iCloud wycieki zdjęć celebrytów i inne podobne wydarzenie

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > iCloud wycieki zdjęć celebrytów i inne podobne wydarzenie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 6 lipca 2021 r.

Apple często mówi o rzeczach, które tylko on może zrobić dzięki niezrównanej kombinacji oprogramowania, sprzętu i usług. Jednak przecieki iCloud ze zdjęciami celebrytów, a także niektóre niedawne powiązane problemy, jasno pokazują, że iCloud jest jednym z największych wyzwań, przed którymi wciąż stoi gigant technologiczny.

iCloud wycieki zdjęć gwiazd

31 sierpnia 2014 r. liczne prywatne i nagie zdjęcia różnych celebrytek Hollywood, w tym Jennifer Lawrence, Kate Upton i Ariany Grande, wyciekły i zostały opublikowane na tablicy 4chan, a następnie rozpowszechniane na innych stronach internetowych. Zdjęcia zostały pozyskane z kont celebrytów iCloud i ten przeciek jest uważany za jeden z największych przecieków celebrytów w historii.

iCloud-wycieki-gwiazd-zdjęcia

Wpływ tego problemu

Od czasu skandalu związanego z wyciekiem zdjęć celebrytów iCloud, wiara użytkowników w bezpieczeństwo iCloud znacznie spadła. Największy w historii wyciek zdjęć celebrytów był spowodowany ukierunkowanymi atakami phishingowymi ze strony hakerów. W ten sposób udało im się włamać na konta iCloud celebrytów i ujawnić przechowywane na nich informacje.

iCloud

Od czasu wycieku użytkownicy iCloud byli wielokrotnie przypominani, aby zwracali uwagę i uważali na otrzymywane wiadomości e-mail, listy itp. Fakt, że użytkownikom iCloud nadal przypomina się, aby byli ostrożni, pokazuje, że sławni lub nie, użytkownicy nie są bezpieczni, a hakerzy mogą nadal kradną ich dane osobowe i powodują problemy. Dlatego konieczne są pewne środki ostrożności.

Jaka jest odpowiedź Apple?

W odpowiedzi na wycieki zdjęć celebrytów iCloud, prezes Apple Tim Cook stwierdził w wywiadzie, że firma planuje podjąć dodatkowe kroki w celu ochrony bezpieczeństwa i prywatności użytkowników iCloud w przyszłości. Według niego powiadomienia będą wyświetlane za każdym razem, gdy użytkownik jest zalogowany do iCloud przez przeglądarkę internetową, a także przy każdym przywróceniu danych na urządzeniu przez iCloud. Ponadto powiedział, że Apple będzie zachęcać do korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego w przyszłych wersjach swoich systemów operacyjnych i oprogramowania.

Źródło: iCloud wycieki zdjęć gwiazd

Kolejne wydarzenie podobne do wycieku zdjęć gwiazd w iCloud

Niedawno doszło do kolejnego poważnego incydentu podobnego do wycieku zdjęć celebrytów iCloud. Konto iCloud użytkownika o nazwisku Qin zostało rzekomo zhakowane przez pracownika Apple po kłótni.

Na tym jednak kłótnia się nie skończyła. Według Qin, pracownik Apple zadzwonił do niego później tej nocy i powiedział Qinowi, aby sprawdził swoje trzy konta e-mail połączone z iCloud. W tych e-mailach ten sam pracownik poprosił Qin o dodanie go do aplikacji do przesyłania wiadomości QQ i powiedział, że jeśli nie doda go w ciągu godziny, ujawniłby swoje dane osobowe przechowywane na jego koncie iCloud. Pracownik powiedział mu, że wykorzystał swoją pozycję do skopiowania danych osobowych Qin.

Chociaż Qin dodał, że pracownik Apple na QQ, ale prośba przyjaciela nigdy nie została zaakceptowana. Nadal nie jest jasne, w jaki sposób włamano się na konto iCloud Qin ani w jaki sposób pracownik uzyskał adresy e-mail. Cały ten incydent sprawił, że użytkownicy iCloud czują się zdenerwowani i przerażeni.

Źródło: Pracownik Apple grozi wyciekiem danych iCloud użytkownika

Jak uniknąć wycieku prywatności na iPhonie / iPadzie?

Ochrona prywatności powinna być jednym z najważniejszych problemów podczas korzystania z usług online, takich jak iCloud. Konsekwencje wycieku prywatności są druzgocące. Dlatego zaleca się podjęcie niezbędnych środków, aby tego uniknąć. aFoneSoft Umate Pro to oprogramowanie do usuwania danych iPhone'a, którego można użyć w celu zapewnienia maksymalnej ochrony prywatności. Korzystając z zaawansowanych funkcji, możesz usunąć swoje prywatne i poufne informacje z iDevice i mieć spokój, wiedząc, że nikt nie będzie w stanie ich odzyskać.

Wiele profesjonalnych witryn z recenzjami oprogramowania poleca aFoneSoft Umate Pro w celu ochrony prywatności, w tym MacWorldiPhonewKanadzieZAPLIKOWANOItp

1,000,000 + Pliki do pobrania

aFoneSoft Umate Pro Kluczowe cechy:

  • Wymazuje dane na stałe aby żadne oprogramowanie do odzyskiwania nie mogło go odzyskać.
  • Erases Wszystkie rodzaje danych na urządzeniu iDevice, w tym dane z aplikacji innych firm.
  • Tryb Erase Private Data jest pomocny w trwałym usuwaniu danych informacje prywatne i wrażliwe z Twojego iDevice.

aFoneSoft Umate Pro (wersja Windows)      aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac

Jak usunąć prywatne dane za pomocą aFoneSoft Umate Pro?

Krok 1. Podłącz iDevice do komputera i uruchom Umate Pro.

Krok 2. W interfejsie oprogramowania kliknij tryb Erase Private Data, a następnie kliknij przycisk Scan.

zeskanuj swoje prywatne dane

Krok 3. Gdy Twoje prywatne pliki zostaną wyświetlone po zeskanowaniu, dokonaj żądanych wyborów, a następnie kliknij przycisk Wymaż teraz.

podgląd i wybierz prywatne dane

Krok 4. Teraz musisz wybrać poziom bezpieczeństwa usuwania. Wybierz spośród Niski, Średni i Wysoki, a następnie kliknij OK.

wybierz poziom bezpieczeństwa, aby usunąć prywatne dane

Krok 5. Wpisz „usuń” w podanym polu tekstowym, a następnie kliknij przycisk Wymaż teraz. Wybrane dane prywatne zaczną się teraz wymazywać.

usunąć prywatne dane

aFoneSoft Umate Pro (wersja Windows)      aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac

Gorące artykuły