Jak usunąć wirusa z iPhone'a? Poznaj rozwiązania tutaj

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Jak usunąć wirusa z iPhone'a? Poznaj rozwiązania tutaj

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Chociaż wirusy iPhone'a są rzadkie, iOS nie jest na nie odporny i nadal jest podatny na ataki. Jeśli Twój iPhone ostatnio zachowywał się dziwnie i podejrzewasz, że jest to spowodowane wirusem lub złośliwym oprogramowaniem, zaleca się podjęcie działań w celu usunięcia wirusa z iPhone'a. 

Jak usunąć wirusa z iPhone'a?

Oto kilka sposobów na usunięcie wirusa z iPhone'a:

Reset fabryczny

Najprostszym sposobem na pozbycie się wirusa jest przywrócenie ustawień fabrycznych iPhone'a. Przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich danych, w tym wirusa z urządzenia. Chociaż jest to skuteczny sposób na pozbycie się wirusa, należy to zrobić w ostateczności, ponieważ w ten sposób dane zostaną wyczyszczone i bez kopii zapasowej nie będzie można ich przywrócić. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby zresetować iPhone'a:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj.
 3. Wybierz opcję Wymaż całą zawartość i ustawienia, a następnie wprowadź hasło, aby rozpocząć proces resetowania.

iphone-reset-all-settings

Wyczyść historię i dane witryny

Zwiększona liczba wyskakujących okienek jest objawem wirusa w Twoim iPhonie. Jeśli jesteś przekierowywany na inne strony i ostatnio widzisz wiele wyskakujących okienek w przeglądarce Safari, może to być spowodowane obecnością wirusa lub złośliwego oprogramowania. W takim przypadku zaleca się wyczyszczenie historii i danych witryny z przeglądarki, aby usunąć wirusa z iPhone'a. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby wyczyścić historię i dane witryny:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przejdź do Safari> Wyczyść historię i dane witryny.
 3. Następnie wybierz Wyczyść historię i dane, aby potwierdzić swoje działanie.

wyczyść historię ustawień

Wyłącz i uruchom ponownie

Czasami ponowne uruchomienie urządzenia wystarczy, aby wyczyścić pamięć RAM urządzenia i zatrzymać niechciane procesy w tle, w tym wirusa. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby ponownie uruchomić iPhone'a:

 1. Naciśnij przycisk zasilania iPhone'a, aż ekran się zmieni. Na ekranie pojawi się suwak z poleceniem „przesuń, aby wyłączyć”.
 2. Teraz użyj suwaka, aby wyłączyć iPhone'a.
 3. Po całkowitym wyłączeniu. Użyj przycisku zasilania, aby uruchomić urządzenie.

uruchom ponownie iPhone'a

Usuń aplikację z podejrzeniem, że zawiera złośliwe oprogramowanie

Większość wirusów rozprzestrzenia się za pośrednictwem aplikacji innych firm na Twoim iPhonie. Jeśli podejrzewasz, że aplikacja ostatnio źle się zachowuje, np. pobiera dużo więcej zasobów niż zwykle, drastycznie zwiększa zużycie danych lub powoduje rozładowanie baterii itp., może to oznaczać, że aplikacja jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. W takim przypadku zaleca się usunięcie / odinstalowanie tej aplikacji z iPhone'a.

Przywróć swój iPhone z ostatniej kopii zapasowej

Jeśli regularnie tworzysz kopię zapasową iPhone'a, pozbycie się wirusa na iPhonie będzie dość łatwe. Wystarczy przywrócić iPhone'a do najnowszej kopii zapasowej, która nie zawiera wirusa. Jeśli przywrócenie kopii zapasowej nie usunie wirusa, oznacza to, że Twój iPhone był zainfekowany w momencie tworzenia tej kopii zapasowej. W takim przypadku konieczne będzie przywrócenie z drugiej ostatniej kopii zapasowej. W tym celu będziesz musiał użyć iTunes.

Krok 1. Podłącz iPhone'a do komputera i uruchom iTunes.

przywrócić-iphone-1

Krok 2. Wybierać Ten komputer i kliknij Przywracanie kopii zapasowej.

przywrócić-iphone-2

Krok 3. Następnie wybierz kopię zapasową i kliknij Przywróć.

przywrócić-iphone-3

Aktualizacja do iOS

Aktualizacje oprogramowania układowego zawierają poprawki zabezpieczeń, które chronią urządzenie przed atakami wirusów lub złośliwego oprogramowania. Jeśli od jakiegoś czasu nie uaktualniałeś oprogramowania układowego swojego iPhone'a, Twoje urządzenie może być podatne na ataki złośliwego oprogramowania. Uaktualnienie iPhone'a pomoże Ci usunąć wirusa z iPhone'a, a także chronić urządzenie przed przyszłymi atakami złośliwego oprogramowania.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Kliknij Ogólne > Aktualizacja oprogramowania > Zainstaluj teraz.

sprawdź-do-ios-aktualizacji

Usuń jailbreak iPhone'a

iPhone'a po jailbreaku można zainstalować z aplikacjami z różnych podejrzanych źródeł. To sprawia, że ​​iPhone z jailbreakiem jest bardziej podatny na wirusy lub złośliwe oprogramowanie. Jeśli Twój iPhone jest po jailbreaku, zaleca się odłączenie go od jailbreaku, aby chronić go przed wirusami.

Nie przegap: Jak Unjailbreak iPhone'a, iPada lub iPoda Touch?

Wady powyższych metod: nie można usunąć upartych wirusów

Chociaż wyżej wymienione metody są świetne, jeśli chodzi o usuwanie wirusów z iPhone'a, żadna z tych metod nie jest skuteczna w przypadku upartych wirusów, które po pewnym czasie odradzają się. Będziesz potrzebował bardziej trwałego rozwiązania, aby pozbyć się takich wirusów.

Najlepszy sposób na usunięcie wirusa z iPhone'a

Jak wspomniano powyżej, do trwałego usunięcia wirusa z iPhone'a wymagane jest trwałe rozwiązanie. aFoneSoft Umate Pro to profesjonalne oprogramowanie, które pomoże Ci trwale usunąć wszystkie dane Twojego iPhone'a bez żadnej szansy na odzyskanie. W ten sposób wirusy zostaną trwale usunięte i po pewnym czasie nie będą mogły się odtworzyć/przywrócić.

aFoneSoft Umate Pro używa USA. DoD 52220.22-M standard zapewniający, że wszystkie rodzaje danych (w tym wirusy) zostaną trwale usunięte. Aby upewnić się, że urządzenie nie zostanie ponownie zainfekowane, zaleca się, aby nie przywracać iPhone'a do ostatniej kopii zapasowej po całkowitym usunięciu danych za pomocą aFoneSoft Umate Pro.

Kroki, aby usunąć wirusa z iPhone'a

Krok 1. Ściągnij i zainstaluj aFoneSoft Umate Pro, a następnie podłącz iPhone'a do komputera.

Wypróbuj za darmo

Krok 2. Uruchomić aFoneSoft Umate Pro i wybierz tryb Wymaż wszystkie dane. Następnie kliknij przycisk Skanuj.

przewodnik usuń cały ekran danych

Krok 3. Wybierz Wysoki poziom i kliknij OK.

wybierz poziom bezpieczeństwa, aby usunąć wszystkie dane

Krok 4. Na koniec wpisz „usuń” w polu, aby potwierdzić swoje działanie i kliknij przycisk Usuń teraz, aby trwale usunąć wirusa z iPhone'a.

usunąć wszystkie dane

Inne cechy aFoneSoft Umate Pro

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły