Jak sprawdzić, czy Twój iPhone ma wirusa? Poznaj wskazówki tutaj

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Jak sprawdzić, czy Twój iPhone ma wirusa? Poznaj wskazówki tutaj

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Pytanie
Mam iPhone'a 6 (iOS 10.3.1) i kliknąłem (co wydaje się być) wirusem, złośliwą stroną internetową. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mój iPhone ma wirusa? A jak sprawdzić, czy mój iPhone ma wirusa? Dziękuję Ci.

Obecnie smartfony są tak samo podatne na wirusy i złośliwe oprogramowanie, jak zwykłe komputery. Dzieje się tak, ponieważ złośliwe oprogramowanie jest często wykorzystywane do uzyskania dostępu do prywatnych informacji i danych użytkownika. Ponieważ Twój iPhone zawiera wiele osobistych i prywatnych danych, ważne jest, aby upewnić się, że jest wolny od wirusów i złośliwego oprogramowania.

Część 1. Jak sprawdzić, czy Twój iPhone ma wirusa?

Część 2. Najlepsze usuwanie wirusów iPhone'a gorąca wskazówka

Jak sprawdzić, czy Twój iPhone ma wirusa?

Jak wspomniano powyżej, upewnienie się, że Twój iPhone jest wolny od wirusów, ma kluczowe znaczenie, abyś mógł spać spokojnie, wiedząc, że Twoja prywatność nie jest zagrożona. Najważniejszym krokiem jest dowiedzenie się, że Twój iPhone ma wirusa. Istnieje szereg symptomów wskazujących na obecność wirusa w telefonie iPhone. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy iPhone ma wirusa.
Oto niektóre objawy zainfekowanego urządzenia:

Wykorzystanie danych

Jeśli zużycie danych jest wyższe niż zwykle, a dane szybko się wyczerpują, może to być oznaką wirusa na Twoim iPhonie. Wirusy działają w tle, a także komunikują się z Internetem, co ostatecznie prowadzi do zwiększonego wykorzystania danych. Może to kosztować dużo pieniędzy, szczególnie jeśli nie masz nieograniczonego planu transmisji danych. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie twoje dane są marnowane przez wirusa i musisz kupić dodatkowe dane, aby kontynuować korzystanie z usług online.

Awarie aplikacji

Aplikacje na iPhonie nie powinny ulegać awarii, chyba że wystąpi problem. Jeśli Twoje aplikacje nagle zaczęły się zawieszać, może to być spowodowane obecnością wirusa na Twoim iPhonie. Dzieje się tak, ponieważ większość wirusów łagodzi normalne operacje urządzenia i powoduje awarie aplikacji bez wyjaśnienia.

Pop-upy

Wiele witryn ma wyskakujące reklamy. Jeśli jednak Twój iPhone zostanie zainfekowany, przez cały czas zaczniesz widzieć wyskakujące okienka, szczególnie w przypadku usług lub produktów, które wydają się podejrzane. Jeśli tak jest, powinieneś sprawdzić, czy nie ma wirusa. Zaleca się również, aby nie klikać linków wyświetlanych w wyskakujących reklamach. Te reklamy mają na celu zainfekowanie Twojego urządzenia i uczynienie go jeszcze bardziej chorym.

Niewyjaśnione opłaty

Awarie aplikacji i reklam są denerwujące, ale niewyjaśnione opłaty i tajemnicze rozliczenia są gorsze. Jeśli Twój iPhone jest zainfekowany wirusem, zaczniesz znajdować nietypowe ładunki, szczególnie w kategorii „SMS”. Dzieje się tak, ponieważ większość złośliwego oprogramowania i wirusów wysyła wiadomości na numery o podwyższonej opłacie.

Rozładowanie baterii

Ponieważ wirus działa cały czas w tle, zużywa dużo zasobów. Prowadzi to do zwiększonego zużycia baterii, ponieważ Twój iPhone zużywa więcej danych i procesora. Podobnie jak prawdziwe wirusy, złośliwe oprogramowanie również obciąża zasoby urządzenia i może całkowicie wyczerpać ciało iPhone'a. Zaleca się sprawdzenie zużycia baterii w telefonie iPhone i sprawdzenie, które aplikacje zużywają najwięcej energii. Jeśli zauważysz, że nieznana aplikacja korzysta z baterii, natychmiast ją odinstaluj.

Najlepsze usuwanie wirusów iPhone'a

Być może myślisz o użyciu aplikacji antywirusowej, aby pozbyć się wirusa i złośliwego oprogramowania, ale czasami to nie wystarczy.

Musisz całkowicie wymazać iPhone'a, aby pozbyć się wirusa. Zaleca się używanie aFoneSoft Umate Pro aby całkowicie zresetować iPhone'a i trwale usunąć wszystkie jego dane, aby wirus nie odrodził się później. Umate Pro spełnia standard US.DoD 5220.22-M, co oznacza, że ​​wszelkie dane usunięte za pomocą tego oprogramowania są trwałe i nie można ich odzyskać, w tym wirusa.

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Usunąć wszystkie dane całkowicie wyczyści cały iPhone bez szans na odzyskanie.
  • Usuń prywatne dane umożliwia podgląd i wybór niechcianych danych do całkowitego usunięcia.
  • Usuń usunięte pliki umożliwia przeglądanie wcześniej usuniętych danych, które nadal pozostają, i wymazanie ich z iPhone'a i dysku.
  • Usuń prywatne fragmenty daje szansę na zabezpieczenie Facebooka, WhatsApp, Chrome i innych aplikacji innych firm.
  • Podgląd pliki przed skasowaniem. Aby można było selektywnie usuwać pliki.

aFoneSoft Umate Pro (wersja Windows)      aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac

Wiele profesjonalnych witryn z recenzjami oprogramowania poleca aFoneSoft Umate Pro do ochrony prywatności, w tym MacWorld, ZAPLIKOWANO, iPhonewKanadzie itd.

aFoneSoft Recenzja Umate Pro

Kroki, aby usunąć wirusa z iPhone'a

Najpierw zainstaluj aFoneSoft Umate Pro na komputerze z systemem Windows lub Mac.

Wypróbuj za darmo

Krok 1. Uruchom Umate Pro na swoim komputerze. I podłącz swojego iPhone'a.

Krok 2. Wybierz Wymaż wszystkie dane z listy zakładek na aFoneSoft Umate Pro. Następnie kliknij przycisk Wymaż pokazany na następnym ekranie.

przewodnik usuń cały ekran danych

Krok 3. Wybierz poziom bezpieczeństwa usuwania. Możesz wybrać Niski, Średni i Wysoki. Ponieważ usuwasz dane, aby pozbyć się wirusa, zaleca się wybór Wysoki poziom.

wybierz poziom bezpieczeństwa, aby usunąć wszystkie dane

Krok 4. Wpisz „usuń” w polu tekstowym, a następnie kliknij przycisk Wymaż teraz, aby rozpocząć proces usuwania.

usunąć wszystkie dane

Gorące artykuły