Jak wykonać kopię zapasową wiadomości tekstowych iPhone'a - oferowane 4 sposoby

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak wykonać kopię zapasową wiadomości tekstowych iPhone'a - oferowane 4 sposoby

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 13 września 2021 r.

W tej nowoczesnej erze informacji i technologii iPhone jest zdecydowanie ważnym środkiem komunikacji. Ze względu na swoje wybitne i korzystne cechy jest używany w ważnych sprawach i transakcjach. Wiadomości tekstowe to niesamowita usługa, która zapewnia nam informacje i natychmiastową komunikację. Każdy z nas chce zachować te wiadomości tekstowe przez dłuższy czas i nie chcemy ich przez pomyłkę zgubić, ponieważ zawierają one nasze dane osobowe lub ważną rozmowę biznesową. iPhone zapewnia nam 2 sposoby tworzenia kopii zapasowych wszystkich cennych wiadomości za pomocą iTunes lub iCloud. Przedstawimy również eksporter danych iPhone'a, który pomoże Ci wyeksportować wszystkie wiadomości na komputer.

1 Twórz kopie zapasowe wiadomości tekstowych na iPhonie za pomocą iCloud

Za każdym razem, gdy tworzysz kopię zapasową iPhone'a za pomocą iCloud, wszystkie wiadomości również zostaną zarchiwizowane. Wykonaj kilka prostych kroków, aby wykonać kopię zapasową iPhone'a i wszystkich zawartych w nim wiadomości.

Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia. Zwiń i dotknij swojego konta iCloud. Znajdź iCloud Backup w opcji iCloud.

Krok 2: Włącz kopię zapasową iCloud, aby włączyć tę funkcję. Na telefonie pojawi się sugestia, że ​​„Twój iPhone nie będzie już automatycznie tworzyć kopii zapasowych na komputerze podczas synchronizacji z iTunes”. Dotknij "OK".

Krok 3: Stuknij w kopię zapasową teraz. Proszę bardzo, twoje wiadomości zaczną się tworzyć za pomocą iCloud.

wiadomość-kopia zapasowa-z-icloud


2 Utwórz kopię zapasową wiadomości tekstowych na iPhonie za pomocą iTunes

Inną metodą tworzenia kopii zapasowych wiadomości tekstowych na iPhonie jest użycie opcji kopii zapasowej iTunes. Metoda pochodzi od Apple i jest bezpłatna. Zapoznaj się z poniższymi instrukcjami.

Krok 1: Podłącz urządzenie iOS do komputera i otwórz iTunes. Zobaczysz ikonę w lewym górnym rogu okna iTunes, która pokazuje iPhone'a lub iPada w zależności od posiadanego urządzenia. Kliknij tę ikonę, aby otworzyć okno, które pokaże szczegółowe informacje o twoim urządzeniu.

Krok 2: Tam zobaczysz sekcję kopii zapasowej pod głównymi informacjami, wybierz „Ten komputer” i „Utwórz kopię zapasową teraz”. Możesz zaszyfrować kopię zapasową, aby uchronić ją przed nieautoryzowanym dostępem.

Utwórz kopię zapasową wiadomości tekstowych na iPhonie za pomocą iTunes


3 Twórz kopie zapasowe i przywracaj tylko wiadomości na iPhonie bez resetowania

aFoneSoft D-Port Pro to narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania systemu iOS, które służy do łatwego tworzenia kopii zapasowych, przywracania i eksportowania wszystkich wiadomości tekstowych na urządzeniach z systemem iOS. Oto jego główne cechy. Pracujemy nad wersją tego programu dla komputerów Mac, która wkrótce zostanie uruchomiona.

aFoneSoft Narzędzie do tworzenia i przywracania kopii zapasowych D-Port Pro iOS

500,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Obsługuje tworzenie kopii zapasowych tylko wiadomości SMS, WhatsApp, wiadomości WeChat na iPhonie. Więcej typów danych będzie obsługiwanych w przyszłych aktualizacjach.
  • Obsługuje przywracanie tylko wiadomości SMS, WhatsApp, wiadomości WeChat z aFoneSoftKopia zapasowa /iTunes/iCloud.
  • Obsługuje eksport 18 typów danych, w tym wiadomości tekstowych, notatek i innych z kopii zapasowej iPhone / iPad / iPod / iTunes / kopii zapasowej iCloud.

Wypróbuj za darmoKup teraz

Wykonaj poniższe czynności, aby wykonać kopię zapasową i przywrócić wszystkie wiadomości tekstowe na iPhonie.

Krok 1. Na karcie Kopia zapasowa i eksport z urządzenia wybierz Utwórz kopię zapasową wiadomości opcja.

tworzyć kopie zapasowe wiadomości na urządzeniu z systemem iOS

Krok 2. aFoneSoft D-Port Pro wykona kopię zapasową wszystkich wiadomości i załączników na Twoim iPhonie. Na następnym ekranie kliknij Kopię zapasową aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej.

wykonaj kopię zapasową wszystkich wiadomości i załączników

Krok 3. Poczekaj na proces tworzenia kopii zapasowej. Po zakończeniu możesz wyświetlić i wyodrębnić dane z kopii zapasowej lub później przywrócić urządzenie z tej kopii zapasowej.

Poczekaj na proces tworzenia kopii zapasowej

4 Utwórz kopię zapasową wiadomości tekstowych na iPhonie jako plik HTML

Można również użyć aFoneSoft D-Port Pro do łatwego eksportowania wiadomości tekstowych z iPhone'a na komputer.

Krok 1: Pobierz program i uruchom go. W zakładce "Backup & Export from Device" wybierz opcję "Export Data".

Wybierz pliki, które chcesz wyeksportować

Krok 2: Następnie wybierz pliki, które chcesz wyeksportować. Możesz wybrać Wiadomość lub wszystkie typy danych. Nie zapomnij podłączyć swojego iPhone'a do programu. Po wykryciu iPhone'a kliknij przycisk Dalej, aby zeskanować wiadomości tekstowe i inne dane w telefonie.

zeskanuj urządzenie iOS

Krok 3: Po zeskanowaniu interfejs pokaże wszystkie wiadomości iPhone'a. Teraz przejrzyj znalezione dane, aby wybrać te, których kopię zapasową chcesz utworzyć na komputerze jako plik HTML. Następnie naciśnij przycisk „Eksportuj”.

podgląd i wyodrębnij wiadomości tekstowe z iPhone'a

Pobierz i zainstaluj aFoneSoft Narzędzie do tworzenia i przywracania kopii zapasowych D-Port Pro iOS aby utworzyć kopię zapasową wiadomości tekstowych już teraz. I nie zapomnij najpierw skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej.

Wypróbuj za darmoKup teraz

Gorące artykuły