Porządkuj aplikacje na iPadzie w nowoczesny sposób

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Porządkuj aplikacje na iPadzie w nowoczesny sposób

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 13 września 2021 r.

Z każdą aktualizacją iOS wprowadzane są poprawki, które mogą zakłócić rytm użytkownika iPada. Nagle zmagasz się z działaniami, do których przywykłeś w ostatniej wersji iOS. Albo po prostu nie wiesz, jakie są nowe i lepsze sposoby wykonywania pożądanych czynności na iPadzie. Na przykład aktualizacje widżetów ekranu głównego, porządkowanie aplikacji za pomocą VoiceOver i wiele więcej. W tym artykule dowiesz się o nowych funkcjach wpływających na sposób organizowania aplikacji na iPadzie iOS 10 oraz ogólnych wskazówkach dotyczących zarządzania aplikacjami na iPada.

Skutecznie organizuj aplikacje na iPadzie iOS 10

1 Jak organizować aplikacje w folderach na iPadzie iOS 10

Twój ekran główny może wyglądać niezgrabnie, jeśli masz wiele aplikacji. Możesz tworzyć foldery dla aplikacji, które wykonują podobne zadania lub w oparciu o dowolny inny powód. To, co pozostaje niezmienne, to to, że ekran główny będzie w tym lepszy, ponieważ nawigacja stanie się łatwiejsza. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Dotknij i przytrzymaj wybraną aplikację, aż zacznie się poruszać
 2. Przeciągnij aplikację na podobną aplikację
 3. Tworzony jest folder z sugerowaną nazwą, którą możesz edytować w tym miejscu lub w późniejszym czasie

organizuj aplikacje na iPadzie


2 Jak uporządkować aplikacje na iPada w iOS 10 za pomocą VoiceOver

VoiceOver to narzędzie zwiększające produktywność i dostępność dla osób niewidomych i niedowidzących. VoiceOver umożliwia odczytywanie z nich przycisków, łączy, opcji i elementów na ekranie. Zasadniczo zapewnia, że ​​iPad i iPhone są łatwiejsze w użyciu dla tych zestawów użytkowników iOS.

Chociaż używanie VoiceOver do organizowania aplikacji na iPadzie nie jest niczym nowym, nowa aktualizacja pokrętła w iOS 10 ułatwia to. Wszystko, co musisz zrobić, to wysłuchać podpowiedzi i wykonać proste zadania, takie jak dwukrotne dotknięcie jednym palcem. Podczas organizowania aplikacji ważne jest, aby rotor był ustawiony na „akcje”.


3 Jak zmienić układ widżetu ekranu blokady

Jedną z nowych zmian w iOS 10 jest nowy ekran widżetów, który wita Cię, gdy próbujesz odblokować telefon, ponieważ Apple zrezygnowało z tradycyjnego przeciągnięcia, aby odblokować. Możesz jednak zmienić kolejność i wybrać aplikacje, które pojawiają się w widżecie ekranu blokady, tak aby odpowiadały Twoim potrzebom. Oto jak:

 1. Gdy iPad jest nieaktywny, stuknij przycisk Początek i przesuń palcem w prawo
 2. Przewiń do dołu strony widżetów i dotknij „Edytuj”
 3. Wprowadź swój kod blokady
 4. Naciśnij znak „-” obok widżetów, których nie chcesz i „+” dla widżetów, które chcesz wyświetlić
 5. Dotknij "Gotowe", aby zakończyć akcję.

jak organizować aplikacje na iPadzie


4 Jak usunąć aplikacje giełdowe w iOS 10

Wreszcie użytkownicy iPada mogą usuwać kolejne aplikacje na ekranie głównym iOS. Chociaż wydaje się, że jest to usunięcie, technicznie tak nie jest, ponieważ aplikacja ukrywa się tylko przed interfejsem. Aby usunąć aplikację follow-come, której nie potrzebujesz, wykonaj następujące czynności:

 1. Przytrzymaj aplikację przez kilka sekund, aż zacznie się poruszać
 2. Naciśnij przycisk „x”
 3. W poniższym monicie dotknij "Usuń"

iPad ios 10


5 Jak masowo usuwać aplikacje na iPada za jednym razem za pomocą Umate Pro

Aby uporządkować aplikacje na iPadzie iOS 10, istnieje wiele powodów, które mogą spowodować usunięcie aplikacji na iPada. Jednym z nich może być zwolnienie większej ilości miejsca na iPadzie. A widząc, że iPad ma stałą pamięć, nie jest to zbyt daleko idące. Innym powodem może być po prostu usunięcie aplikacji, których już nie potrzebujesz. Ale co się stanie, jeśli masz dużo aplikacji do usunięcia? Poświęć do dziesięciu minut na wyszukiwanie i usuwanie aplikacji jedna po drugiej?

Oczywiście, że nie! aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac to narzędzie iOS 10, którego właściciele iPadów mogą używać do zwalniania miejsca i wykonywania ogólnych czynności związanych z zarządzaniem danymi, takich jak usuwanie prywatnych plików. Oto cechy charakterystyczne używania Umate Pro do usuwania aplikacji na iPada:

Jak używać Umate do usuwania aplikacji na iPadzie

Krok 1: Pobierz i zainstaluj Umate Pro. Uruchom i zainstaluj aplikację. Na koniec podłącz iPada.

Wypróbuj za darmo Wypróbuj za darmo

Krok 2: Kliknij „Szybkie skanowanie”, aby uzyskać podział używanego miejsca i miejsca, które możesz zaoszczędzić.

zeskanuj iPada

Krok 3: Przejdź do zakładki „Aplikacje” po lewej stronie interfejsu. Zobaczysz wszystkie aplikacje, które masz na iPadzie.

usuń aplikację na iPada

Krok 4: Możesz zaznaczyć opcję „Wybierz wszystko” lub selektywnie sprawdzić aplikacje, których już nie potrzebujesz. Następnie kliknij „Usuń” i kliknij to samo w kolejnym monicie

jak organizować aplikacje na iPadzie

Inne cechy Umate

Umate Pro to wszechstronne narzędzie do zarządzania przestrzenią dyskową i danymi z wieloma funkcjami dla użytkowników iOS. Funkcje te obejmują:

Gorące artykuły