Jak rozwiązać problem „Pamięć iCloud pełna, ale nie jest” — obsługiwany iOS 15

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Jak rozwiązać problem „Pamięć iCloud pełna, ale nie jest” — obsługiwany iOS 15

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 1 września 2021 r.

Pytanie
" Używam darmowego konta iCloud o pojemności 5 GB, mój telefon zauważa, że ​​moja pamięć iCloud jest pełna każdego dnia, ale właśnie wykonałem kopię zapasową zdjęć i plików o pojemności prawie 2 GB, gdzie jest moje niewidoczne miejsce 3 GB? "

Czy Twój iCloud powiadamia Cię, że jest pełny, gdy miejsce do przechowywania jest nadal dostępne? Użytkownicy iCloud często spotykają się z „Pamięć iCloud pełna, ale nie jest" problem. Jeśli napotkasz ten problem, ten artykuł został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc i pokazać, jak go naprawić. Czytaj dalej, aby znaleźć kroki, aby zwolnij miejsce w iCloud na twoim iPhone'ie.

icloud-pamięć-pełna

Część 1. Zmniejsz rozmiar kopii zapasowej

Jeśli masz włączone automatyczne tworzenie kopii zapasowych na iPhonie, może się zdarzyć, że pamięć iCloud będzie pełna, ale to nie problem. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kopia zapasowa jest większa niż dostępna przestrzeń dyskowa iCloud. Aby rozwiązać ten problem, możesz wykonać kopię zapasową tylko ważnych danych, wykonując poniższe czynności:

iOS 10.3 i nowsze

icloud-usuń-dane

iOS 10.2 i poniżej

usuń kopię zapasową icloud

Przy okazji, na iOS 15 możesz też sprawdzić, ile miejsca zajmuje iCloud kopii zapasowej, jeśli nie chcesz, aby iCloud automatycznie tworzył kopię zapasową danych z iPhone'a, możesz to wyłączyć.

icloud-back-up-off

Część 2. Zarządzaj swoją biblioteką zdjęć iCloud

Jeśli włączyłeś bibliotekę zdjęć iCloud, może to być powód, dla którego Twoje miejsce w iCloud wydaje się być pełne, podczas gdy tak nie jest. Usunięte zdjęcia są przechowywane na Twoim koncie iCloud przez 30 dni. Aby wyłączyć bibliotekę zdjęć iCloud za pomocą urządzenia z systemem iOS, wykonaj następujące czynności:

iOS 10.3 i nowsze

iOS 10.2 i poniżej

usuń bibliotekę zdjęć icloud

Część 3. Zresetuj lub zaktualizuj swoją pamięć iCloud

Jeśli Twój iCloud jest pełny, możesz łatwo usunąć wszystkie dane dostępne w kopii zapasowej. Poniższe kroki powinny ci w tym pomóc:

zresetuj pamięć icloud

Uwagi

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, ale nadal otrzymujesz komunikat o pełnej pamięci, możesz skontaktować się ze Wsparciem Apple, aby naprawić swoje konto.

Wskazówki: oto, czego potrzebujesz teraz — bezpłatne czyszczenie

Jeśli chcesz wyczyścić niepotrzebne i tymczasowe pliki na iPhonie, aby zwolnić więcej miejsca i wyeliminować pełne miejsce do przechowywania iCloud, ale to nie problem, oto przydatne narzędzie:aFoneSoft Umate Pro aby Ci w tym pomóc, funkcja 1-Click Free Up Space.

Funkcje, które dostajesz aFoneSoft Umate Pro zawiera:

Gumka danych Umate Pro iphone

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Czyszczenie niepotrzebnych i tymczasowych plików na iPhonie jest całkowicie bezpłatne, aby zwolnić więcej miejsca i przyspieszyć iPhone'a.
  • Możesz usunąć swoje prywatne i wrażliwe dane, w tym kontakty, wiadomości, historię połączeń, filmy i zdjęcia, z szansą odzyskania 0%.
  • aFoneSoft Umate Pro obsługuje usuwanie danych stron trzecich z Kik, WhatsApp, Viber, WeChat i ponad 10 innych aplikacji innych firm.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Oto jak zwolnić miejsce za pomocą aFoneSoft Umate Pro:

Krok 1: run aFoneSoft Umate Pro na komputerze PC lub Mac. Za pomocą kabla podłącz urządzenie iOS do komputera.

Krok 2: Zeskanuj urządzenie z systemem iOS. Aby rozpocząć skanowanie, dotknij szybkie skanowanie. aFoneSoft Umate Pro określi ilość miejsca, o jaką możesz zaoszczędzić usuwanie plików tymczasowych, czyszczenie niepotrzebnych plików, usuwanie aplikacji, usuwanie dużych plików i kompresowanie zdjęć.

czysta przestrzeń

Krok 3: Dotknij przycisku Wyczyść, aby zwolnić miejsce dla każdej określonej kategorii. Aby program działał poprawnie, pozostaw urządzenie podłączone do komputera. Unikaj również korzystania z urządzenia, dopóki proces się nie zakończy.

posprzątać przestrzeń

Wnioski

Jeśli masz pełne miejsce do magazynowania iCloud, ale to nie problem, wykonaj czynności opisane w tym artykule, aby rozwiązać problem. Najlepsza droga do czyste niepotrzebne pliki z telefonu i zwolnić miejsce odbywa się za pomocą narzędzia innej firmy znanego jako aFoneSoft Umate Pro. To narzędzie nie tylko pomoże Ci wyczyścić niepotrzebne pliki, ale także pomoże Ci usunąć prywatne dane z 0% szansą na odzyskanie.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły