Informacje o pojemności pamięci iPhone'a i sposobach jej obsługi

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Informacje o pojemności pamięci iPhone'a i sposobach jej obsługi

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 13 września 2021 r.

Trudno wyobrazić sobie świat bez iPhone'a. Jednak ten świat był rzeczywistością przed 2007 rokiem (zaledwie 9 lat temu). W 2007 roku na świecie pojawił się pierwszy iPhone. Na początku pojemność pamięci iPhone'a była oferowana w 4, 8 lub 16 GB. Wraz z wprowadzaniem na rynek nowych iPhone'ów pojemność pamięci masowej rosła. Na przykład 3GS oferował do 32 GB pamięci. Okazało się, że 4 GB będą bezużyteczne i zostały usunięte z listy opcji, zastąpione najnowszą pojemnością do 256 GB w iPhonie 7.

Sprawdź pojemność swojego iPhone'a

Metoda 1 Na samym iPhonie

Niezależnie od tego, czy sprawdzasz pojemność swojego iPhone'a 7, czy starszego modelu, takiego jak 6, 6s, 5 lub 5s, sprawdzenie z samego iPhone'a jest tak proste, jak 1, 2, 3. Wykonaj te proste kroki, aby zobaczyć, czy nie tylko Twój iPhone używał pojemności, ale ile pozostało Ci pojemności?

Wybierz Ustawienia> Ogólne> Pamięć i użycie iCloud> Zarządzaj pamięcią.

Zobaczysz, ile pojemności iPhone'a jest używane i łączną liczbę dostępnej pojemności. Poniżej znajduje się lista wszystkich aplikacji i danych w pamięci podręcznej, a także możesz zobaczyć, ile dokładnie miejsca zużywa każda z nich.

Metoda 2 Przez iTunes

Jeśli zdecydujesz się sprawdzić pojemność iPhone'a 7 (lub dowolną inną pojemność iPhone'a) w iTunes, możesz wykonać następujące kroki, aby określić te same dane, co powyżej:

  1. Najpierw otwórz iTunes na komputerze i podłącz lub zsynchronizuj iPhone'a.
  2. Wybierz swój iPhone w iTunes.

iPhone 7 pojemność

Zobaczysz pojemność pamięci iPhone'a 7 wskazaną przez podświetlony pasek, aby pokazać zajętą ​​pamięć. Baza jest podzielona w zależności od tego, która aplikacja lub typy aplikacji i danych zajmują określoną ilość miejsca. Następnie możesz najechać kursorem na obszar paska, aby zebrać dodatkowe informacje.


Wskazówki 3, aby zoptymalizować pojemność iPhone'a

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad pojemnością iPhone'a, pracujesz nad zwiększeniem pojemności iPhone'a 6, pojemności pamięci masowej iPhone'a 5 lub 5s, a nawet pojemności iPhone'a 4, istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować dane bez konieczności uaktualniania całego telefonu.

1 Przechowuj w iCloud

Jednym z pierwszych sposobów na zoptymalizowanie pojemności iPhone'a jest zarejestrowanie się w iCloud Drive, a następnie wykorzystanie go do pracy. iCloud Drive to najlepsze miejsce do przechowywania zdjęć i filmów, a jednocześnie zwalnia trochę miejsca na iPhonie.

Przejdź do Ustawienia> Zdjęcie i aparat i przełącz „Bibliotekę zdjęć iCloud” na pozycję włączoną. Sprawdź "Optymalizuj pamięć iPhone'a". Następnie zdjęcia i filmy w pełnej rozdzielczości są automatycznie zastępowane zoptymalizowanymi wersjami. Nie martw się. Wersje w pełnej rozdzielczości są przechowywane w iCloud.

biblioteka zdjęć icloud

2 Użyj pamięci flash USB

Skorzystaj z opcji zewnętrznej pamięci masowej. Pojemność iPhone'a jest ograniczona przez zakupiony telefon i nie można dodać karty pamięci. Nie oznacza to jednak, że nie możesz dodać opcji zewnętrznej pamięci masowej. Chociaż nie jest to tak pomocne jak chmura, istnieje kilka zewnętrznych dysków pamięci, które są przenośne i działają jako urządzenia typu dysk USB. Jest to idealne rozwiązanie dla upartych iPhone'ów 5 o pojemności 16 GB.

3 Zmniejsz piksele kamery

Chociaż większa liczba pikseli na zdjęciu lub filmie zapewnia lepsze wrażenia podczas oglądania, może to spowodować, że iPhone przekroczy pojemność pamięci. Dlatego warto zmienić ustawienia pikseli aparatu, aby zwiększyć pojemność pamięci bez eliminowania możliwości robienia i przechowywania zdjęć i filmów.

To bardzo proste. Wystarczy wejść w ustawienia i wybrać Zdjęcia i aparat. Następnie wybierz opcję Nagraj wideo i zmniejsz piksele w nagrywanych filmach.

zmniejszyć piksele aparatu

Uwagi

Czasami, nawet jeśli już wykonałeś powyższe wskazówki, dostępna pojemność wciąż nie wystarcza, ponieważ Twój iPhone jest wypełniony wieloma bezużytecznymi plikami. W tym czasie lepiej rozważyć kompletne rozwiązanie, aby zoptymalizować pojemność iPhone'a.

Kompletne rozwiązanie do optymalizacji pojemności iPhone'a

aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac to nowy, rewolucyjny środek do czyszczenia iPhone'a, który może pomóc w pojemności iPhone'a 6 lub dowolnej pojemności iPhone'a, usuwając niepotrzebne pliki z iPhone'a. Jest uważany za jeden z najlepszych środków do czyszczenia iPhone'a i zdobywa przychylność tysięcy użytkowników. Poza tym, dzięki zaawansowanej technologii nadpisywania, może łatwo usunąć wszystkie prywatne lub osobiste dane i pliki bez szans na odzyskanie. Oto, jak może zoptymalizować pojemność Twojego iPhone'a.

1-kliknij, aby zoptymalizować pojemność iPhone'a

  • Usuń nawet 30 rodzajów niepotrzebnych plików i plików tymczasowych. Bezstratnie kompresuj zdjęcia, oszczędzając 75% miejsca na zdjęcia.
  • Przenieś zdjęcia lub filmy iPhone'a na komputer, a następnie usuń je. Zarządzaj zbiorczo niechcianymi aplikacjami, aby uzyskać większą dostępną pojemność.
  • Selektywnie usuwaj niektóre prywatne dane, nawet wcześniej usunięte pliki, w 100% nie do odzyskania!

pobierz-win pobierz-mac

Aby skorzystać z jednego kliknięcia, aby zoptymalizować pojemność iPhone'a, wykonaj następujące proste czynności:

1: zainstalować aFoneSoft Umate Pro na komputerze i podłącz iPhone'a.

2: Naciśnij przycisk „Szybkie skanowanie”, aby rozpocząć analizę danych. Po zakończeniu pokaże, ile miejsca można zwolnić na iPhonie.

szybki skan

3: Wybierz każdy przycisk „Wyczyść”, jak wskazano w programie, który wyczyści Twój iPhone i zwiększy dostępną pojemność.

kleń

Uwagi

Jeśli chcesz trwale usunąć wszystkie lub niektóre dane osobowe lub pliki, możesz rozważyć inne 3 tryby usuwania, aby to zrobić. Kroki są łatwe. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku i możesz to osiągnąć.

Gorące artykuły