Co to jest szyfrowanie iPhone'a i jak zaszyfrować iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > Wymaż iPhone'a > Co to jest szyfrowanie iPhone'a i jak zaszyfrować iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Wszystko o szyfrowaniu iOS/iPhone

Konieczność zaszyfrowania urządzenia (tj. ochrony zawartej na nim zawartości przed nieuprawnionym dostępem) jest bardzo ważna. Te urządzenia przechowują Twoje osobiste zdjęcia, prywatne wiadomości, kontakty, SMS-y, wiadomości błyskawiczne, e-maile, rejestry połączeń, a czasem poufne informacje zdrowotne, a wpadnięcie tych informacji w niepowołane ręce byłoby demoralizujące. Chociaż używanie kodu zabezpieczającego jest środkiem we właściwym kierunku, musisz naprawdę wziąć pod uwagę szyfrowanie bezpieczeństwa iPhone'a. Oznacza to, że jeśli przypadkiem ktoś uzyska fizyczny dostęp do Twojego iPhone'a, będzie musiał również uzyskać Twoje hasło, aby odszyfrować to, co jest na nim przechowywane.

Szyfrowanie iPhone'a

Jak działa szyfrowanie w iOS/iPhone?

Firma Apple zintegrowała szyfrowanie z oprogramowaniem układowym i sprzętem swoich urządzeń, a teraz każde urządzenie z systemem iOS ma dedykowany 256-bitowy silnik kryptograficzny Advanced Encryption Standard, który znajduje się między główną pamięcią systemową a pamięcią flash. Ten silnik współpracuje z kryptograficzną funkcją skrótu SHA-1, która jest również wykonywana na sprzęcie, aby zmniejszyć przejrzystość operacji kryptograficznych. Podobnie unikalny identyfikator jest wbudowany w sprzęt urządzenia. Jest to 256-bitowy klucz AES wtopiony w procesor aplikacji.

Unikalny identyfikator jest specyficzny dla urządzenia i nie jest rejestrowany nigdzie indziej. W rzeczywistości żadne oprogramowanie ani oprogramowanie układowe nie może go bezpośrednio odczytać. Widzą tylko wyniki operacji deszyfrowania i szyfrowania. Ponieważ klucz jest wypalony w silikonie, nie można go ominąć ani zmanipulować. Tylko silnik kryptograficzny ma do niego dostęp.

W związku z tym dane są kryptograficznie powiązane z konkretnym urządzeniem i nie mogą być połączone z żadnym innym urządzeniem lub identyfikatorem. Domyślnie Apple włącza poziom szyfrowania iOS i nie pozwala na jego wyłączenie. Jest to ważna funkcja, zwłaszcza jeśli urządzenie zostanie skradzione lub zgubione, a zdalne czyszczenie zostało skonfigurowane wcześniej. W takich okolicznościach dane urządzenia mogą teoretycznie zostać usunięte, zanim ktoś je zhakuje.

Jak włączyć iOS / zaszyfrować iPhone'a?

Krok 1: Przejdź do ustawień swojego iPhone'a.

Krok 2: Przewiń w dół i kliknij „Touch ID i kod dostępu” (w przypadku starszych urządzeń bez skanera linii papilarnych jest to „hasło”).

Krok 3: Stuknij w opcję „Włącz kod dostępu”.

Krok 4: Ustaw silne hasło lub hasło. Możesz ustawić silne czterocyfrowe, alfanumeryczne hasło lub dłuższy numeryczny kod dostępu.

Krok 5: Upewnij się, że ochrona danych jest włączona. Aby zweryfikować, wróć do ustawień. Po przewinięciu w dół strony zobaczysz komunikat „Ochrona danych jest włączona”. Oznacza to, że zakończyłeś szyfrowanie urządzenia iPhone i nikt nie ma na nim dostępu.

Zaszyfruj iPhone'a

Zewnętrzna wskazówka dotycząca ochrony prywatnych danych

Różni się od szyfrowania iOS, pewnym i lepszym sposobem ochrony prywatnych danych jest całkowite wymazanie urządzenia w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. Samo wyczyszczenie danych z urządzenia może nie być najlepszą opcją. Jako profesjonalna gumka do usuwania danych, aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac dzięki zaawansowanym technologiom nadpisywania może w 100% zniszczyć dowolne dane bez szans na odzyskanie. W rzeczywistości jego kluczową cechą jest trwałe usunięcie.

Wypróbuj za darmo

Jak usunąć prywatne dane: WhatsApp jako instancja

Wystarczy jedno kliknięcie, aby całkowicie i trwale usunąć istniejące prywatne dane, usunąć usunięte pliki na iPhonie, w tym wiadomości WhatsApp i wszystkie załączniki, bez możliwości odzyskania.

Usunięcie danych WhatsApp zajmuje tylko 4 kroki:

Krok 1: Podłącz urządzenie do komputera i uruchom aFoneSoft Oprogramowanie Umate Pro.

podłącz iPhone'a

Krok 2: Przejdź do „Usuń prywatne fragmenty” lub „Usuń prywatne dane” i kliknij Skanuj. Następnie kliknij dwukrotnie WhatsApp, aby najpierw wyświetlić podgląd wyniku skanowania.

Usuń prywatne fragmenty

Krok 3: Wybierz ten, który chcesz usunąć i kliknij przycisk „Usuń teraz”.

Wybierz dane

Krok 4: Wpisz „usuń” w polu, aby potwierdzić

usuwanie danych

Gorące artykuły