Jak długo trwa resetowanie iPhone'a? Znajdź odpowiedź tutaj!

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Jak długo trwa resetowanie iPhone'a? Znajdź odpowiedź tutaj!

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 1 września 2021 r.

Istnieje wiele powodów, aby zresetować iPhone'a. Niektórzy użytkownicy resetują urządzenie, aby rozwiązać różne błędy i problemy, podczas gdy inni robią to po aktualizacji urządzenia (dla nowego początku). Przywracanie ustawień fabrycznych przydaje się również, gdy zamierzasz sprzedać swoje urządzenie i chcesz chronić swoją prywatność. Istnieją różne metody usuwania iPhone'a, wszystkie wymagają innego czasu.

Przeanalizujemy 5 metod resetowania

Czas wymagany do pełnego zresetowania iPhone'a zależy wyłącznie od wybranej metody resetowania. Niektóre metody resetowania są szybsze niż inne. Istnieje również różnica dotycząca tego, czy wszystkie Twoje dane zostaną zachowane, czy usunięte. Wymagana jest analiza wszystkich metod resetowania w celu określenia, która z nich jest najszybsza. W tym artykule porównano następujące metody resetowania:

  1. aFoneSoft Umate Pro [Usuń wszystkie dane]
  2. iTunes
  3. Hard Reset
  4. iCloud
  5. Aplikacja Ustawienia [Usuń całą zawartość i ustawienia]
Metody wymienione w tym artykule mogą być używane w większości modeli iPhone'a, w tym iPhone X, iPhone 8/Plus, iPhone 7/Plus, iPhone 6s, iPhone 6, iPhone SE, iPhone 5, iPhone 4s, iPhone 4.

Co te metody resetowania zrobią z Twoim iPhone'em?

Jak wyjaśniono powyżej, różne metody resetowania mają różne funkcje i dlatego wymagają różnej ilości czasu. Niektóre metody resetowania usuwają tylko ustawienia i konfiguracje użytkownika, podczas gdy inne metody usuwają wszystkie dane. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak naprawdę różnią się metody resetowania.

Umate Pro gorąca wskazówka

aFoneSoft Umate Pro to profesjonalne narzędzie do usuwania danych, które zostało zaprojektowane specjalnie dla urządzeń z systemem iOS. Jego tryb Erase All Data można uznać za całkowite zresetowanie iDevice, zastosowany standard bezpieczeństwa jest zgodny z amerykańskim DoD 5220.22-M, który może trwale usunąć wszystkie ustawienia i zawartość iDevice.

Oto jak aFoneSoft Umate Pro trwale usuwa dane: Umate Pro usuwa z urządzenia wszystkie typy plików, w tym te oznaczone jako usunięte. Po zakończeniu procesu usuwania, Umate Pro zapisze losowe dane w pamięci urządzenia, aby nadpisać usunięte pliki. Następnie usuwa pliki i ponownie uzupełnia dane, aż odzyskanie stanie się niemożliwe. Po tak skomplikowanym procesie usuwania, nawet FBI nie może odzyskać twoich danych z urządzenia.

kliknij zakładkę Wymaż wszystkie dane

Wypróbuj za darmo

Hard Reset

Twardy reset nie jest przeznaczony do usuwania danych iPhone'a. Zamiast tego jest to raczej narzędzie do rozwiązywania problemów, które okazuje się przydatne, gdy iPhone zawiesza się, nie odpowiada lub nie można go normalnie ponownie uruchomić. Twardy reset odświeża pamięć aplikacji iPhone'a i pomaga uruchomić urządzenie od zera. Nie usuwa danych użytkownika.

Dla iPhone 6 i wcześniejszych: Naciśnij i przytrzymaj przyciski zasilania i ekranu głównego przez 10 sekund.

Dla iPhone 7 / 7Plus: Naciśnij i przytrzymaj przyciski zasilania i zmniejszania głośności przez 10 sekund.

Dla iPhone'a 8/X: Naciśnij przycisk zwiększania głośności, następnie zmniejszania głośności, a następnie przycisk zasilania.

twardy reset iphone

Wymaż całą zawartość i ustawienia

Jest to domyślna metoda resetowania urządzeń iDevices. Większość użytkowników iPhone'a korzysta z tej metody, aby w razie potrzeby zresetować urządzenie. Opcje resetowania są dostępne w aplikacji Ustawienia na iPhonie. Nie musisz używać komputera podczas resetowania iPhone'a tą metodą. Wszystkie czynności wymagane do zresetowania iPhone'a są wykonywane na urządzeniu.

Wymaż całą zawartość i ustawienia resetuje wszystkie ustawienia i konfiguracje użytkownika, a także usuwa wszystkie dane użytkownika.

usuń-całą-zawartość-i-ustawienia-iphone

Zresetuj przez iTunes

Możesz również zresetować iPhone'a przez iTunes. Oczywiście będziesz musiał podłączyć iPhone'a do komputera i upewnić się, że został wykryty w iTunes. Proces jest dość prosty. Aby zresetować urządzenie, musisz użyć opcji Przywróć iPhone'a w iTunes.

Podobnie jak w przypadku metody Wymaż całą zawartość i ustawienia, zresetowanie iPhone'a za pomocą iTunes usuwa również wszystkie dane iPhone'a i przywraca je do ustawień fabrycznych.

reset fabryczny-iphone-przez-itunes

Zresetuj przez iCloud

Ta metoda resetowania iPhone'a jest używana, gdy urządzenie zostanie zgubione lub skradzione.

Korzystając z tej metody, możesz zresetować iPhone'a i zdalnie usunąć wszystkie jego dane. Warto wspomnieć, że funkcja Znajdź mój iPhone musi być włączona na Twoim iPhonie, a urządzenie musi być podłączone do Internetu, w przeciwnym razie ta metoda nie zadziała.

Musisz zalogować się na swoje konto iCloud, użyć opcji Znajdź iPhone'a, aby zlokalizować urządzenie, a następnie użyć opcji Wymaż iPhone'a, aby zdalnie je zresetować.

iCloud-Find-My-iPhone-Wymaż-iPad

Jak długo trwa resetowanie iPhone'a?

Po szeroko zakrojonych badaniach przeprowadzonych z pomocą 1000 użytkowników iPhone'a przetestowano koszt czasu różnych metod resetowania wymienionych powyżej. Wyniki są dokładne i wyraźnie pokazują, która metoda jest relatywnie szybsza.

Metoda wykonania
Średni czas
Umate Pro
96s
iTunes
383s
Hard Reset
186s
iCloud
421s
Ustawienia aplikacji
193s

Zgodnie z wynikami, aFoneSoft Umate Pro to najszybsza metoda resetowania. Metoda twardego resetu zajmuje drugie miejsce w rankingu, ponieważ jest szybsza niż inne metody, ale wolniejsza niż Umate Pro. Trzecią najszybszą metodą jest Wymaż całą zawartość i ustawienia. iTunes znajduje się na czwartej pozycji, a iCloud na piątej, ponieważ jest to najwolniejszy sposób na zresetowanie iPhone'a.

Różnica pomiędzy aFoneSoft Umate Pro i inne metody resetowania

Podstawowa różnica między aFoneSoft Umate Pro a inne metody resetowania polegają na tym, że Umate Pro trwale usuwa wszystkie dane iPhone'a. Podczas gdy większość innych metod resetowania usuwa również wszystkie dane iPhone'a, nie usuwają ich na stałe. Dlatego zawsze istnieje ryzyko wycieku prywatności, ponieważ dane usunięte innymi metodami resetowania można odzyskać za pomocą oprogramowania do odzyskiwania. W porównaniu z tym nie ma ryzyka wycieku prywatności, gdy używasz Umate Pro do resetowania iPhone'a.

Gumka danych Umate Pro iphone

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Usunąć wszystkie dane: Wymaż wszelkiego rodzaju dane i pliki z iPhone'a/iPada, aby chronić swoją prywatność.
  • Wymaż dane 100% nie do odzyskania: trwale usuwaj prywatne wiadomości, dzienniki połączeń, historię, zdjęcia, filmy, WhatsApp i nie tylko.
  • Usuń usunięte pliki: Wcześniej usunięte pliki, które można odzyskać, zostaną znalezione i całkowicie zniszczone.
  • Usuń ślady aplikacji innych firm: Niekompletne fragmenty pozostawione przez Snapchata, Co słychać, Facebook, Twitter i ponad 10 aplikacji.
  • Umożliwiają podgląd plików, dzięki czemu można je selektywnie usuwać.

Wypróbuj za darmo

aFoneSoft Umate Pro jest w pełni kompatybilny z iOS 15 i otrzymuje wiele pozytywnych recenzji od macworld.co.ukCultofmac.com, Makeuseof.com ZAPLIKOWANO itd.

aFoneSoft Recenzja Umate Pro

Gorące artykuły