Jak przywrócić iPada 2 bez odzyskiwania? - Obsługiwany iPadOS 15

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Jak przywrócić iPada 2 bez odzyskiwania? - Obsługiwany iPadOS 15

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 1 września 2021 r.

Chociaż przywracanie iPada do ustawień fabrycznych może nie brzmieć idealnie, ponieważ zasadniczo usuwa z iPada wszelkie dane i ustawienia osobiste zebrane przez lata, czasami jest to konieczne, gdy iPad utknął w strasznej sytuacji.

Dlaczego użytkownicy chcą przywrócić iPada 2

Konieczność przywrócenia iPada 2 może mieć znaczenie, jeśli urządzenie zachowuje się dziwnie lub stało się nieaktywne. Na przykład, jeśli iPad 2 nadal zawiesza się po wszystkich próbach odblokowania lub wyświetla tylko logo Apple bez paska postępu lub nigdy nie zatrzymuje się na ekranie głównym po wielokrotnym ponownym uruchomieniu lub nie jest już rozpoznawany w iTunes.

Ponadto, jeśli iPad 2 nie reaguje na niektóre menu, przycisk uśpienia, przycisk Home lub dotknięcie ekranu. Bardzo częstym powodem przywracania może być uszkodzenie ustawień iPada iOS. Po zauważeniu jednego lub kilku z nich może być konieczne przywrócenie iPada 2 do ustawień fabrycznych.

iPad 2

Różnica między resetowaniem a przywracaniem

Po zresetowaniu iPada 2 usuwa tylko dane i dane osobiste z urządzenia. Można to zrobić bezpośrednio na iPadzie za pomocą aplikacji Ustawienia i nie wymaga, aby iPad był podłączony do iTunes, aby zakończyć.

Z drugiej strony przywrócenie urządzenia do oryginalnych ustawień fabrycznych to prosty proces, który wymaga więcej niż iPada. Po zakończeniu procesu usuwa wszystko z iPada – ustawienia, system operacyjny, aplikacje, a nawet samo oprogramowanie układowe. Jeśli chcesz, aby Twój iPad był tak blisko tego, jak był po raz pierwszy kupiony, chcesz go przywrócić.

Jak przywrócić iPada 2

Krok 1: Utwórz kopię zapasową swoich danych. Możesz to zrobić za pośrednictwem iCloud lub iTunes.

  1. Aby wykonać kopię zapasową za pomocą iTunes; podłącz iPada za pomocą kabla USB do komputera z zainstalowaną najnowszą wersją iTunes. W iTunes Wybierz Plik> Wybierz urządzenia, a następnie kliknij Kopia zapasowa.
  2. Aby wykonać kopię zapasową za pomocą iCloud; Kliknij Ustawienia> wybierz iCloud i kliknij Kopia zapasowa. Stuknij iCloud Backup, aby go włączyć, a następnie kliknij Backup Now.

Po utworzeniu kopii zapasowej danych iPada odłącz od niego iPada. Przejdź do Ustawień i stuknij w iCloud, a następnie stuknij, aby wyłączyć „Znajdź mojego iPada”.

Krok 2: Podłącz iPada do komputera za pomocą kabla USB.

Krok 3: Gdy iPad pojawi się w iTunes, dotknij jego „Panelu podsumowania”, a następnie kliknij „Przywróć”.

Krok 4: Kliknij ponownie „Przywróć”, aby potwierdzić, że chcesz przywrócić iPada do ustawień fabrycznych.

Przywróć iPada 2

Uwagi

Wszystkie dane i zawartość zostaną usunięte.

Po ponownym uruchomieniu iPada pojawi się pytanie, czy chcesz skonfigurować go jako nowe urządzenie, czy przywrócić go z kopii zapasowej. Jeśli chcesz skonfigurować go jako nowe urządzenie, po prostu postępuj zgodnie z monitami „Ustaw jako nowy iPad” po wyświetleniu ekranu Hello. A jeśli z drugiej strony chcesz przywrócić iPada z kopii zapasowej, możesz to zrobić z kopii zapasowej iTunes lub iCloud (w zależności od tego, gdzie jest utworzona kopia zapasowa iPada).

Aby przywrócić iPada 2 z iTunes

Krok 1: Podłącz iPada do komputera za pomocą kabla USB.

Krok 2: W iTunes wybierz Plik> wybierz Urządzenia i kliknij „Przywróć z kopii zapasowej”.

Krok 3: Wybierz utworzoną kopię zapasową.

Przywróć iPada 2 z iTunes

Do tej pory bateria Twojego iPhone'a powinna być w pełni skalibrowana. Proces można powtórzyć, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego dokładność.

Aby przywrócić iPada 2 z iCloud

Postępuj zgodnie z instrukcjami Asystenta konfiguracji systemu iOS po ekranie „Witaj”, aż dojdziesz do ekranu konfiguracji. Wybierz opcję Przywróć z kopii zapasowej iCloud, a następnie wybierz utworzoną kopię zapasową.

Przywróć iPada 2 z iCloud

Wady przywracania iPada 2:

Jak całkowicie przywrócić iPada 2 do ustawień fabrycznych?

Przywrócenie iPada 2 do ustawień fabrycznych jest niezbędne, jeśli rozważasz sprzedaż lub oddanie iPada 2 komuś innemu. Aby całkowicie usunąć wszystkie pliki danych, profesjonalne oprogramowanie do usuwania danych, aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac może być pomocna. Może trwale usunąć wszystkie dane z iPada jednym kliknięciem. Aplikacja została stworzona z zaawansowaną technologią nadpisywania, która umożliwia całkowite usunięcie danych osobowych, w tym usuniętych plików, bez szans na odzyskanie, a także przywrócenie iPada 1 do czystego stanu.

Wypróbuj za darmo

Kluczowe cechy aFoneSoft Umate Pro zawiera:

3 kroki, aby całkowicie usunąć swoje dane osobowe w Erase All Data:

Krok 1: Podłącz iPada 2 za pomocą kabla USB do komputera i uruchom aFoneSoft Umate Pro.

skontaktuj się z iPadem

Krok 2: Wybierz zakładkę „Usuń wszystkie dane” i kliknij przycisk „Usuń”. Pamiętaj, aby zamknąć wszystkie aplikacje działające w tle.

usuń iPada

Krok 3: Wpisz „usuń” w polu, aby potwierdzić i kliknij usuń teraz.

wpisz usuń

Wybór, czy przywrócić ustawienia fabryczne, czy użyć aFoneSoft Umate Pro nie musi być trudnym zadaniem, ponieważ zalety korzystania z aFoneSoft Umate Pro to znacznie więcej w porównaniu do przywracania ustawień fabrycznych. Z użyciem aFoneSoft Umate Pro do przywrócenia mojego iPada 2, żadne zaawansowane oprogramowanie do odzyskiwania nie będzie w stanie odzyskać twoich danych osobowych.

Gorące artykuły