Zarejestruj mnie!"

Krok 3: Potwierdź swoją rejestrację, klikając link wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail. Spowoduje to przejście do strony głównej IMEI Info, na której wprowadzisz numer IMEI swojego iPhone'a.

Informacje o numerze IMEI

Krok 4: Aby znaleźć numer IMEI swojego iPhone'a, otwórz iPhone'a ”Ustawienia"I kliknij"Ogólne warunki > O nas” i przewiń w dół do sekcji IMEI – tam znajdziesz numer.

Krok 5: Wprowadź numer IMEI w polu podanym na stronie głównej IMEI Info.

Krok 6: Kliknij "nie jestem robotem > Czek > SIMLOCK I GWARANCJA > Sprawdź szczegóły telefonu Apple". Zobaczysz komunikat "odblokowane: fałszywe"Lub"odblokowane: prawda". Pierwsza oznacza, że ​​Twój iPhone jest zablokowany przez operatora, a druga oznacza, że ​​Twój iPhone jest odblokowany.

Co zrobić, jeśli iPhone jest zablokowany — odblokuj go teraz!

Jeśli spróbujesz wprowadzić nieprawidłowe hasło na iPhonie więcej niż dziesięć razy, zostanie on zablokowany z komunikatem „iPhone jest wyłączony, połącz się z iTunes„wyskakujące wielokrotnie. Istnieje kilka metod odblokowywania iPhone'a, gdy zostanie zablokowany. Jednak nie wszystkie metody działają skutecznie, tak jak twierdziły. Najłatwiejszą i najbezpieczniejszą metodą, o której użytkownicy mówią wysoko, jest użycie aFoneSoft LockWiper - profesjonalne oprogramowanie odblokowujące iPhone'a.

lockwiper odblokować hasło iphone

10,000,000 + Pliki do pobrania

Cechy aFoneSoft LockWiper

  • Odblokuj lub zresetuj telefon kilkoma kliknięciami.
  • Omiń a 4 cyfra, 6-cyfrowy kod dostępu, Touch ID oraz Face ID na Twoim urządzeniu.
  • Działa doskonale na zablokowanym, wyłączonym lub uszkodzonym ekranie iOS.
  • Z łatwością wyczyść wszystkie dane na wyłączonym iPhonie w procesie resetowania za pomocą kilku kliknięć.
  • Usuń Apple ID na iDevices bez hasła.

Wypróbuj za darmo

Odblokuj zablokowanego iPhone'a za pomocą aFoneSoft LockWiper

Poniżej znajduje się przewodnik dotyczący odblokowania blokady ekranu iPhone'a. Pamiętaj, że proces odblokowania wyczyści wszystkie dane urządzenia.

Krok 1: Zainstaluj i uruchom aFoneSoft LockWiper na twoim komputerze. Kliknij "Start".

usuń blokadę ekranu iPhone'a

Krok 2: Następnie możesz podłączyć urządzenie iOS do komputera.

podłącz urządzenie do komputera

Krok 3: Postępuj zgodnie z instrukcjami w interfejsie, aby umieścić iPhone'a w Tryb DFU. Potwierdź swój model urządzenia i kliknij „Pobierz" kontynuować.

pobierz pakiet oprogramowania układowego

Krok 4: Zweryfikuj pobrane oprogramowanie i nie zajmie Ci to zbyt długo. Po pomyślnym zweryfikowaniu pakietu oprogramowania układowego kliknij "Rozpocznij odblokowanie" na początek.

powodzenie weryfikacji

Krok 5: Poczekaj cierpliwie. Podaj "000000" aby dwukrotnie potwierdzić odblokowanie, a następnie kliknij "Odblokować". Po zakończeniu. Możesz zobaczyć interfejs jak poniżej.

Jak całkowicie zresetować używany iPhone po odblokowaniu?

Odblokowanie iPhone'a zablokowanego przez operatora powoduje konieczność całkowitego zresetowania używanego iPhone'a. Nie ma lepszego sposobu na całkowite zresetowanie iPhone'a niż aFoneSoft Gumka danych Umate Pro iPhone dla Win or Gumka danych iPhone'a dla komputerów Mac, najlepsza gumka do usuwania danych iPhone'a, zalecana przez wiele mediów, takich jak MacWorld, iPhonewKanadzie, ZAPLIKOWANOItp

Gumka danych Umate Pro iphone

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe funkcje gumki danych iOS

  • Wyczyść wiele rodzajów ukrytych niepotrzebnych plików za darmo.
  • Trwale usuń dane z iPhone'a, skasowane dane są w 100% nie do odzyskania, nawet FBI nie może ich odzyskać.
  • Umożliwia podgląd i selektywne usuwanie prawie wszystkich rodzajów danych iOS: wiadomości, kontaktów, historii połączeń, filmów, zdjęć, historii Internetu, kont itp.
  • Usuń również wcześniej usunięte pliki, które są niewidoczne, ale można je odzyskać za pomocą narzędzia do odzyskiwania.
  • Całkowicie wymazano wszystkie niechciane fragmenty aplikacji innych firm: WhatsApp, WeChat, Kik, Viber, SnapChat, FaceBook itp.

Wypróbuj za darmo

Kroki w użyciu aFoneSoft Umate Pro iPhone Data Eraser do resetowania iPhone'a:

Krok 1: Po pobraniu i zainstalowaniu podłącz iPhone'a do komputera PC/Mac aFoneSoft Umate Pro. Zaufaj swojemu komputerowi, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Krok 2: Kliknij "Usunąć wszystkie dane" po lewej stronie okna, a następnie kliknij "wymazaćPrzycisk ".

Usunąć wszystkie dane

Krok 3: Wybierz poziom bezpieczeństwa i wpisz „usunąć” w polu, aby potwierdzić.

wpisz usuń

Krok 4: Kliknij "Usuń teraz", aby rozpocząć usuwanie wszystkich danych z urządzenia. Poczekaj kilka sekund, aż proces wymazywania się zakończy.

Wskazówki, które musisz wiedzieć o telefonach z blokadą operatora

#Wskazówka 1. Co to znaczy, że telefon jest zablokowany przez operatora?

Operatorzy telekomunikacyjni zawierają umowy z producentami telefonów w celu opracowania specjalnego kodu oprogramowania, który uniemożliwia korzystanie z urządzenia w jakiejkolwiek innej sieci. Te blokady programowe można jednak odblokować za pomocą innego kodu oprogramowania do odblokowania urządzenia.

Operator iPhone'a zablokowany

Zablokowane w ten sposób urządzenia mobilne są kupowane przez użytkowników w ramach umowy, w trakcie której otrzymują rabat, a od użytkownika oczekuje się przestrzegania warunków umowy, która zwykle trwa dwa lata. W przypadku umów na iPhone'a umowa ta ułatwia operatorowi telefonii komórkowej odzyskanie inwestycji po zaoferowaniu użytkownikowi rabatu na urządzenie. Jeśli chcesz anulować umowę, zostaniesz obciążony opłatą za rozwiązanie umowy, która pokryje pozostałą wartość płatności.

Istnieją również oferty, w których iPhone'y są sprzedawane bez zniżek, ale są one zablokowane dla operatora. Jeśli chcesz kupić odblokowany telefon, musisz bezpośrednio poprosić o odblokowany telefon, aby uniknąć kosztownego błędu.

#Wskazówka 2. Jakie znaczenie ma odblokowywanie telefonów?

Odblokowane telefony mogą być używane z dowolnym operatorem lub siecią na całym świecie w paśmie GSM. Korzystanie z telefonów bez ograniczeń operatora daje swobodę wyboru preferowanego operatora i korzystania z jego karty SIM oraz usług komórkowych.

#Wskazówka 3. Jasno określ status odblokowania przed zakupem nowego lub używanego telefonu

Rynek używanych telefonów jest ogromny. Sprzedawane są po niższych cenach przez właścicieli, którzy chcą unowocześnić swoje urządzenia. Możesz kupić te iPhone'y / iPady i cieszyć się ich używaniem, ale muszą być odblokowane, w przeciwnym razie możesz napotkać trudności. Przed dokonaniem płatności poproś o IMEI. Dzięki IMEI możesz określić stan telefonu. Jeśli sprzedawca nie chce ujawnić numeru IMEI urządzenia, możesz chcieć kupić od innego sprzedawcy, aby uniknąć problemów po zakupie. Zawsze proś o dowód, aby upewnić się, że telefon jest odblokowany przed zakupem.

Wnioski

Z tego, co zostało omówione powyżej, powinieneś mieć wyobrażenie o przyczynie i skutkach użycia nośnika zablokowanego w telefonie. W tym artykule przedstawiono 4 skuteczne metody sprawdzania, czy Twój iPhone jest zablokowany przez operatora. Ponadto zalecane są dwa profesjonalne narzędzia: odblokować zablokowany telefon i całkowicie usuń wszystkie dane z używanego iPhone'a. Pobierz bezpłatną wersję próbną narzędzi, jeśli natkniesz się na wspomniany powyżej problem!

Gorące artykuły